powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 8/1999, 1 października 1999
8/1999
Infrastruktura

Sieci pamięci masowych (I)

Technologie sieciowe opanowują nowe obszary informatyki, wśród nich są pamięci masowe. Powiedzenie "komputer to sieć" nabiera więc nowego znaczenia, tym razem dzięki macierzom dyskowym i hurtowniom danych, dla których partnerem nie jest już serwer, ale wydzielona sieć SAN. Czytaj więcej »

Spanning Tree: protokół, o którym warto pamiętać

Spanning Tree to technologia, dzięki której administrator nie musi się obawiać, że sieć wyposażona w mosty zacznie nagle pracować bardzo wolno czy też odmówi świadczenia usług niektórym stacjom roboczym. Czytaj więcej »

Praktyczne aspekty wirtualnych sieci prywatnych

Jak głosi raport Infonetics, w roku 2001 ponad 90 proc. ekstranetów w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie będzie działało na bazie połączeń VPN. Ponadto jedna trzecia połączeń punkt-punkt przeniesie się z linii dzierżawionych na VPN. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Zwiększenie wydajności routerów

Nowy sposób łączenia routerów w Internecie lub w sieciach przedsiębiorstw może się przyczynić do znacznych oszczędności i zmniejszenia zatorów podczas przesyłania danych. Czytaj więcej »

Przełączniki webowe skracają drogę między klientem i serwerem

W lokalnych sieciach komputerowych przedsiębiorstw gra toczy się o to, aby pakiety wysłane z punktu A dostały się jak najszybciej do punktu B. Do zwiększenia przepustowości sieci przyczyniły się znacznie przełączniki, które operują w dwóch warstwach modelu OSI (warstwy 3 i 4), transmitując pakiety z dużą szybkością z jednego portu (wejściowego) do drugiego (wyjściowego). Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Czas konwergencji (II) Scalanie sieci

Gdy pada słowo konwergencja, zwykle mamy na myśli różne zdarzenia i technologie telekomunikacyjne. Różne są też strategie przyjmowane przez koncerny telekomunikacyjne, dotyczące tworzenia nowej infrastruktury sieci globalnych, opartych w większości na protokołach internetowych IP i tworzonych za pomocą sieci z przekazem pakietowym FR lub ATM. Czytaj więcej »

Bezprzewodowy Bluetooth

Standard transmisji radiowej Bluetooth eliminuje problem wszelkich połączeń kablowych występujących między różnymi urządzeniami elektronicznymi powszechnego użytku, łącząc je bezprzewodowo w jedną sieć transmisyjną. Podstawowa przepływność tej technologii transmisji, wynosząca 1 Mb/s w łączach radiowych o niewielkim zasięgu (do 10 m), już w 2000 roku może znakomicie... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Kobieta i Old-Boys-Club

Mówiąc językiem komunikatów wojennych, mamy do czynienia z przełamaniem frontu. Pozostaje teraz czekać na dalszy rozwój sytuacji, by przekonać się, jak głęboko sięga. Czy jest to obiecujący, ale mimo wszystko niewielki sukces taktyczny, czy może zaczątek większych zmian w położeniu obu walczących stron? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...