powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 10/1999, 1 grudnia 1999
10/1999
Testy i porównania

Test serwerów (XXI): Magnia 7000 solidny serwer dla przedsiębiorstw

Toshiba określa system Magnia 7000 jako wysokowydajny serwer ogólnego przeznaczenia, zaprojektowany z myślą o obsługiwaniu przedsiębiorstw. Testy wykazały, że serwer pracuje trochę wolniej, niż można by się tego spodziewać po produkcie tej klasy, ale oferuje szereg dopracowanych rozwiązań, dzięki którym serwer można konfigurować na różne sposoby i w razie konieczności... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Standard 100Base-SX ułatwia przejście do sieci światłowodowych

Ethernet wciąż jest najpopularniejszym protokołem sieci LAN. Administratorzy, którzy nadal wykorzystują sieci z protokołem 10Base-FL, poszukują prostej i efektywnej strategii unowocześniania sieci, spełniającej oczekiwania użytkowników odnośnie zwiększenia szybkości. Proponowany standard 100Base-SX pozwoli im znaleźć tę strategię. Czytaj więcej »

Jak złączyć sieć Token Ring z siecią Ethernet?

Połączenie sieci Token Ring i Ethernet - czy to w wyniku fuzji przedsiębiorstw, czy jako rezultat zwiększania szybkości transmisji - może stanowić prawdziwe wyzwanie. Czytaj więcej »

Protokół GMRP sprzyja zmniejszeniu obciążenia sieci

Multicasting jest techniką, która dzięki wysyłaniu pakietów w topologii jeden do wielu zwiększa wydajność sieci LAN. Pojawienie się w ostatnich latach protokołu GMPR (GARP Multicasting Registration Protocol) sprawiło, że multicasting może być realizowany nie tylko w warstwie trzeciej, ale również w warstwie drugiej. Czytaj więcej »

Konwertery optyczne wspierają sieci

Wymagające szerokiego pasma aplikacje multimedialne - wśród nich przekazujące głos i wideo - zwiększają zapotrzebowanie na przenoszenie przez infrastrukturę sieci intensywniejszego ruchu z coraz większymi prędkościami. Żądania te może zaspokoić zastosowanie efektywnej (ze względu na koszt) technologii komunikacyjnej, wykorzystującej światłowody. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Inne interesy Billa Gatesa

Ani słowa o Microsofcie. Ten temat pasjonuje specjalistów i zwykłych użytkowników pecetów, pojawia się nieodmiennie na czołówkach gazet i serwisów telewizyjnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...