powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 32-2006, 4 września 2006
32-2006 Computerworld nr 32-2006
Technologie - w skrócie

Bardzo kompaktowy format

Niewielka australijska firma WindSpring opracowała interesujący format danych dla urządzeń kieszonkowych. Czytaj więcej »

XenSource współpracuje z Vmware

XenSource i VMware poinformowały, że wspólnie pracują nad włączeniem mechanizmów wirtualizacji w jądro systemów Linux. Czytaj więcej »

Oracle skupuje narzędzia analityczne

Jednym z ostatnich zakupów koncernu jest Sigma Dynamics. Czytaj więcej »

Konkurencja dla Acrobata

Firma Nuance Communications opracowała nową wersję ScanSoft PDF Con-verter Professional 4. Czytaj więcej »

IBM: nowa oferta z Power 5+

Koncern IBM wprowadził do rodziny unixowych serwerów System p cztery nowe modele klasy podstawowej wyposażone w procesory Power 5+. Czytaj więcej »

IDC: Sun zyskał na rynku serwerów

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę analityczną IDC wynika, że Sun Microsystems odzyskał 3 pozycję na światowym rynku serwerów, odnotowując w II kwartale br. wyjątkowo wysoki 15,5-proc. wzrost sprzedaży. Czytaj więcej »

Intel zachęca do wielu wątków

Gigant rynku mikroprocesorów staje obecnie przed poważnym wyzwaniem. Czytaj więcej »

Vista - ostatni monolit

Windows Vista będzie ostatnią wersją monolitycznego systemu operacyjnego opracowanego przez Microsoft - taką opinię wyrażają analitycy z firmy Gartner. Czytaj więcej »

Wiadomości

SIMIK za 15 mln lub za 100 tys. Zł

System Informatyczny Monitoringu i Kontroli Finansowej Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności (SIMIK) budowany jest przez krakowski Comarch od kilku lat. Czytaj więcej »

AB: 26,8 mln zł na inwestycje

AB udostępniła prospekt emisyjny, z którego wynika, że w pierwszym półroczu 2006 jej przychody wyniosły 500 mln zł (wzrost o 25%), a zysk netto 2,2 mln zł (125%). Czytaj więcej »

Kanadyjski Microsoft ujawnił ceny Visty

Były one dostępne przez chwilę na stronie internetowej tego oddziału firmy. Czytaj więcej »

Oracle: na Fusion jeszcze poczekamy

Kiedy w styczniu br. menedżerowie Oracle ogłaszali półmetek projektu Fusion - którego ostatecznym efektem ma być stworzenie nowego zestawu aplikacji wspierających zarządzanie - mieli tak naprawdę na myśli niewielki fragment owego projektu, obejmujący nową wersję oprogramowania middleware. Czytaj więcej »

Google celuje w MS Office

Na rynku pojawił się pakiet bezpłatnych aplikacji dla małych i średnich przedsiębiorstw - Google Apps for Your Domain. Czytaj więcej »

Łódź ma Della

Być może zakończy się wreszcie niekończąca się opowieść - o której wielokrotnie pisaliśmy - wokół otwarcia w Łodzi fabryki Della. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Mirosław Szturmowicz zrezygnował z funkcji wiceprezesa PZU, gdzie odpowiadał za strategię informatyczną największego polskiego ubezpieczyciela. Wcześniej Mirosław Szturmowicz był wiceprezesem Prokom Software i dyrektorem generalnym IBM Polska. Czytaj więcej »

Wysyp wirtualnych operatorów

W 2007 r. na polskim rynku pojawią się wirtualni operatorzy sieci komórkowych. Portale, telewizje kablowe i duże firmy medialne zaoferują pod własnym logo usługi telefonii komórkowej zakupione hurtowo od obecnych operatorów. Czytaj więcej »

Odwołanie za odwołaniem...

Od ponad dwóch lat Ministerstwo Sprawiedliwości nie może uporać się z przetargiem na sieć informatyczną. Czytaj więcej »

Nowy przetarg na GSM 1800

Urząd Komunikacji Elektronicznej wciąż zastanawia się co zrobić z wolną pulą częstotliwości 1800 MHz. Czytaj więcej »

Amerykańskie paszporty z niemieckim chipem

Infineon Technologies będzie produkował układy RFID, które będą instalowane w nowej generacji amerykańskich paszportów. Czytaj więcej »

Ratunek na wyciągnięcie ręki

Kilka tygodni temu wystartował pierwszy ogólnopolski system przywoływania pomocy - Linia Życia. Czytaj więcej »

Sprostowanie

W artykule "Kredyt bez wpadki" (Computerworld 29/2006 z 14 sierpnia br.) niestety przydarzyła się nam pomyłka. Czytaj więcej »

Technologie

Linux bez wahania

Nad wiarygodnością Linuxa w biznesie nikt już nie dyskutuje. Konferencja LinuxWorld Conference & Expo 2006 pokazała, że Linux jest już masowo wykorzystywany do typowych rozwiązań biznesowych. Czytaj więcej »

Początek końca systemów

Odwieczne problemy z uzgodnieniem kompatybilności serwerów fizycznych, systemów operacyjnych i serwerów baz danych doprowadziły do powstania nowej kategorii rozwiązań: wirtualnych platform aplikacyjnych. Czytaj więcej »

Dziewiątka z przytupem

Po dwóch latach prac IBM wprowadza do sprzedaży serwer baz danych DB2 UDB 9, znany dotychczas pod kodową nazwą Viper. Czytaj więcej »

Nokia lubi snorta

Nokia będzie integrować sondy snort w swoich platformach zabezpieczających sieci. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Zwyczajnie dobra robota

Zwyczajnie dobra robota

Niemal każdy dział informatyki w przedsiębiorstwie słyszy od swoich odbiorców, że kosztuje zbyt wiele. Jednak komórka, która pochłania duże środki, jeszcze częściej będzie pytana: czy pracuje dobrze? I co to właściwie znaczy "dobrze pracować"? Czytaj więcej »

Konteksty
Przemysły kultury i wiedzy

Przemysły kultury i wiedzy

Coraz trudniej dzisiaj rozdzielić ekonomię, kulturę i technikę. Wszystkie te dziedziny w jednakowym stopniu decydują o kształcie środowiska życia człowieka we współczesnym, zglobalizowanym świecie. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Dwie rocznice naraz

młodych adeptów, że piętnaście lat temu, nadrabiając wielowiekowe zapóźnienia, podłączyliśmy się do takiej sieci, która już wtedy kipiała i buzowała zawartością, tak jak czyni to dziś. Czytaj więcej »

Open-umysł

Środowiska graficznego zacząłem na dobre używać niewiele ponad 10 lat temu. Czytaj więcej »

Przyjdzie walec i wyrówna

Współczuję chłopcom z ruchu wolnego oprogramowania. Czytaj więcej »

Felieton, który napiszę za trzy lata

Dziś mają Państwo jedyną szansę przeczytać felieton, który napiszę za trzy lata - jeśli oczywiście Pan Bóg i Redaktor Naczelny pozwolą tak długo trwać na posterunku. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Regulator, rynek i rząd

Regulator, rynek i rząd

Gdy Urząd Komunikacji Elektronicznej - pod wodzą Anny Streżyńskiej - zaczął wreszcie wymuszać obniżki cen, czym wstrząsnął pozostającymi do tej pory w letargu operatorami, rząd Jarosława Kaczyńskiego może to wszystko zaprzepaścić, jeśli - zgodnie z nową ustawą o państwowym zasobie kadrowym - ogłosi konkurs na nowego prezesa UKE. Być może odbędzie się to po naciskach... Czytaj więcej »

Outsourcing
O krok dalej

O krok dalej

Polskie przedsiębiorstwa coraz intensywniej wykorzystują potencjał płynący z outsourcingu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...