powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 7/1999, 1 września 1999
7/1999
Testy i porównania

Test Serwerów (XIX): ProLiant 6500

Tym razem ocenie zostanie poddany produkt firmy Compaq - serwer ProLiant 6500 - wyposażony w cztery procesory Xeon. Serwer ten, tak jak serwery w kolejnych odcinkach, będzie testowany przy użyciu tych samych co poprzednio narzędzi (testów mierzących wydajność oraz inne parametry systemu). Czytaj więcej »

SwitchMetric, czyli wyścigi przełączników

Specjaliści z firm produkujących przełączniki spędzają długie godziny przy stanowiskach projektowania, zastanawiając się nad tym, jakie rozwiązania zastosować, aby nowe urządzenie pracowało wydajnie, zgodnie z uznanymi przez przemysł informatyczny standardami, a cena jednego portu była atrakcyjna. Ich wysiłek sprawia, że co kilka miesięcy na rynek wchodzą nowe przełączniki,... Czytaj więcej »

Internet intranet

Bezpieczna poczta elektroniczna

Dzisiaj trudno już sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie nowoczesnego przedsiębiorstwa lub organizacji bez poczty elektronicznej. Okazuje się jednak, że część przesyłek pocztowych, zawierających nieraz informacje o strategicznym znaczeniu, trafia nie tam, gdzie powinna. Istotna jest przy tym nie liczba pomylonych przesyłek, lecz ich zawartość. Mogą to być kopie kontraktów czy... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Czas konwergencji (I)

Środowiska informatyki i telekomunikacji opanowała konwergencja. Słowo to niespodziewanie na dobre zadomowiło się w języku fachowców od szeroko pojętej telekomunikacji. Dalej nie wiadomo jednak, czy to rynek, czy technologia są siłami napędowymi integracji różnych procesów zachodzących na pograniczu informacji i telekomunikacji, a określanych właśnie pojęciem konwergencji. Czytaj więcej »

Globalna telekomunikacja

Komunikacja globalna, która ma zacząć opanowywać świat po 2002 roku, ewoluuje głównie przez rozwój systemów cyfrowych GSM. Zaspokojenie potrzeb coraz bardziej wymagających abonentów dotychczasowych sieci komórkowych i stacjonarnych wymaga ujednolicenia istniejących standardów przekazu, wdrożenia nowych szerokopasmowych technologii oraz integracji (konwergencji) wielu rodzajów sieci... Czytaj więcej »

Satelitarne systemy multimedialne

Gwałtowny rozwój Internetu oraz usług świadczonych przy jego użyciu stymuluje szybki postęp w systemach dostępowych zdolnych do transmisji multimediów. Bardzo zaawansowane są koncepcje budowy satelitarnych systemów multimedialnych. Czy będą one konkurować w przyszłości z rozwiązaniami naziemnymi? Czytaj więcej »

Świat w sieci

Minister on-line

Rządowa limuzyna mknie cienistymi drogami Meklemburgii. Pasażer, widocznie wysokiej rangi dygnitarz, wywołuje na ekran, umieszczony na oparciu fotela, szefa swego gabinetu w Berlinie, by wydać mu pilne dyspozycje. Ten z kolei, nieco wcześniej, również przez wideo, połączył się z Bonn, gdzie pracuje część urzędników ministerstwa, i uzyskał potrzebne szczegółowe informacje. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...