powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 21-2006, 22 maja 2006
21-2006 Computerworld nr 21-2006
Wiadomości

Płacimy od kilograma sprzętu

Z Piotrem Mękarskim, kierownikiem ds. ochrony środowiska w HP Polska i członkiem zarządu Europejskiej Platformy Recyklingu Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

ComputerLand szuka zysku

Szybkie podniesienie zyskowności jest najważniejszym elementem projektu o kryptonimie CoLorado, którego wdrożenie rozpoczęło się w ComputerLandzie. Główny polski integrator liczy, że w ciągu 2, 3 lat zysk operacyjny wzrośnie do minimum 8%. Pierwszym kosztem jest zwolnienie nawet 250 osób. Czytaj więcej »

Projekt bez granic

Straż Graniczna przygotowuje się do wejścia Polski w struktury Schengen, co wiązać się będzie z dodatkowymi obowiązkami, gdyż chroniona będzie przez nią granica zewnętrzna całej Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

Kataster: byle do przodu

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła budowę systemu katastralnego w ramach Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN). Główną przyczynę widzi w braku podstaw prawnych do budowy ZSIN. Czytaj więcej »

Przykład zza oceanu

Od kilku miesięcy EMC Polska przygotowuje się do ataku na rynek średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Kanty na bok

Z Tomaszem Czajkowskim, prezesem Urzędu Zamówień Publicznych, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Kolejowe komórki

Z Krzysztofem Matey, prezesem Telekomunikacji Kolejowej, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

ANDRZEJ SIERADZ ma zostać członkiem zarządu ING Bank Śląski. Przez ostatni rok był w ING dyrektorem strategii. Wcześniej pracował jako dyrektor IT w Coca-Cola Beverages Polska Czytaj więcej »

Nowe prawo, szał zakupów

Sejm przyjął rządowy projekt nowelizacji ustawy o zmianie Ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej. Czytaj więcej »

Zmiana właściciela NextiraOne

Platinum Equity LLC postanowił sprzedać firmę NextiraOne holenderskiemu ABN AMRO Bank BV. Transakcja ma zostać przeprowadzona w ciągu kilku tygodni i, jak zapewniają przedstawiciele firmy, nie spowoduje istotnych zmian w działalność spółki w Polsce. Czytaj więcej »

Inwestycje - słuszna sprawa

Chcemy Państwa namawiać do inwestowania, bo warto inwestować - mówił, otwierając dwudniową konferencję Forum Oracle 2006, Andrzej Dopierała, prezes zarządu Oracle Polska. Czytaj więcej »

Sprostowanie

W dodatku Computerworld Custom Publishing ''Microsoft Visual Studio 2005 Team System - Rozwiązanie do pracy zespołowej'' błędnie podpisaliśmy zdjęcia towarzyszące artykułowi o mBanku. Czytaj więcej »

Jubileuszowe Miasta w Internecie

Już po raz dziesiąty odbędzie się konferencja ''Miasta w Internecie''. Jej motywem przewodnim będzie ''Zrównoważony rozwój Polski oparty na innowacyjnych technologiach komunikacji i informacji''. Jej obrady koncentrować się będą na prezentacji kluczowych zamierzeń władz państwowych, regionalnych i lokalnych związanych z finansowaniem zrównoważonego rozwoju kraju z wykorzystaniem... Czytaj więcej »

Granty dla aktywnych

Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej chce wspierać rozwój obywatelskich inicjatyw lokalnych zmierzających do poprawy warunków życia i rozwoju społecznego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Temu celowi ma służyć program ''Rzeczpospolita internetowa''. Jego inauguracja odbyła się 10 maja br. w gimnazjum w Kalinowie, w województwie warmińsko-mazurskim. Czytaj więcej »

Pomarańczowa rewolucja IT w Warszawie

Pierwszego czerwca w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza ''e-biznes Polska-Ukraina 2006'', zorganizowana przez PIIT, przy współudziale Ministerstwa Gospodarki. Computerworld jest jej patronem medialnym. Czytaj więcej »

Technologie

Złota era w pamięci

Amerykański boom na pamięci masowe związany z obowiązkiem przechowywania ''ważnych danych'' ma pozytywne reperkusje dla reszty świata: rośnie wybór i funkcjonalność, a ceny pozostają bez zmian. Czytaj więcej »

Radio w trakcie konsolidacji

Symbol Technologies zaprezentowała koncepcję nowej architektury sieci bezprzewodowych Wi-NG (Wireless Next Generation), która ma istotnie ułatwić i uprościć budowę uniwersalnych, bezprzewodowych sieci korporacyjnych wykorzystujących różne standardy w jednolitym systemie. Czytaj więcej »

Procesy wedle sekwencji

Windows Workflow Foundation to uniwersalny mechanizm do opisu procesów i przepływów - zwłaszcza takich, w których uczestniczą ludzie. Nie jest to gotowe środowisko integracyjne typu BPM, ale zestaw technologii, które pozwalają takie środowisko zbudować. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Gdy mam marzenie

Jeśli ktoś rozstaje się z wielką korporacją z intencją stworzenia własnej firmy, rzadko kiedy ma świadomość, na co się porywa. Czytaj więcej »

W stronę uporządkowania

Przeprowadzenie wdrożenia z naruszeniem przepisów Ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne może przynieść negatywne konsekwencje nie tylko dla podmiotu publicznego, u którego system jest wdrażany, ale również dla firmy IT przeprowadzającej wdrożenie. Czytaj więcej »

Konteksty
Zapytaj eksperta

Zapytaj eksperta

Systemy ekspertowe są jednym z filarów sztucznej inteligencji. Już w latach 70. zaczęły zyskiwać znaczenie praktyczne. Czy po dziesięcioleciach rozwoju stały się codziennością w technologiach informacyjnych? Czytaj więcej »

Błędy do usunięcia

Kluczowym elementem wdrożenia mającym bezpośredni wpływ na satysfakcję przyszłych użytkowników systemu informatycznego jest faza testów. Niestety, nie jest to jeszcze wiedza dla wszystkich oczywista. Czytaj więcej »

Jedna stawka

Jedna stawka

Jednym z kluczowych zagadnień w podatku VAT jest określenie zakresu preferencyjnych stawek. Czy tą samą co sprzęt komputerowy stawką 0% lub 7% mogą być objęte oprogramowanie, montaż, instalacja i szkolenie? Czytaj więcej »

Konsument oświecony

Konsument oświecony

Użytkownik musi mieć świadomość ograniczeń w korzystaniu z produktów informatycznych. Wiele wskazuje na to, że produkt pozbawiony informacji o zastosowanych zabezpieczeniach technicznych może być uznany za wadliwy. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Nasz PonZUŚ, czyli znowu etyka

Felieton o etyce tzw. wolnego programowania, a dokładnie manifestu jego guru http://www.computerworld.pl/artykuly/artykul.asp?id=51496 okazał się być hitem. W każdym razie w dyskusji/komentarzach zabrało głos wielu ludzi. Czytaj więcej »

Badania

Badać można wszystko. Są jednak badania i badania. Jedne są ciągiem działań wypełniających życie uczonego, inne są pojedynczymi epizodami, składającymi się na rutynowe niemal czynności lekarza, technika czy audytora. Czytaj więcej »

Bez pcheł

Polska edycja serwisu eBay ogłosiła "nowe otwarcie" i z tej okazji nie omieszkano obśmiać w mediach wpadek naszej narodowej edycji największego serwisu aukcyjnego na świecie, takich jak fikcyjne licytacje, niska funkcjonalność czy wręcz błędy ortograficzne. Teksty pełne schadenfreude nie omieszkały przy tym pokazać rodzimego kontrprzykładu: serwisu Allegro.pl, prowadzonego przez... Czytaj więcej »

Bariery i serwery

Tak się jakoś dziwnie składa na tym świecie, że wszelkiego rodzaju zabezpieczenia stanowią najlepszą pułapkę na uprawnionych użytkowników. I tak, alarmy samochodowe lub domowe najczęściej uruchamiają sami ich właściciele, a zabezpieczenia systemów informatycznych stanowią często przeszkodę dla samych użytkowników, a nieraz i dla autorów tychże zabezpieczeń. Szczyt rozpaczy... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Kultura odpadków kuchennych

Po 1 lipca 2006 r. okaże się, czy wiemy, co robić ze starym komputerem lub telewizorem. Wyrzucić go na śmieci, czy odnieść do najbliższego sklepu, prowadzącego zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...