powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 35-2006, 24 września 2006
35-2006 Computerworld nr 35-2006
Prezentacje firmowe

Dla kogo Office 365?

MicrosoftMicrosoft Office 365 pozwala rozwiązać wiele różnych problemów, wychodząc naprzeciw wielu różnym potrzebom. Przede wszystkim jest to narzędzie lepsze od klasycznego oprogramowania biurowego w przypadku firm innowacyjnych – i to bez względu na ich wielkość. Office 365 jest też doskonałym narzędziem dla nowych...

Wiadomości
Łódź fabryczna

Łódź fabryczna

Pierwsze komputery Della wyprodukowane w fabryce w Łodzi trafią na europejski rynek w listopadzie 2007 r. Czytaj więcej »

Informatycy nie wyjadą

Od przystąpienia do Unii Europejskiej z Polski wyemigrowało dwa miliony ludzi - alarmują polskie media. Informatycy stanowią jedynie niewielki odsetek tej liczby. Czytaj więcej »

Powiatowy WiMAX dla samorządów czy biznesu

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, poinformowała o planowanej zmianie kryteriów oceny ofert w przetargach na częstotliwości. Czytaj więcej »

Koniec z nowymi wersjami mySAP

Do 2010 r. nie będzie większych modyfikacji pakietów ERP firmy SAP, a obecna wersja mySAP ERP będzie dostępna na rynku jeszcze przez wiele lat. Czytaj więcej »

Motorola przejmuje Symbol Technology

Motorola za 3,9 mld USD kupi Symbol Technologies - dostawcę rozwiązań dla handlu i przemysłu, w tym RFID. Czytaj więcej »

Adobe otworzy biuro w Warszawie

W październiku powstanie przedstawicielstwo firmy Adobe w Polsce. Czytaj więcej »

450 tys. PC w Polsce w drugim kwartale

Według wyliczeń Gartnera, na polski rynek w drugim kwartale 2006 r. trafiło 448,7 tys. komputerów (wzrost o 28%). Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

TOMASZ KLEKOWSKI został dyrektorem Intela w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Czytaj więcej »

TP pod gradem kar

Telekomunikacja Polska nie ma szczęścia do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Czytaj więcej »

Dozgonna przyjaźń Sun i Accenture

Umieszczamy Accenture na pierwszych pozycjach listy naszych partnerów" - przyznał niedawno Jonathan Schwartz, prezes Suna. Czytaj więcej »

Kolejne sukcesy Wrocławia

Toshiba zainwestuje 167 mln zł w fabrykę telewizorów ciekłokrystalicznych LCD pod Wrocławiem. Czytaj więcej »

Rządowa wędka na nowe technologie

Kilkaset nowych spółek technologicznych, w tym kilkanaście, które wejdą na warszawską giełdę - to plan Teresy Lubińskiej, sekretarz stanu w kancelarii premiera, pod nazwą Wędka technologiczna. Czytaj więcej »

Rynek systemów zarządzania pamięciami masowymi

Wartość rynku oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi wzrosła o 8,6%, do 2,5 mld USD. Tymczasem liderzy tego rynku - EMC i Symantec - zanotowali spadek przychodów o odpowiednio 3,2% oraz 1,8%. Czytaj więcej »

Chętni na Business Objects

Czy tuż po przejęciu ALG Software, Business Objects - dostawca rozwiązań BI - zostanie przejęty przez IBM lub Oracle? Czytaj więcej »

Był MacroSoft, jest Macrologic

Nowa nazwa MacroSoftu - przegłosowana przez akcjonariuszy - brzmi Macrologic. Czytaj więcej »

W jedności siła

Z Konradem Kobyleckim, członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej ds. techniki, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Technologie
Epoka wirujących talerzy

Epoka wirujących talerzy

W ciągu 50 lat istnienia dyski twarde zrobiły wielką karierę, osiągając ogromną pojemność. Obecnie dyski stoją przed barierą wydajności, co może doprowadzić do ich zastąpienia przez nowe technologie. Czytaj więcej »

Rozproszone pomysły

Mechanizmów pozwalających na rozpraszanie informacji przy zachowaniu centralnego zarządzania wciąż przybywa, przy czym nie są to wyłącznie rozproszone systemy plików. Czytaj więcej »

Melodia na 4G

Inicjatywa Next Generation Mobile Networks ma nakreślić cel i sposoby wdrażania sieci 4G. Czytaj więcej »

Acrobat 8 w listopadzie

Acrobat 8 w listopadzie

Na listopad br. Adobe zapowiedział premierę pakietu Adobe Acrobat 8. Znane są już jego ceny i funkcjonalność. Czytaj więcej »

EMC grzebie w danych

EMC przejmuje Network Intelligence, specjalistę ds. analizy logów. Firma zaoferowała również oprogramowanie do klasyfikowania treści dokumentów. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Dojrzały dojrzalszy najdojrzalszy

Dojrzały dojrzalszy najdojrzalszy

Capability Maturity Model (Integration) jest stosowany nie tylko przez domy software'owe, ale także przez przemysł, organizacje publiczne, firmy usługowe. Dziś widać, że nie wystarczy go po prostu wdrożyć, ale trzeba zrobić to mądrze. Czytaj więcej »

Przed zmianą skali

Realizacja marzenia o przekształceniu małej firmy w średnią, a z biegiem czasu w dużą, wymaga zmian w kulturze organizacyjnej powiązanych z umiejętnym wykorzystaniem informatyki. Czytaj więcej »

Konteksty
Bogactwo pomysłów i wiedzy

Bogactwo pomysłów i wiedzy

Budowanie nowoczesnego państwa i konkurencyjnej gospodarki wymaga dzisiaj stosowania zaawansowanych technologii. Znacznie ważniejsi są jednak ludzie, którzy będą potrafili zrobić z nich właściwy użytek. Powinniśmy o tym pamiętać, planując rozwój naszego kraju. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Tożsamość nieujarzmiona

Tożsamość nieujarzmiona

Identity Metasystem Microsoftu, projekt Higgins i mechanizm i-names to pomysły na rozwiązanie tego samego problemu - uniwersalnego zarządzania tożsamością. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Rewers

Sprawa z producentami oprogramowania wygląda mniej więcej tak: najpierw zapowiadają premierę jakiegoś produktu na określoną datę. Mniej więcej trzy miesiące przed terminem wiadomo już, że nie da się go dotrzymać. Czytaj więcej »

Fanatyzm (nie)okiełznany

Fanatykom fanatyzm na ogół z czasem przechodzi, ale jak jednak nie przejdzie, to, przynajmniej u nas, zamiast na oddział psychiatryczny, fanatyk taki trafia do polityki. Sam szczęśliwie fanatykiem czegokolwiek nigdy nie byłem, co na szczęście blokuje drogę do polityki, ale nie zabezpiecza przed możliwością trafienia na wspomniany oddział. Czytaj więcej »

Przekażmy sobie znak czasów

Myślę, że jest to znak naszych czasów, że lubimy wiedzieć więcej niż papier może ścierpieć... Czytaj więcej »

Barter usług

Najdroższe i najtrudniejsze do wykonania bywają usługi nietypowe. Jest to związane z indywidualizacją pewnych działań i brakiem powtarzalności technologicznej stosowanej z powodzeniem w procesach seryjnych. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Przetwarzanie, drukowanie, zarządzanie

Papier wciąż jest podstawowym i najpopularniejszym nośnikiem dokumentów. Obecnie większość z nich istnieje również, a może przede wszystkim, w formacie elektronicznym, a wydruki to tylko końcowy lub przejściowy element ich życia. Czytaj więcej »

Więcej gigabitów, więcej zastosowań

Więcej gigabitów, więcej zastosowań

Najnowsze standardy Gigabit i 10-Gigabit Ethernet przynoszą nowe zastosowania, m.in. w łączeniu systemów pamięci masowych, transmisji wideo lub głosu. Czytaj więcej »

Kilka kroków do lepszego bezpieczeństwa

Kilka kroków do lepszego bezpieczeństwa

Większość raportów dotyczących bezpieczeństwa pokazuje, że najgorzej zabezpieczone są małe i średnie firmy. Biorąc pod uwagę nakłady na informatykę, taki stan, chociaż niepożądany, może być spowodowany bardzo skromnym budżetem. Czytaj więcej »

Z powrotem do podstaw

Aby dobrze przeprowadzić wdrożenie systemu ERP, metody prowadzenia biznesu, jak i metody pracy będą musiały się zmienić. Ten rodzaj zmian nigdy nie jest bezbolesny. O ile, oczywiście, nie prowadzi się interesów w sposób niezwykle efektywny - wszystkie zamówienia docierają do odbiorców na czas, wydajność jest wyższa niż u konkurencji, klienci są całkowicie usatysfakcjonowani, w... Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Nowa generacja 2011

Nowa generacja 2011

Szerokopasmowy dostęp do Internetu na świecie coraz częściej oznacza nawet 80 Mb/s, podczas gdy w Polsce 6 Mb/s łącze internetowe uchodzi wciąż za luksus. Zapomnijmy jednak na chwilę o naszych problemach i zastanówmy się, co ze sobą niesie nowa generacja sieci szerokopasmowych. Czytaj więcej »

Outsourcing

Osiem zasad bezpiecznego outsourcingu

Wiedza merytoryczna i zbliżony poziom rozwoju organizacyjnego to najważniejsze czynniki decydujące o wyborze dostawcy usług outsourcingowych. Traktuj dostawcę po partnersku, ściśle zdefiniuj zakres współpracy, pamiętaj o "scenariuszu wyjścia" - to najważniejsze zasady, zmniejszające ryzyko związane ze zlecaniem na zewnątrz projektowania aplikacji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...