powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 27-2006, 3 lipca 2006
27-2006 Computerworld nr 27-2006
Wiadomości

Kręta droga do systemu

Udane wdrożenie systemu ERP czy rozwiązania Business Intelligence to projekt wymagający rzetelności dostawcy oraz wystarczającej wiedzy i merytorycznego przygotowania odbiorcy. Czytaj więcej »

Prawo co dnia... albo i nocy

Od lipca 2006 r. źródłem prawa stają się również akta normatywne publikowane w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej. To rewolucyjna zmiana w dostępie do stanowionego prawa w Polsce. Czytaj więcej »

Grid na usługach projektantów

Na wykorzystanie technologii gridowych w codziennej działalności zdecydował się, jako jeden z pierwszych w Polsce, częstochowski oddział TRW Automotive, dostawcy systemów bezpieczeństwa dla branży motoryzacyjnej. Czytaj więcej »

Dell więcej drukuje

W ciągu trzech lat od rozpoczęcia produkcji Dell sprzedał pod własną marką ponad 15 mln urządzeń drukujących. Teraz z odświeżoną ofertą urządzeń laserowych rozpoczyna kampanię o udziały w rynku, którego wartość szacowana jest na 156 mld USD. Czytaj więcej »

Era i Politechnika Warszawska tworzą laboratorium

Laboratorium Badań i Rozwoju Systemów i Aplikacji Mobilnych BRAMA jest wspólną inicjatywą Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era) oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (PW). Czytaj więcej »

Zmiany w Novellu

Jack Messman musi rozstać się z Novellem - zadecydowała Rada Nadzorcza spółki. Czytaj więcej »

Nowe centrum technologii IBM

W siedzibie spółki K3System przy wsparciu Techmexu utworzono centrum technologii IBM, które oferuje usługi testowania aplikacji na platformach sprzętowych IBM. Czytaj więcej »

E-usługi na Podlasiu

Podlasie jest pierwszym województwem, które ogłosiło przetarg na realizację projektu "Wdrożenie elektronicznych usług dla ludności". Czytaj więcej »

Wirtualna centrala Netii - IntegralNet

Netia oferuje nową usługę IntegralNet - wirtualną centralę abonencką. Czytaj więcej »

Action wchodzi na giełdę

Oferta publiczna tego dystrybutora sprzętu komputerowego będzie obejmować do 4,5 mln akcji serii B. Czytaj więcej »

Infosystem 2006: bardziej konferencja niż targi

Infosystem 2006: bardziej konferencja niż targi

Dwadzieścia lat temu pierwszy Infosystem to były targi zastosowań informatyki, obecnie ta stara idea powraca i w tym właśnie kierunku chcemy przekształcać tę imprezę - mówi Bogusław Zalewski, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora targów Infosystem. Czytaj więcej »

Scheer: sukcesem firmy są ludzie i rynki

Dobry zespół oraz szybkie wejście na rynki międzynarodowe" - to uniwersalna formuła na stworzenie przedsiębiorstwa, które ma odnosić sukcesy, głoszona przez prof. Augusta Wilhelma Scheera, założyciela firmy IDS Scheer, producenta narzędzi analitycznych i do modelowania procesów biznesowych. Czytaj więcej »

SWSoft otwiera biuro we Wrocławiu

Firma SWSoft, specjalizująca się w rozwiązaniach do wirtualizacji i zarządzania serwerami, otwiera biuro we Wrocławiu. Czytaj więcej »

Technologie
Domena polityki

Domena polityki

Rząd amerykański nie chce oddać władzy nad systemem domen internetowych. Zarządzająca w jego imieniu domenami organizacja ICANN jest skłonna do demokratyzacji procesów decyzyjnych, ale oczekuje też formalnego uznania jej za organ nadzorczy. W tle toczy się dyskusja o sprawach rzeczywiście ważnych dla przyszłości Internetu. Czytaj więcej »

Cienki serwer, gruba sprawa

Platforma BladeSystem c-Class ma umożliwić HP podbój dynamicznie rozwijającego się rynku serwerów blade. Czytaj więcej »

Obiekty wchodzą w relacje

Obiekty wchodzą w relacje

Linq i ADO .Net 3.0 EDM to technologie mapowania obiektowo-relacyjnego dla platformy .Net, które zasadniczo ułatwiajątworzenie aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Robot jako platforma

Roboty przygotowują się do opanowania świata. Microsoft zamierza im w tym pomóc, wprowadzając na rynek narzędzia do tworzenia oprogramowania sterującego i platformę systemową do jego uruchamiania. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Pożyteczna samoobsługa

Rozwój systemów kadrowych, upowszechnienie nowoczesnych metod zarządzania personelem, a także outsourcingu procesów biznesowych już wkrótce przyczyni się do wzrostu popularności samoobsługowych funkcji w aplikacjach HR. Czytaj więcej »

Żywe procesy

W kolejnym artykule cyklu dochodzimy do, chyba najważniejszego i najbardziej praktycznego aspektu prac Alexandera, teorii procesów mówiącej jak budować dobre systemy. W informatyce widać wyraźny zwrot w kierunku opisywanych przez niego procesów, zwłaszcza w metodykach zwinnych. Czytaj więcej »

Konteksty
Nowe oblicze na nowe czasy

Nowe oblicze na nowe czasy

Wiele firm na rynku telekomunikacyjnym poświęca obecnie dużo wysiłku i pieniędzy, by zmienić swój wizerunek poprzez nową nazwę handlową i znak firmowy. Czytaj więcej »

Robot pomoże

Grupa entuzjastów pracuje w Polsce nad stworzeniem wirtualnego asystenta-bota, który będzie pomagał korzystać z Internetu, a nawet sam realizował zlecone usługi w sieci. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Z życia komputerów, czyli nowy serial reality TV

Wygląda na to, że na początku XXI wieku prawdziwe życie toczy się w telewizji jako serial reality show. Czytaj więcej »

Siemiradzki i komputery

Doroczne, wiosenne krakowskie konferencje IBM dawno już wpisały się do kalendarza ważnych imprez fachowych odbywających się w Polsce. Czytaj więcej »

Prawie Janosik

Świat obiegła wiadomość o zamiarze przejścia Billa Gatesa do rezerwy informatycznej. Czytaj więcej »

Na paryskim bruku

Wygląda na to, że młodzi Polacy są genetycznie skażeni pewnym szablonem zachowania. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Odpowiedzialna rola samorządów

Boom inwestycyjny, którego jesteśmy świadkami od dwóch lat, to przynajmniej po części zasługa samorządów, które wkładają dużo wysiłku w sprowadzenie do Polski zagranicznych koncernów. Wraz z wejściem do Unii Europejskiej Rumunii i Bułgarii koniunktura na inwestycje w Polsce może się pogorszyć. Samorządy będą musiały pomyśleć o aktywnym poszukiwaniu partnerów i większej... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...