powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 40-2006, 30 października 2006
40-2006 Computerworld nr 40-2006
Technologie - w skrócie

Oracle: zakupy za 219 mln USD

Oracle przejmie firmę MetaSolv, producenta oprogramowania zarządzającego dla dostawców usług IP. Czytaj więcej »

SP3 dla Windows XP opóźniony

Microsoft zdecydował, że trzeci pakiet uaktualnień i poprawek dla systemu Windows XP (czyli Service Pack 3) zostanie udostępniony najwcześniej w 2008 r. Czytaj więcej »

Dell zaprezentował pierwsze serwery z procesorami AMD Opteron

Dell przedstawił na konferencji Oracle OpenWorld (San Francisco) swoje pierwsze serwery oparte na układach Opteron (AMD). Czytaj więcej »

Nowy światłowód do Niemiec

W Collegium Polonicum w Słubicach oficjalnie uruchomiono nowe, światłowodowe połączenie transgraniczne między Polską i Niemcami. Czytaj więcej »

100 GB na krążku Blu-ray

Koncern Matsushita (szerzej znany dzięki marce Panasonic) poinformował o opracowaniu technologii produkcji czterowarstwowych płyt Blu-ray o pojemności 100 GB. Czytaj więcej »

Wiadomości

Marzenia o cyfrowym domu

Określenie "usługi szerokopasmowe" odchodzi do lamusa. Teraz musimy się nauczyć posługiwać hasłem "cyfrowy dom" i Digital TV. Czytaj więcej »

Zakupy kontynuowane

"Strategia wzrostu przez akwizycję będzie kontynuowana" - powiedział czterdziestu tysiącom uczestników Oracle OpenWorld Charles Phillips, prezes Oracle. Czytaj więcej »

Tylko fakty

Tegoroczne przejęcia Czytaj więcej »

Żelazna konsekwencja

SAP ma jasno zarysowaną strategię rozwoju, która zakłada uczynienie z SAP NetWeaver uniwersalnego środowiska do tworzenia i integracji aplikacji. Czytaj więcej »

Prace czas zacząć

Posłowie uchwalili przepisy konieczne do podziału Banku BPH, niezbędnego przed przyłączeniem większej części jego oddziałów do banku Pekao. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo jak księgowość

Rozmowa z Michałem Iwanem, dyrektorem zarządzającym F-Secure w Polsce. Czytaj więcej »

Opóźnienia w przejęciu Compu

Prokom Software musiał zmienić scenariusz transakcji umożliwiającej mu przekroczenie progu 33% akcji Compu. Czytaj więcej »

Fuzja pakietów HR

Oracle przejął firmy PeopleSoft i JD Edwards, z których każda oferowała własne rozwiązania HR. Czytaj więcej »

Windows Vista w terminie

Przedstawiciele Microsoftu oświadczyli, że premiera nowej wersji Windows odbędzie się w tym samym czasie na całym świecie. Czytaj więcej »

Londyńskie centrum sprzedaży Software Mind

Polska firma Software Mind, dostawca rozwiązań wspomagających zarządzanie relacjami i wiedzą o kliencie i technologii semantic web otworzył Międzynarodowe Centrum Sprzedaży w Londynie. Czytaj więcej »

Kontrakty, wdrożenia

Do końca tego roku <B>Urząd Komunikacji Elektronicznej</B> zamierza wydać jeszcze cztery decyzje nakładające na Telekomunikację Polską obowiązek udostępnienia operatorom alternatywnym możliwości hurtowego zakupu abonamentu (WLR); na razie oferuje go na tych zasadach Tele2... Czytaj więcej »

Prawie wszystko o bezpieczeństwie ICT

Dziesiąta edycja konferencji SECURE to jednocześnie dziesięciolecie zespołu CERT Polska, działającego przy NASK Czytaj więcej »

Technologie
Burza w sieci

Burza w sieci

Zarządzanie konfiguracją sieci stanie się wkrótce dziedziną znacznie bardziej skomplikowaną, niż administratorzy są skłonni wierzyć. Współczesne narzędzia nie bardzo się przydadzą, a i umiejętności trzeba będzie uzupełnić. Czytaj więcej »

Sukces drukowany

HP przedstawił nowy sprzęt i oprogramowanie do zarządzania drukiem i dokumentami, a także plany dotyczące rozwoju usług outsourcingu w tej dziedzinie. Czytaj więcej »

VHD uwolniony

Microsoft zdecydował się na włączenie specyfikacji VHD do programu bezpłatnego licencjonowania technologii. Czytaj więcej »

WiMAX kusi obietnicami

WiMAX kusi obietnicami

WiMAX może znaleźć zastosowanie w systemach korporacyjnych najwcześniej za 2, 3 lata, ale już obecnie warto śledzić rozwój tej technologii i opartej na niej oferty usług. Czytaj więcej »

Oracle 11g beta

Jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznej konferencji Oracle OpenWorld była prezentacja funkcjonalności bazy Oracle 11g. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Awarie kontrolowane

Czasem słychać opowieści o niekompetentnych serwisantach wyłączających kabel sieciowy od serwerów, na których pracują aplikacje o krytycznym znaczeniu, ale są to wyjątki. Narzekania dotyczą raczej sprzętu masowego: drukarek, komputerów PC czy komputerów przenośnych. Im większe, droższe maszyny, tym problemów mniej. Oczywiście, poza ceną usług. Czytaj więcej »

Konteksty

Porphyromonas Gingivalis w Internecie

W Polsce coraz więcej uczelni dostrzega konieczność nawiązania współpracy z biznesem. Jednym z narzędzi umożliwiających kontakty są innowacyjne bazy danych. Czytaj więcej »

Dla następnych pokoleń

Dorastające pokolenie młodych użytkowników Internetu będzie szukać informacji w sieci, a nie w papierowych wydaniach gazet. Wydawcy prasy już dzisiaj muszą myśleć o sprostaniu wymaganiom tej nowej grupy czytelników. Czytaj więcej »

Dziennikarstwo dla zaangażowanych

Z Pawłem Nowackim, redaktorem naczelnym internetowej gazety Wiadomości24.pl, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Spam jak bumerang

Problem spamu wydawał się do niedawna prawie rozwiązany, ale to jednak tylko złudzenie. Zjawisko narasta, a jego sprawcy są coraz bardziej zuchwali. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wizja i rewizja

Gdy Tim Sebastian, dziennikarz i prezenter BBC obejmował najbardziej prestiżową placówkę w Waszyngtonie, miał już za sobą trzy lata w Moskwie i tyle samo, wcześniej, w Warszawie, gdzie spędził lata przełomu 1979-1982. Słuchało się go wtedy na falach krótkich z Londynu, a jego reportaże były obiektywne i wyważone, czym różniły się od powierzchownego Głosu Ameryki, czy... Czytaj więcej »

Zdolny

Pracodawcy są zobowiązani do udokumentowania, że pracownicy mają zdrowie, aby pracować. Mnie się zdaje, że fakt ten nie wymaga wcale obdukcji lekarskiej, gdyż człowiek chory staje się automatycznie do pracy niezdolny i to bez względu na to, czy lekarz wyda odpowiednie orzeczenie czy też nie. Czytaj więcej »

Film na wyciągnięcie komputera

Myślę, że komputery i Internet dopiero zaczynają odciskać wyraźne piętno na sztuce i z uwagą patrzę na wszystko, co zwiastuje mariaż artystów i informatyków. Czytaj więcej »

Pornograficzny przecinek, czyli realne cycki w wirtualnej Polsce

Zapewne niejeden czytelnik, zobaczywszy tytuł dzisiejszego felietonu, pomyślał sobie "Znowu Tatarkiewicz usiłuje zwiększyć sprzedaż CW" lub coś w tym rodzaju. Czytaj więcej »

Raport Computerworld
Między 3 a 4

Między 3 a 4

Ledwo co potrójna usługa pojawiła się na rynku, a już myśli się o jej zastąpieniu poczwórną, gdzie do telefonu stacjonarnego, Internetu i telewizji dojdzie komórka. Ale wśród nich największe nadzieje na zysk daje IPTV. Czytaj więcej »

W najważniejszych obszarach

W najważniejszych obszarach

Mimo widocznych w ostatnim czasie postępów, Polska jest nadal opóźniona wobec innych krajów europejskich jeżeli chodzi o wdrażanie unijnego systemu regulacyjnego. Czytaj więcej »

Pionierzy nadają ton

Pionierzy nadają ton

Polscy użytkownicy sieci są gotowi na przyjęcie nowoczesnych, zaawansowanych usług multimedialnych. Taki wniosek wypływa z badań przeprowadzonych przez dział Consumer & Enterprise Lab firmy Ericsson. Czytaj więcej »

Bliżej domu

Chociaż proces konsolidacji rynku szerokopasmowego postępuje, to nadal małe, lokalne sieci stanowią bardzo znaczącą część rynku Internetu w Polsce. Czytaj więcej »

Stawiamy na telewizję

Stawiamy na telewizję

Z Kornelią Mathea, dyrektor Dywizji Usługi dla Domu Telekomunikacji Polskiej rozmawia Czytaj więcej »

Miejsce dla nowości

Miejsce dla nowości

Możliwość wykorzystania innowacyjnych technologii radiowych napotyka często bariery związane z przyjętym historycznie sposobem gospodarowania widmem, a nie jego obiektywną, fizyczną dostępnością. Czytaj więcej »

Kultura szerokiego pasma

Kultura szerokiego pasma

Jeśli chodzi o łącza o wąskiej przepustowości dominuje szeroka, jednorodna oferta dla masowego odbiorcy. Odnośnie do łączy o szerokiej przepustowości coraz większego znaczenia nabiera wąska, specjalizowana oferta dla konkretnego odbiorcy. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Pod lupą NIK

Pod lupą NIK

Przy informatyzacji sektora publicznego afera goni aferę... podobno. Jaka jest prawda? W ciągu ostatnich sześciu lat Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury zaledwie dziewięć spraw z zakresu informatyki. Tylko jedna z nich trafiła do sądu. Czytaj więcej »

Outsourcing
Wygodny, bo mobilny

Wygodny, bo mobilny

Aplikacje na urządzenia przenośne i wsparcie użytkownika mobilnego to dziedzina, w której outsourcing doskonale się sprawdza. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...