Firmy świadczące usługi dostępu do internetu i transmisji danych w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi dostępu do internetu i transmisji danych w 2005 roku
Firmy uzyskujące przychód z usług telefonii głosowej w 2005 rokuRanking firm uzyskujących przychód z usług telefonii głosowej w 2005 roku
Firmy telekomunikacyjne działające w Polsce w 2005 rokuRanking firm telekomunikacyjnych działających w Polsce w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora telekomunikacyjnego w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora telekomunikacyjnego w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora bankowo-finansowego w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora bankowo-finansowego w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora handel detaliczny w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora handel detaliczny w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora handel hurtowy w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora handel hurtowy w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora służby zdrowia w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora służby zdrowia w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora edukacyjnego w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora edukacyjnego w 2005 roku
Kierunek południowyPo Słowacji Asseco Poland przygotowuje się do inwestycji w Czechach, a następnie w Rumunii. Każda nowa spółka w Grupie Asseco ma debiutować na warszawskiej giełdzie.
Firmy osiagające przychód z obsługi sektora administracji w 2005 rokuRanking firmy osiagających przychód z obsługi sektora administracji w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z sektora dostaw elektryczności, gazu, ciepła i wody w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z sektora dostaw elektryczności, gazu, ciepła i wody w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora budowlanego w 2005 rokuRanking firmy osiągających przychód z obsługi sektora budowlanego w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora transportowego w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora transportowego w 2005 roku
Rozbudzony apetytW roku 2005 SAP-owi wiodło się w Polsce bardzo dobrze, co jednak nie oznacza, że firma nie ma przed sobą poważnych wyzwań.
Firmy osiągające przychód z obsługi sektora przemysłowego w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z obsługi sektora przemysłowego w 2005 roku
Firma po przejściachNowe kierownictwo Optimusa przyszło we wrześniu 2005 r. z polskiego oddziału Siemensa. Kontynuując strategię poprzedniego zarządu, oddało w outsourcing produkcję komputerów i przeniosło centralę firmy do Warszawy.
W stronę słońcaPo kilku latach, kiedy poziom przychodów Sun Microsystems Poland kształtował się na podobnym poziomie, firma zanotowała wzrost.
W poszukiwaniu straconego rynkuCisco Systems Poland konsekwentnie rozwija nowe obszary działalności. Ostatnio należą do nich systemy telefonii IP i zintegrowanej komunikacji.
Całkiem nowy OracleOracle dużo sprzedawał, ale i sam wiele kupował. Firma wydała ponad 20 mld USD na akwizycje, których wpływ na działalność polskiego oddziału będzie można dostrzec już w najbliższych miesiącach.
Wizja satelitarnaTechmex koncentruje się na rynku GIS, jednak ogromna większość przychodów firmy nadal pochodzi z dystrybucji.
Zwyciężyć i... przeżyćKolejny rok szybkiego wzrostu Accenture w Polsce skłania zarząd firmy do refleksji nad wyzwaniami, jakie rysują się na horyzoncie właśnie ze względu na osiągnięty sukces.
Firmy uzyskujące największy przychód ze szkoleń w 2005 rokuRanking firm uzyskujących największy przychód ze szkoleń w 2005 roku
Z wielu źródełWprawdzie wzrost przychodów nie jest tak imponujący jak przed rokiem, jednak Emaxowi udało się podwoić zyski.
Firmy o największym wzroscie sprzedaży usług IT w 2005 roku (dotyczy firm o przychodach z usług powyżej 1 mln zł)Ranking firm o największym wzroscie sprzedaży usług IT w 2005 roku (dotyczy firm o przychodach z usług powyżej 1 mln zł)
Koreańska ekspansjaKoreański Samsung Electronics podbił polski rynek monitorów. Kolejnym celem jest segment drukarek i telefonów komórkowych.
Firmy informatyczne o największym przyroście przychodów w latach 2004-2005Ranking firm informatycznych o największym przyroście przychodów w latach 2004-2005
Firmy informatyczne o największym zysku brutto w 2005 rokuRanking firmm informatycznych o największym zysku brutto w 2005 roku
Firmy i grupy kapitałowe o największym spadku zatrudnienia w 2005 rokuRanking firm i grup kapitałowych o największym spadku zatrudnienia w 2005 roku
Firmy i grupy kapitałowe o najwiekszym wzroście zatrudnienia w 2005 rokuRanking firm i grup kapitałowych o najwiekszym wzroście zatrudnienia w 2005 roku
W symbiozie z partneremDzięki rosnącej liczbie partnerów, zwłaszcza tych obsługujących sektor małych i średnich przedsiębiorstw, obroty Fujitsu Siemens Computers Polska wzrosły o ponad 30%.
Lokomotywa z KrakowaMiniony rok to kolejny okres konsekwentnego wzrostu Comarchu. Zdaniem komentatorów, tempo rozwoju może być źródłem ewentualnych problemów firmy.
Firmy informatyczne o największym zatrudnieniu w 2005 rokuRanking firm informatycznych o największym zatrudnieniu w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z eksportu w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z eksportu w 2005 roku
Producenci sprzętu telekomunikacyjnego w 2005 rokuRanking producentów sprzętu telekomunikacyjnego w 2005 roku
Producenci sprzętu w 2005 rokuRanking producentów sprzętu w 2005 roku
Firmy osiągające przychód z dystrybucji w 2005 rokuRanking firm osiągających przychód z dystrybucji w 2005 roku
Dell Computer miałby w Polsce zupełnie inną pozycję, gdyby korporacja zdecydowała się ulokować tu fabrykę komputerów.
Firmy świadczące usługi integracyjne w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi integracyjne w 2005 roku
Produkcja, produkcja...NTT System chce być liczącym się producentem sprzętu komputerowego w Europie. W tym celu firma jeszcze w tym roku zbuduje nową linię produkcyjną.
Przez otwarte drzwiWyniki sprzedaży notebooków w 2005 r. pokazują, że Acer Computer z powodzeniem wykorzystał rynkową szansę i został liderem w segmencie komputerów przenośnych, przyprawiając konkurentów o ból głowy.
Badania, rozwój i... procesoryIntel w ciągu trzech lat zwiększy do 500 osób zatrudnienie w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym, co wiązać się będzie zapewne z rozszerzeniem zakresu jego prac.
Biznes jak zwykleŚwietny rok w Polsce, a na świecie zażarta walka z Google o prymat w Internecie. Rywalizacja Microsoftu z internetowymi konkurentami zapowiada się pasjonująco.
Firmy osiągające przychody ze sprzedaży licencji systemów ERP w 2005 rokuRanking firm osiągających przychody ze sprzedaży licencji systemów ERP w 2005 roku
Firmy świadczące usługi projektowania i budowy sieci w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi projektowania i budowy sieci w 2005 roku
Walka o zyskComputerLand dotrzymał obietnicy dotyczącej wyników finansowych w 2005 r. W tym roku spółka deklaruje istotny wzrost zyskowności, co wreszcie powinno przełożyć się na poprawę notowań drugiej co do wielkości grupy kapitałowej w branży IT.
Firmy świadczące usługi instalacji sprzętu w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi instalacji sprzętu w 2005 roku
Producenci opragromowania na zamówienie w 2005 rokuRanking producentów opragromowania na zamówienie w 2005 roku
Firmy sprzedające oprogramowanie własne w 2005 rokuRanking firm sprzedających oprogramowanie własne w 2005 roku
Firmy świadczące usługi serwisowe w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi serwisowe w 2005 roku
Firmy świadczące usługi wdrożenia oprogramowaniaRanking firm świadczących usługi wdrożenia oprogramowania
Organiczny biznesZa sukces firmy w 2005 roku przedstawiciele IBM Polska uważają zdobycie pierwszego miejsca na rynku serwerów.
Firmy świadczące usługi doradcze w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi doradcze w 2005 roku
Rok pod znakiem porządkówUbiegły rok w Grupie Kapitałowej Prokom Software upłynął pod znakiem porządków. Nadchodzące miesiące pokażą, czy firmie udało się przystosować struktury do nowych wymagań rynku.
Firmy świadczące usługi outsourcingu w 2005 rokuRanking firm świadczących usługi outsourcingu w 2005 roku
Czas wielkich zmianHP Polska obronił pozycję największej firmy IT na krajowym rynku. Dla całej korporacji HP i jej polskiego oddziału ostatnie kilkanaście miesięcy to okres zmian na kluczowych stanowiskach zarządczych.
Firmy informatyczne świadczące usługi w 2005 rokuRanking firm informatycznych świadczących usługi w 2005 roku
Dostęp i kontentRynek telekomunikacyjny w Polsce zmienia się z roku na rok w bardzo wyraźny sposób - choć może nie tak szybko, jak by tego oczekiwano.
Ciekawa przyszłość banków i ich dostawcówBanki i sektor finansowy są najlepszymi odbiorcami produktów i usług IT i w najbliższym czasie ta sytuacja nie ulegnie zmianie. Zmieni się natomiast struktura i charakter popytu na rozwiązania informatyczne.
Dobry klimat do pracyZarabianie na informatyce jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy skrzyknąć grupkę dobrych programistów i zająć się ich wynajmem do projektów. Z czasem ten dynamicznie rozwijający się segment rynku wykreuje popyt na nowe, ciekawe usługi z pogranicza IT, zarządzania i marketingu.
Dużo więcej ale małoEksport w naszej branży IT istotnie wzrósł w 2005 roku, ale nadal w liczbach bezwzględnych ciągle jest skromny.
Popyt nieograniczonySprzęt komputerowy ma wciąż największy wpływ na wielkość i szybkość wzrostu polskiego rynku IT, a jego udział w sprzedaży rozwiązań IT od lat utrzymuje się na poziomie znacznie przekraczającym 50%.
Firmy informatyczne działające w Polsce w 2005 r.Ranking firm informatycznych działających w Polsce w 2005 r.
Klimat na zarządzanieW 2005 r. nastąpił prawdziwy renesans nowych wdrożeń i rozszerzeń istniejących instalacji MRP II/ERP. Rysują się ogólne trendy, ale bardzo dużo dzieje się także w niszach.
Prawo i biznesKtokolwiek myśli, że biznes teleinformatyczny jest zerojedynkowy, szybko zmieni zdanie w gąszczu przepisów, które dotykają zarówno przedsiębiorców, jak i ich klientów.
Tam serce twoje, gdzie skarb twójDynamicznemu wzrostowi polskiego rynku informatycznego towarzyszy zmiana jego profilu. Z każdym rokiem przedsiębiorstwa coraz więcej zarabiają na wiedzy - czyli wartości dodanej do produktów i usług.
Powoli, ale skutecznieWpływ funduszy europejskich na polski rynek IT będzie zależał nie tylko od ich wysokości, lecz także umiejętności wpisania ich w długofalowe procesy rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego kraju. Andrzej Gontarz
Usługi nad WisłąPolska Indiami Europy? Być może porównanie jest za daleko idące w szczególności pod względem wartości rynku. Ale fakt jest faktem - coraz więcej międzynarodowych przedsiębiorstw lokuje u nas centra offshoringowe.
Matki, córki i kuzynkiCoraz częściej, gdziekolwiek spojrzeć, widać firmę, która sama tworzy grupę kapitałową albo jest jej częścią. Czasami żeby zrozumieć zależności między nimi, trzeba korzystać nie tylko z warsztatu finansisty, ale i... genealoga. Czyżby razem było łatwiej w biznesie?
Co by tu jeszcze zinformatyzować?Ubiegłoroczne wybory niewiele zmieniły w podejściu władzy do informatyzacji. Wciąż jest traktowana jak kwiatek do kożucha. Nikt się nią nie przejmuje. I może tak właśnie powinno być.
Polski rynek od A do ZBranża tryska optymizmem. Drugi rok z rzędu firmy informatyczne osiągnęły fantastyczne wyniki. Według IDC Poland, w 2005 r. wartość rynku IT wzrosła aż o 30%.

Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2008 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88