powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 24-2006, 12 czerwca 2006
24-2006 Computerworld nr 24-2006
Wiadomości

Niedoceniany czynnik ludzki

Z Hanem Van Loonem, profesorem na Uniwersytecie Nottingham Trent i University of Business and International Studies, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Autoryzacja jakości

Z dr. Adamem Kolawą, prezesem i założycielem amerykańskiej firmy Parasoft, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Co ja tutaj robię?

Z Anną Streżyńską, prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

SAP myśli o użytkownikach

SAP robi wiele, aby jego produkty stały się bardziej przyjazne dla zwykłych użytkowników. Natomiast z myślą o najbardziej zaawansowanych technologicznie firmach wprowadza na rynek pakiet mySAP ERP 2005. Czytaj więcej »

Zarządzanie zmianą w praktyce

Z Jackiem Stochlakiem, do niedawna szefem HP Services i Pawłem Czajkowskim, prezesem HP Polska, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz. Czytaj więcej »

Niełatwa droga na Wschód

Niełatwa droga na Wschód

Pierwsza Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza "e-biznes Polska-Ukraina 2006" była okazją do refleksji nad charakterem polskich inwestycji na Ukrainie. Czytaj więcej »

II Forum CompTIA

Inwestowanie w innowacyjność będzie tematem przewodnim zaplanowanego na 21 czerwca br. II Forum Polskiej Strategii Innowacyjności zorganizowanego przez stowarzyszenie CompTIA, które pracuje nad poprawą standardów i dobrych praktyk oraz próbuje wywierać wpływ na politykę, ekonomię i edukację w obszarze IT. Czytaj więcej »

Celne oko prezesa

Celne oko prezesa

Gablota informacyjna w siedzibie klubu "Warszawianka" jest wypełniona zdjęciami firmowych drużyn biorących udział w strzeleckiej lidze biznesu. Same dobrze znane marki - ComputerLand, Oracle, Polkomtel. Czytaj więcej »

Technologie
Duża kawa dla wszystkich

Duża kawa dla wszystkich

Język Java nie będzie już jedynym językiem dla platformy aplikacyjnej Java, a sama platforma zostanie całkowicie otwarta. Kompatybilność z technologiami Microsoftu oraz łatwość tworzenia i uruchamiania aplikacji Java na platformie Linux to tylko niektóre z nadchodzących zmian. Czytaj więcej »

Miedziane przyspieszenie

Miedziane przyspieszenie

Zhone Technologies oferuje w Polsce routery DSL umożliwiające uzyskanie przepustowości 5,7 Mb/s przy jednej parze przewodów miedzianych. Czytaj więcej »

Aplikacje pod powłoką

Aplikacje pod powłoką

PowerShell nie jest prostą kopią skryptowych środowisk administracyjnych rodem z Unixa. To pełnoprawny framework i obiektowy język programowania do tworzenia aplikacji administracyjnych w środowiskach Windows/.Net 2.0. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Dostawca technologii - usługodawca czy partner?

Dostawca technologii - usługodawca czy partner?

Długofalowe pozycjonowanie działu informatyki w przedsiębiorstwie względem tzw. działów biznesowych jest ważne nie tylko dla samego IT. Ważne jest dla całego przedsiębiorstwa - bo harmonijna współpraca to warunek jego zrównoważonego rozwoju. Czytaj więcej »

QWAN, czyli jakość bez nazwy

Przed tygodniem pisałem o wzorcach i językach wzorców w ujęciu Christophera Alexandera. Omawiając jego teorię wzorców, nie sposób pominąć jakości bez nazwy - najważniejszej cechy dobrych wzorców. Czytaj więcej »

Konteksty
Łowcy informacji

Łowcy informacji

Broker informacji nie jest tylko zawodem przyszłości. Na świecie istnieje bowiem już dzisiaj znaczący rynek usług infobrokerskich. Zaczynają być one coraz bardziej zauważane i doceniane również na gruncie polskim. Czytaj więcej »

Własność wirtualna

Problematyka ochrony praw własności intelektualnej nabrała zupełnie nowego znaczenia w związku z rozwojem technologii cyfrowych. Wiele nowych zjawisk nie mieści się w tradycyjnej koncepcji zarządzania prawami autorskimi. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Komputer popsuje, komputer naprawi

Najpierw zakładają człowiekowi na głowę słuchawki, które stanowią konstrukcję niczym jakiś hełm. Od tego czegoś biegną przewody, które kończą się w okolicy jakiegoś komputera i urządzenia zwanego audiometrem, które podobno ma nawet układ DSP, jak domniemywam, taki sam albo podobny do tych, jakie występują w niektórych wzmacniaczach. Cała ta maszyneria służy do ustalania... Czytaj więcej »

Kod źródłowy Leonarda da Vinci

Kiedy byłem małym chłopcem (hej!) i programowałem na ZX Spectrum, moim marzeniem było posiadanie kompilatora. Otóż dzięki kompilatorowi kod napisany w "przyjaznym" (przynajmniej wedle ówczesnych standardów) BASIC-u działał kilkadziesiąt razy szybciej od kodu interpretowanego. Czytaj więcej »

A było tak pięknie

W momencie opublikowania tego felietonu w wersji elektronicznej ( www.computerworld.pl ) będziemy ciągle jeszcze w stanie błogiej nieświadomości. Z chwilą, gdy tekst ten dotrze do Państwa w formie wydrukowanej, świadomość nasza będzie już pełniejsza. Albowiem z każdą godziną życia nasza wiedza i doświadczenie rosną za sprawą zdarzeń zewnętrznych. Czytaj więcej »

Grafomania sieciowa

Podobno jako dziecko byłem znany z zadawania tzw. głupich pytań. Na przykład, dlaczego ludzie rodzą się i umierają. Nb. gdybym znał odpowiedź na owe pytanie, to zapewne resztę życia spędziłbym bardzo nudnie, bo jest ono kwintesencją i podstawą wszystkich filozofii. Oczywiście nie znamy jednej, prawidłowej odpowiedzi, każda religia daje inną, a i agnostycy swoje wiedzą. Myślę,... Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Czas jakości

Czas jakości

Organizowana przez nas III Konferencja Jakości Systemów Informatycznych bez wątpienia wyrosła na największe i najważniejsze w Polsce spotkanie poświęcone wieloaspektowemu ujęciu tematyki jakości systemów informatycznych. Czytaj więcej »

Listy

Sprostowanie

W publikacjach Computerworld: "Układ z kina Skarb" i "W okowach Polski Resortowej" autorstwa Sławomira Kosielińskiego oraz "W podpis wmanewrowani" Pawła Krawczyka zamieszczone zostały nieprawdziwe informacje dotyczące Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...