powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 38-2006, 16 października 2006
38-2006 Computerworld nr 38-2006
Technologie - w skrócie

nVidia dla Intela?

Jak donosi Reuters, koncern Intel prowadzi rozmowy w sprawie zakupu znanego dostawcy układów graficznych - kalifornijskiej firmy nVidia Corporation. Czytaj więcej »

Dziury i łaty dla OpenSSL

Pod koniec września wykryto trzy dziury w OpenSSL, popularnej otwartej implementacji protokołów kryptograficznych. Czytaj więcej »

Telefony Nokia z GPS

Fiński producent telefonów zawarł porozumienie z Trimble - dostawcą rozwiązań do precyzyjnej nawigacji i lokalizacji. Czytaj więcej »

Experian-Scorex w Warszawie

Specjalizująca się w rozwiązaniach usprawniających procesy decyzyjne w instytucjach finansowych i firmach telekomunikacyjnych spółka Experian-Scorex uruchomiła biuro w Warszawie. Czytaj więcej »

Microsoft SMS dopilnuje licencji

Premiera kolejnej wersji Microsoft Systems Management Server (SMS), określana jako R2 SP3, planowana jest na pierwszy kwartał 2007 r. Czytaj więcej »

Układy Cell do zastosowań mobilnych

Procesory multimedialne Cell mogą wkrótce trafić do urządzeń mobilnych. Na 2007 r. Czytaj więcej »

Wiadomości

Ewolucja czy rewolucja

Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że należy liczyć koszty obsługi IT. Nadal otwarta pozostaje jednak odpowiedź na pytanie, jak liczyć i czy faktycznie rozliczać? Czytaj więcej »

Trzecia siła

ABG Spin zamierza oprzeć strategię na produkcji oprogramowania i obsłudze sektora publicznego. Czytaj więcej »

Początek projektu e-Deklaracje

Ministerstwo Finansów podpisało z konsorcjum S&T Services Polska i Software AG umowę na przygotowanie architektury systemu e-Deklaracje. Czytaj więcej »

w skrócie

Google przejmie za 1,65 mld USD YouTube - serwis publikujący amatorskie i profesjonalne nagrania wideo. Czytaj więcej »

Toshiba kupuje udziały w polskiej fabryce LG.Philips

Wartość transakcji to 5,5 mld jenów (ok. 46 mln USD). Dzięki przejęciu udziałów w nowo budowanej pod Wrocławiem fabryce Toshiba chce zapewnić sobie dostawy wyświetlaczy LCD na potrzeby rynku europejskiego. Czytaj więcej »

Wsparcie kontaktowe

Tematem konferencji Contact Center - skuteczne wsparcie dla Twojego biznesu będą sposoby na wykorzystanie narzędzi Contact Center do realizacji celów biznesowych. Czytaj więcej »

Spotkanie biznesu i informatyki

Biznes nie dba o bity i bajty. Jest zainteresowany sprawnym przebiegiem procesów. Nie dba o statystyki dotyczące komputerów mainframe, ale o to czy poprawnie realizowane są transakcje" - przekonywał dr Daniele Ballarini, odpowiedzialny w BMC Software za kanał partnerski w regionie EMEA - Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Czytaj więcej »

Matrix.pl na Ukrainie

Spółka pod nazwą IMX z siedzibą w Kijowie będzie działać na terenie Ukrainy i innych byłych republik radzieckich. Czytaj więcej »

GPW: rynek dla młodych firm

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych planuje utworzenie nowego rynku dla młodych firm poszukujących kapitału Czytaj więcej »

Getronics Polska: zmiana nazwy, nowy prezes

Austriacki Urząd Antymonopolowy dał zielone światło dla połączenia firm Kapsch sp. z o.o. i Getronics Polska. W związku z tym, do czasu pełnego połączenia firm, dotychczasowa nazwa Getronics Polska została zmieniona na Kapsch Enterprise. Na jej czele stanął Jarosław Wijatkowski pełniący jednocześnie funkcję prezesa zarządu firmy Kapsch. Czytaj więcej »

Usługi P4 dopiero w 2007 r.

P4 zamierza zaoferować komercyjnie usługi w pierwszym kwartale 2007 r. Zgodnie z założeniami, w ciągu 2, 3 lat firma ta planuje osiągnięcie rentowności operacyjnej i zdobycie 25% rynku. P4 będzie walczyć o klientów zmieniających operatora. Czytaj więcej »

Outsourcing niejedno ma imię

Outsourcing niejedno ma imię

Outsourcing jest wciąż w Polsce postrzegany przez pryzmat prostych dylematów. Tymczasem analitycy rynku wyróżniają co najmniej osiem strategii i modeli relacji pomiędzy klientem a dostawcą usług outsourcingowych. Czytaj więcej »

Technologie

Archiwum problemów

Archiwizacja danych staje się coraz większym wyzwaniem, przy czym pojemność i ceny nośników stały się problemami drugorzędnymi. Czytaj więcej »

Ambitny pasikonik

Grasshopper 2.0 to ambitne narzędzie do konwersji kodu .Net na bajtkod Java. Daleko mu jednak do doskonałości - wersja beta nadaje się jedynie do prostych testów. Czytaj więcej »

Powtórka z middleware

Wonderware próbuje stworzyć uniwersalną warstwę middleware łączącą świat systemów MRP II/ERP z systemami sterującymi produkcją, by uczynić ją bardziej elastyczną. Czytaj więcej »

Porządek w standardzie

Zakup firmy DesktopStandard przez Microsoft rozszerza możliwości jego platform związane z zarządzaniem konfiguracją serwerów i komputerów. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Leon zawodowiec

Warszawski oddział PMI zrzesza obecnie ponad 400 członków z 80 organizacji. Z punktu widzenia rozwoju profesji menedżera projektu w Polsce to spore osiągnięcie. Czytaj więcej »

Konteksty

Komu potrzebny?

Kto powinien być zainteresowany Planem Informatyzacji Państwa? Komu powinno zależeć na jego powstaniu? Wreszcie jak powinien wyglądać Plan na lata 2007-2010? Czytaj więcej »

Pomysł na kredyt

Już kilkadziesiąt firm skorzystało z Funduszu Kredytu Technologicznego na realizację innowacyjnych projektów i rozwiązań. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Mozilla szykuje premierę

Firefox 2.0 RC2 działa stabilnie i wkrótce przekształci się w wersję oficjalną. W stosunku do wersji 1.5.x nie jest to rewolucja, ale zmiany z pewnością są ważne i potrzebne. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

To cóż, że ze Szkocji

W poprzednim felietonie wspomniałem o niezwykle udanym syntezatorze mowy autorstwa gdyńskiej firmy IVO Software. Można powiedzieć, że dziękujemy za już i prosimy o jeszcze. Liczę na to, że kiedyś w przyszłości pojawią się automaty tłumaczące żywą mowę z jednego języka na inny. Jakaż byłaby to ulga dla przedstawicieli krajów członkowskich UE podczas międzynarodowych obrad. Czytaj więcej »

Pod twoim przewodem

Początek nowego stulecia nie obrodził w przywódców. Czytaj więcej »

Wyparogramowanie

Wielokrotnie przywoływany przeze mnie Frederick Brooks, autor książki "The Mythical Man-Month" (szczęśliwie przetłumaczonej na polski i opublikowanej pod tytułem "Mityczny osobomiesiąc"), pisze o radościach programowania tak: "[programista] buduje zamki w powietrzu i z powietrza, tworząc je samym tylko wysiłkiem wyobraźni". Czytaj więcej »

Ro-bot

Jednym z nielicznych przypadków słowa pochodzenia słowiańskiego, które przebiło się do języka ogólnoświatowego, jest "robot". Ale cała ta sprawa ze światem udała się tylko w połowie. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Gala Lider Informatyki 2006

Gala Lider Informatyki 2006

Od początku istnienia konkursu Lider Informatyki nagrodziliśmy ponad 50 przedsiębiorstw i instytucji. Kilkaset innych otrzymało nominacje do tej nagrody. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...