powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 30-2006, 21 sierpnia 2006
30-2006 Computerworld nr 30-2006
Wiadomości

Grupa od morza do morza

Asseco Poland - wzmocnione po połączeniu z Softbankiem - planuje ekspansję do Czech, na Bałkany, Węgry, kraje nadbałtyckie, a także do Rosji i na Ukrainę. Firma tworzy pierwsze przyczółki w Europie Zachodniej. Czytaj więcej »

Wsparcie dla systemu e-Poltax

Trzy centra certyfikacji należące do firm Unizeto (Certum), Krajowej Izby Rozliczeniowej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (Sigillum) porozumiały się co do stosowania jednego standardu podpisu elektronicznego - XAdES (ETSI TS 101 903). Czytaj więcej »

Kontrakty, wdrożenia

Oddział Poczty Polskiej w Katowicach podpisał z konsorcjum Prokom Software i Strabag umowę o wartości ok. 96 mln zł na budowę Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczego... Czytaj więcej »

IBM kupuje FileNet za 1,6 mld USD

Warte 1,6 mld USD przejęcie FileNet to dwudziesta akwizycja IBM związana z realizacją strategii "information on demand" w ciągu ostatnich lat. Czytaj więcej »

Fuzja Columbusa, CIG i Alatusa

Polski oddział Columbus IT Partner połączył się z Creative Innovation Group (CIG) i firmą Alatus. Czytaj więcej »

Jabłka z nowym gniazdem

Apple zamyka proces transformacji komputerów Mac do technologii Intela. Czytaj więcej »

Alcatel już z Lucentem

Nowy koncern powstały po fuzji dwóch dużych producentów rozwiązań sieciowych będzie nosić nazwę Alcatel Lucent. Czytaj więcej »

USA ratyfikowało konwencję o cyberprzestępczości

Senat Stanów Zjednoczonych zaaprobował konwencję o zwalczaniu cyberprzestępczości, dołączając tym samym do grupy czterdziestu trzech innych państw, które ją ratyfikowały. Czytaj więcej »

ComputerLand sprzedaje CSBI EE

ComputerLand odsprzedał rosyjskiej spółce Helios za ponad 3,75 mln zł 50% udziałów w Computer System for Business International Eastern Europe (CSBI EE), pozostawiając w swoich rękach 25%. Czytaj więcej »

Administracja czeka...

Opóźnienia w projektach dotyczących informatyzacji państwa wpływają na słabsze wyniki polskich spółek IT. Perspektywa drugiego półrocza poprawia humor tylko największym optymistom. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

ANNA KOCHAŃSKA-BERNAT i ARTUR SMÓŁKO zostali nowymi wiceprezesami Lumeny. Anna Kochańska-Bernat odpowiada za zarządzanie i wewnętrzną organizację spółki, a Artur Smółko za pozyskanie i utrzymanie klientów w dotychczas obsługiwanych segmentach rynku, jak również za ekspansję na nowe obszary. Czytaj więcej »

Technologie

Zmierzch handheldów

Rynek komputerów kieszonkowych kurczy się . Z pewnością urządzenia tego typu nie znikną, ale większość ich dotychczasowych użytkowników bez żalu wybierze smartfony z funkcjami PDA. Czytaj więcej »

Informacja w ruchu

Coraz więcej firm wdraża mobilne rozwiązania usprawniające pracę handlowców i kadry kierowniczej. Czytaj więcej »

Zapomniany ważny system

Zapomniany ważny system

O systemach z rodziny BSD mało kto pamięta, choć na co dzień korzystają z nich wszyscy użytkownicy Internetu. Oby jak najdłużej. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Przyszłość w wielu barwach

Przyszłość w wielu barwach

Pomimo usilnych starań, by ukazać rynek ERP jako arenę zmagań pomiędzy SAP, Oracle i Microsoft - podejmowanych zwłaszcza przez dwa pierwsze skonfliktowane koncerny - w ciągu najbliższych lat raczej nie doczekamy takiego oligopolu. Czytaj więcej »

Nowa kosmologia Alexandera

W poprzednich artykułach pisałem o różnych aspektach najnowszej teorii Christophera Alexandera. Podstawowe jej składniki często są na tyle sprzeczne z powszechnym obrazem funkcjonowania świata, że pełne zastosowanie przedstawionego w "The Nature of Order" podejścia wymaga rewizji tego obrazu. Czytaj więcej »

Konteksty
Eksploatacja kultury

Eksploatacja kultury

Pomysłowość, niezależność i aktywność lepiej się wpisują w obecne strategie biznesowe niż typowe dla epoki przemysłowej posłuszeństwo i dyscyplina. Czytaj więcej »

Dzieci uczą dorosłych

W Stanach Zjednoczonych funkcjonują programy, w ramach których uczniowie uczą nauczycieli, jak posługiwać się nowymi technologiami. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Radio pod nadzorem

Profesjonalna diagnostyka sieci WLAN pod kątem bezpieczeństwa wymaga fachowego podejścia i doboru odpowiednich narzędzi spośród masy niedrogich kart WLAN, anten, sterowników oraz oczywiście właściwego oprogramowania. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

"cyf(.gov.pl), ale syf, czyli kolejka do sedesa"

Przeczytałem o włamaniu do serwera Instytutu Energii Atomowej w Świerku http://hack.pl/aktualnosci/skandal_w_instytucie_energii_atomowej_-_iea_otwock_90 . Czytaj więcej »

Czekając na deszcz

Nasi parlamentarzyści obecnej kadencji wykazują się niespotykaną wręcz dbałością o kraj, która może nie jest fizycznymi rezultatami zbytnio owocna, niemniej w sferze chęci i zamierzeń sięga daleko, a co istotniejsze, bardzo wysoko. Czytaj więcej »

Świat bez Moore'a

Od pewnego czasu jednak zauważam pewną prawidłowość w informatyce: wzrastająca objętość danych oraz coraz większa złożoność aplikacji konsumuje przyrost mocy wynikający z postępu technologicznego, którego najwyraźniejszym przejawem jest tzw. prawo Moore'a. W oryginale dotyczy ono poziomu upakowania tranzystorów, ale aktualnie podaje się je w następującej formie: moc... Czytaj więcej »

Jeszcze o konferencjach (ale inaczej)

Jeszcze kilka lat temu był jakiś ustalony porządek: doroczna konferencja PTI w Szczyrku oznaczała zamknięcie sezonu konferencyjnego, który ponownie zaczynał się gdzieś na przełomie września i października. Bywały wyjątki, ale rzadkie. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
ComputerLand trzeszczy

ComputerLand trzeszczy

ComputerLand to spółka o przynajmniej dwóch twarzach. Pierwszą znamy z konferencji prasowych i prezentacji dla finansistów, okraszoną optymistycznymi wystąpieniami do bólu profesjonalnych członków zarządu. Druga twarz to wypadkowa opinii tzw. rynku, w tym byłych i obecnych pracowników. To wizerunek mniej atrakcyjny. Która z tych twarzy jest prawdziwa? Pytanie na czasie, bo w... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...