powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2006

Szerokopasmowe sieci mobilne, 7 września 2006
Szerokopasmowe sieci mobilne
Wydania specjalne
Technologie dostępu szerokopasmowego

Technologie dostępu szerokopasmowego

Podstawowym celem instalowania sieci bezprzewodowych jest dopełnienie lub zastąpienie przewodowych rozwiązań szerokopasmowych w miejscach, w których instalowanie sieci dostępowej jest niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Także w sytuacjach, gdy duża mobilność użytkowników stwarza problemy z łącznością poprzez sieć przewodową, a na jej modyfikowanie po prostu brak czasu. Czytaj więcej »

Bezprzewodowe usługi szerokopasmowe

Bezprzewodowe usługi szerokopasmowe

Coraz większe znaczenie przypisuje się nie tyle sposobowi transmisji i komunikacji, ile różnorodności oferowanych usług i zakresu dostarczanych treści. Dotyczy to trzech segmentów rynkowych, obejmujących: aplikacje dla użytkowników mobilnych, aplikacje dla klientów biznesowych oraz zaawansowane aplikacje typu B2B (Business to Business). Czytaj więcej »

Kryteria doboru sieci

Kryteria doboru sieci

Proces uwalniania się od kabli w przedsiębiorstwie i zastępowania tradycyjnej sieci stacjonarnej platformą całkowicie bezprzewodową - łącznie z instalacją nowej sieci i przejściem na pełną mobilność obsługi pracowników firmy - nie jest zadaniem prostym. Czytaj więcej »

Trendy w sieciach mobilnych

Trendy w sieciach mobilnych

Już za dwa lata dostępność na rynku bogatej oferty podręcznych terminali bezprzewodowych powinna pozwolić na realizację większości potrzeb komunikacyjno-biznesowych każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Komórkowy Internet wciąż więcej życzeń niż możliwości

Komórkowy Internet wciąż więcej życzeń niż możliwości

Dwa lata temu, gdy operatorzy komórkowi rozpoczęli oferowanie taryf ze zryczałtowanym dostępem do Internetu, a Nokia zaprezentowała telefon 9500 Communicator z modułem WLAN, wydawało się, że już wkrótce każda osoba na ulicy będzie miała internetowego klienta w kieszeni. A jednak tak się nie stało. Oferta operatorów jest niezła (chociaż nie zachwycająca), natomiast całkowicie... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...