powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 9/1999, 1 listopada 1999
9/1999
Infrastruktura

Sieci pamięci masowych (II)

W 1993 roku trzy firmy (Hewlett-Packard, IBM i Sun Microsystems) zawarły porozumienie, któremu nadały nazwę Fibre Channel Systems Initiative (FCSI). Celem tej inicjatywy było opracowanie szybko pracujących i uniwersalnych (czyli mapujących jak najwięcej używanych do tej pory protokołów komunikacyjnych) łączy, sprzęgających urządzenia elektroniczne z sieciami komputerowymi. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test Serwerów (XX): PowerEdge 4300 jeden z najwydajniejszych serwerów średniej klasy

Serwer PowerEdge 4300 (Dell) należy do komputerów średniej klasy, zaprojektowanych z myślą o obsłudze większych grup roboczych i małych firm (jest to tzw. serwer oddziałowy). Czytaj więcej »

Test Serwerów (XX): NetFrame 5200

Jeśli ktoś poszukuje solidnego serwera średniej klasy, który sprostałby zadaniom realizowanym przez grupy robocze, to może w swoich planach uwzględnić serwer NetFrame 5200 amerykańskiej firmy Micron. Obudowa komputera, płyta główna, procesory i narzędzia programistyczne do zarządzania systemem - producentem wszystkich tych elementów jest w przypadku serwera NetFrame 5200 firma... Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Nowe zadania zapór ogniowych

W ostatnich latach rynek zapór ogniowych wyraźnie się zróżnicował. Weterani tego rynku podnieśli poprzeczkę dla mechanizmów ochronnych, nowi dostawcy natomiast zdobywają nabywców łatwiejszym konfigurowaniem swoich produktów. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Odwzorowanie usług CoS sieci Ethernet na QoS sieci ATM

Dzięki przyjęciu ostatecznej formy przez standard 802.1p i usługę ToS protokołu IP zadanie ustalenia priorytetów CoS dla aplikacji sieci LAN staje się coraz łatwiejsze. Lecz w przypadku, gdy ruch z tych aplikacji trafia do sieci ATM, to bez względu na to, czy to będzie szkielet sieci LAN, czy sieć metropolitalna, zarządzający siecią musi mieć możliwość odwzorowania ustawień CoS... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Czas konwergencji (III): Scalania sieci ciąg dalszy

Gdy pada słowo konwergencja, zwykle mamy na myśli różne zdarzenia i technologie telekomunikacyjne. Różne są też strategie przyjmowane przez koncerny telekomunikacyjne, dotyczące tworzenia nowej infrastruktury sieci globalnych, opartych w większości na protokołach internetowych IP i tworzonych za pomocą sieci z przekazem pakietowym FR lub ATM. W tym odcinku naszego cyklu zapowiadany... Czytaj więcej »

Głos w pakietach

Postępująca konwergencja telekomunikacyjnych sieci głosowych i komputerowych, przeznaczonych pierwotnie do transmisji danych, powoduje, że głos coraz częściej wędruje w pakietach sieciami komputerowymi, a przekaz danych cyfrowych przez sieci telekomunikacyjne o wysokiej przepływności jest obecnie podstawą transmisji długodystansowych. Zmiany te prowadzą do istotnego obniżenia... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Internet - oczywiście, ale...

Sieci teleinformatyczne i infostrady, łączące nasze biurowe czy domowe komputery z całym światem, otwierają przed nami nowy złoty wiek. Tak mówią o rewolucji Internetu socjologowie i filozofowie, zaraz jednak dodają rozliczne ale. Przede wszystkim to, że - wbrew pozorom - nie ma mowy o natychmiastowym optymizmie. Przeciwnie, wobec najbliższych 15 czy 20 lat należy, ich zdaniem,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...