powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 2/2000, 1 lutego 2000
2/2000
Infrastruktura

Zdalny dostęp: Karta NT czy wolno stojący serwer?

Czy dysponujące wieloma modemami karty rozszerzeń, które można instalować w standardowych serwerach pracujących pod systemem NT, mogą skutecznie rywalizować z dedykowanymi serwerami zdalnego dostępu? Czytaj więcej »

Sieci pamięci masowych (IV) Współużytkowanie danych w ramach hybrydowego modelu NAS/SAN

Jak umożliwić wielu klientom zainstalowanym w sieci SAN współużytkowanie danych przechowywanych w stacjach pamięci masowych dołączonych do takiej sieci? Łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Czytaj więcej »

Sprawdzanie sieci

Poprawne i niezawodne funkcjonowanie połączonych sieci telekomunikacyjnych i komputerowych wymaga wszechstronnej wiedzy metrologicznej administratora, wspartej współczesnymi narzędziami do wyszukiwania uszkodzeń w sieciach komputerowych, także analizy i diagnozy za pomocą testerów sieciowych, sond i analizatorów. W celu przybliżenia problemu testowania sieci komunikacyjnych rozpoczynamy... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Jak wybrać serwer aplikacyjny Javy?

Pierwsi użytkownicy uważają skalowalność i wydajność za kryteria podstawowe. Czytaj więcej »

Automatyczna dystrybucja oprogramowania

Dzięki produktom służącym do dystrybucji oprogramowania nie trzeba odwiedzać wszystkich stanowisk PC w sieci przedsiębiorstwa, wymagających uaktualnienia oprogramowania. Czytaj więcej »

Nowe technologie

XML w sieciach przedsiębiorstw

Standard XML energicznie toruje sobie drogę do sieci komputerowych przedsiębiorstwa, obejmując obszary od usług katalogowych do narzędzi zarządzania siecią. Wiąże się z nim nadzieje stworzenia lepszych warunków współdziałania między aplikacjami sieciowymi, ułatwienia pracy zarządców sieci, uproszczenia wymiany danych oraz przyspieszenia wykorzystania zawartości stron webowych w... Czytaj więcej »

Technologie sieciowe roku 2000

Stale pojawiają się sygnały o nowych technologiach sieciowych. Wywołane nimi dyskusje milkną, gdy rzetelnie zaprojektowane produkty utorują sobie drogę do sieci przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Komórkowy umiar zalecany

Z prof. Hubertem Trzaską, szefem Pracowni Ochrony Środowiska EM Politechniki Wrocławskiej, na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych, rozmawia Adam Urbanek. Czytaj więcej »

Komórkowy ból głowy. Czy telefony szkodzą?

Powracający co jakiś czas, jak bumerang, problem szkodliwości promieniowania radiowego i mikrofalowego niewątpliwie jest związany z coraz większą popularnością w naszym kraju łączności komórkowej. Nadal jednak brak prostej i wyczerpującej odpowiedzi na pytanie, czy wytwarzane przez te aparaty pola elektromagnetyczne PEM o wysokiej częstotliwości stanowią zagrożenie dla... Czytaj więcej »

Technologia pakietowa GPRS

Na wystawie Telecom ‘99 w Genewie problem szybkiego i łatwego dostępu do Internetu z terminali przenośnych zdominował prezentacje rozwiązań bezprzewodowych sieci telekomunikacyjnych. Wszechstronne zainteresowanie budzi pakietowa transmisja danych GPRS, zwiększająca szybkość dostępu do usług internetowych IP typowo w zakresie od 72,4 kb/s do 115 kb/s, a niekiedy nawet do 171,2 kb/s.... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Internauci na giełdzie

50 (a może 100) tysięcy we Francji, 500 tysięcy w Niemczech, 7 milionów w USA - tylu graczy giełdowych dokonuje swoich operacji wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Ta liczba oczywiście rośnie z roku na rok, czy raczej z miesiąca na miesiąc. W Stanach Zjednoczonych już blisko jedną trzecią wszystkich transakcji na giełdzie realizuje się po prostu kliknięciem komputerowej myszy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...