powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2006

Przegląd produktów sieciowych 2006/2, 3 listopada 2006
Przegląd produktów sieciowych 2006/2
Wydania specjalne

Phishing, spyware, rootkity na usługach cyberprzestępców

W miarę jak phishing i spyware stają się metodą na osiąganie coraz większych nielegalnych korzyści, biznes online ponosi coraz większe straty. W ankiecie przeprowadzonej przez Gartnera wśród 5 tys. respondentów 42% zadeklarowało ograniczenie zakupów online z powodu obaw związanych z phishingiem. Czytaj więcej »

Serwery - nieustanne zmiany

Sercem każdego serwera jest procesor i w tej dziedzinie mamy ciągłą ewolucję. Obecnie procesory instalowane w serwerach można podzielić na trzy grupy: układy architektury x86, procesory typu RISC i układy EPIC. Czytaj więcej »

Sieciowe pamięci masowe - ewolucyjnie i dynamicznie

Bezpieczeństwo danych - głównego zasobu firm - jest priorytetem dla wszystkich przedsiębiorstw, rośnie więc liczba inwestycji i poziom ich zaawansowania. Natomiast same pamięci masowe są już nie tylko bardziej pojemne, ale coraz większy nacisk producenci kładą na optymalizację - zarówno sposobu przechowywania danych, jak i ich transferu. Rynek sieciowych pamięci masowych rozwija... Czytaj więcej »

Telefonia IP - dokonuje się rewolucja

O sukcesie telefonii IP nie trzeba nikogo przekonywać. Bramki VoIP obsługujące do kilku portów dla telefonów analogowych są sprzedawane w hipermarketach. Wielu użytkowników korzysta z telefonii pakietowej za pośrednictwem operatorów telewizji kablowych, nie zdając sobie sprawy, że korzystają z VoIP. Dochodzi do sytuacji, gdy mali, osiedlowi ISP zostają samozwańczymi operatorami... Czytaj więcej »

Sieci bezprzewodowe - coraz szybciej i dalej

Technologie bezprzewodowe skazane są na szybki rozwój i skutecznie wypierają sieci kablowe w wybranych zastosowaniach. Ewolucja standardów dokonuje się niezwykle szybko, a producenci co chwila zaskakują nowymi rozwiązaniami. Rosnący rynek rozwiązań bezprzewodowych jeszcze nigdy nie był reprezentowany przez tak ogromną liczbę produktów. Każdy liczący się producent rozwiązań... Czytaj więcej »

Okablowanie - 10 Gb/s w szkielecie

Rynek IT rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, co spowodowane jest rosnącymi wymaganiami użytkowników w kwestii zarówno sprzętu, jak i przepustowości sieci. Istotnym elementem tego rozwoju jest okablowanie strukturalne, które nadal podlega nieustającym zmianom, podnoszącym przepływność oraz zasięg działania sieci w przedsiębiorstwie. Czytaj więcej »

Szerokopasmowe sieci dostępowe - szybkie i mobilne

Zapotrzebowanie na wydajne łącza dostępowe do sieci trwa. Kolejne kwartały przynoszą wzrost liczby użytkowników technologii xDSL, którą w coraz większym stopniu dopełniają szerokopasmowe rozwiązania bezprzewodowe (WiMAX) i mobilne (HSDPA). Korzystając z możliwości, jakie dają nowoczesne platformy dostępowe, operatorzy promują usługi poczwórne (quadruple play), tworząc... Czytaj więcej »

Routery i przełączniki - konwergencja i gigabity

Choć nastały czasy technologicznych przełomów, to w segmencie korporacyjnym - nieważne czy chodzi o podstawową komunikację, czy zaawansowane konwergentne rozwiązania integrujące głos i dane - firmy starają się rozsądnie inwestować każdą złotówkę. Nie inaczej jest w świecie operatorów telekomunikacyjnych, gdzie najważniejsze są kwestie ROI, czyli zwrotu z inwestycji, oraz... Czytaj więcej »

UPS stop awariom zasilania!

Gwarantowane zasilanie jest niezwykle istotne z punktu widzenia niezawodności i prawidłowego funkcjonowania całego systemu teleinformatycznego. Żadne urządzenie teleinformatyczne nie może funkcjonować bez energii elektrycznej, której dostępność nie jest ciągła. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...