powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 31-2006, 28 sierpnia 2006
31-2006 Computerworld nr 31-2006
Wiadomości
Krytyczny problem "brudnych pieniędzy"

Krytyczny problem "brudnych pieniędzy"

Systemy do wykrywania prób prania brudnych pieniędzy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi wykorzystywanych w walce z międzynarodową przestępczością i terroryzmem. Narzędzi wciąż jeszcze w niewielkim stopniu stosowanych przez rodzime instytucje finansowe. Czytaj więcej »

Infovide i Matrix.pl razem

Infovide Matrix - tak nazywać się będzie nowa spółka powstała po fuzji Infovide z Matrix.pl. Czytaj więcej »

Cztery sprostowania, jeden artykuł

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza wątek korupcyjny w związku z informatyzacją banku PKO BP. Czytaj więcej »

W skrócie

Firma NTT Systems pracuje nad prospektem emisyjnym; spółka zamierza pozyskać w ofercie publicznej - której termin nie został jednak jeszcze ustalony - 20 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych... Czytaj więcej »

Gadu-Gadu wchodzi na parkiet

Właściciele Gadu-Gadu zamierzają wprowadzić spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Dariusz Krawiec zostanie 1 września nowym prezesem Action. Czytaj więcej »

Rusza projekt e-Poltax

Zaproszenie do korzystania z systemu e-Poltax Ministerstwo Finansów skierowało do ok. 7,5 tys. firm, których roczne przychody przekraczają 5 mln euro. Czytaj więcej »

Ostrożny pesymizm

Ostrożny pesymizm

W badaniu przeprowadzonym przez Computerworld i firmę SAS Institute szefowie IT wyrażają pesymizm co do oficjalnych danych dotyczących czasu i kosztów projektów wdrożeniowych systemów ERP. Czytaj więcej »

Technologie

Idzie nowa generacja

Po raz pierwszy od kilku lat na rynek trafiły serwery o całkiem nowych konstrukcjach, niebędące jedynie udoskonaleniem dotychczasowych modeli. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Jeden Insurer

Powszechny Zakład Ubezpieczeń zakończył jeden z najważniejszych projektów IT w historii - centralizację głównego systemu ubezpieczeniowego Insurer. Projekt związany był z dokonanymi zmianami w strukturze organizacyjnej PZU. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Tożsamość, władza, pieniądze

Tożsamość, władza, pieniądze

Niechęć zarządów do wydawania pieniędzy na poprawę zarządzania tożsamością użytkowników zasobów firmowej sieci wynika z niedowierzania w celowość takiego przedsięwzięcia. Przy odrobinie pomysłowości tę postawę można jednak zmienić. Czytaj więcej »

Bezpieczne relacje

Niemal połowa naruszeń bezpieczeństwa pochodzi z wewnątrz firmy. Część drugiej połowy to dzieło byłych pracowników lub osób działających na ich zlecenie. Motyw osobistej zemsty to jedno z głównych zagrożeń dla przedsiębiorstw. Czy jest na to jakaś rada? Czytaj więcej »

Diagnoza: silny rozziew

Między teorią a praktyką bezpieczeństwa informacji w firmach istnieje często wielka przepaść. Taka diagnoza wymaga natychmiastowego leczenia, ale... czy pacjent chce wyzdrowieć? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Skazani za sukces

Obecny rząd przyjął na swe konto sukces zbudowania 100 km autostrady na odcinku Konin - Łódź. Wystarczyła zmiana władzy i oto w zawrotnym tempie powstają drogi. Jeśli tak dobrze idzie, to za rok będziemy już tylko wybierać i przebierać w trasach szybkiego ruchu. Czytaj więcej »

Z samego DNA

Przez długi czas moja Matka przy każdej możliwej okazji powtarzała memu synowi, że musi poznać swoje korzenie. Czytaj więcej »

Obcy w obcym kraju

Galaktyka Internetu budowana była pracowicie i przez dziesiątki lat w zupełnie innym Królestwie. Czytaj więcej »

Porażka, czyli remis

Bodaj dwa lata temu dobrą, wakacyjnie lżejszą lekturą okazała się francuska książeczka "Witaj lenistwo", przewrotnie, ale trafnie i zabawnie pokazująca, jak całkiem nieźle można egzystować w wielkiej korporacji, umiejętnie stwarzając pozory pracy, a nawet - zapracowania. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...