powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 6/1999, 1 czerwca 1999
6/1999
Między sieciami

Zdalny, ale szybki

Serwery zdalnego dostępu najnowszej generacji klasy enterprise (dla przedsiębiorstw) pracują bardzo szybko, są łatwe w obsłudze i poddają się bez trudu operacji rozbudowy. Konkurencja jest bardzo ostra i wyścig na tym rynku ciągle nabiera tempa. Czytaj więcej »

Sieci lokalne

Projektowanie lokalizacji serwerów

Serwery odgrywają kluczową rolę w działaniu każdej sieci komputerowej, w szczególności kampusowej; zapewniają obsługę praktycznie wszystkich jej części i sterują dostępem do jej zasobów. Nazwy serwerów kojarzą się z funkcjami, jakie pełnią w sieci, oraz użytkownikami, których obsługują. Najbardziej znane to serwery przedsiębiorstwa i serwery dystrybucyjne. Ostatnio coraz... Czytaj więcej »

Bezprzewodowe sieci LAN czyli bez kabli i z notebookiem pod pachą

Sieci bezprzewodowe LAN to obecnie dwa standardy: 802.11 i OpenAir. Zostawmy ten drugi, który nie cieszy się zbyt dużą popularnością, i skoncentrujmy się na standardzie 802.11, na którym oparte są prezentowane w tym artykule rozwiązania. Czytaj więcej »

Zarządzanie sieciami

CIM spójny model zarządzania sieciami

Administratorzy odpowiedzialni za bezawaryjną pracę systemów informatycznych starają się zapanować nad rozmaitością narzędzi zarządzających sieciami, które przecież powinny ułatwiać im życie. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo sieci

Tożsamość potwierdzona

W procedurach potwierdzania tożsamości osób próbujących uzyskać dostęp do sieci komputerowych są wykorzystywane najnowsze zdobycze technik identyfikacji: inteligentne karty identyfikacyjne i technologie biometryczne, oparte na określaniu indywidualnych cech człowieka. Czytaj więcej »

Internet intranet

Nowe projekty standardów

Dynamiczny rozwój technologii webowej wymusza opracowywanie nowych i uaktualnianie istniejących standardów związanych z technologią WWW . Konsorcjum WWW (W3C) opracowało nowe wersje standardów mających duże znaczenie dla rozwoju Internetu i intrasieci. Czytaj więcej »

Zapchane skrzynki pocztowe

Jedną z najpopularniejszych usług Internetu jest poczta elektroniczna. Jej atrakcyjność bierze się stąd, że jest to usługa tania, a jednocześnie umożliwiająca szybkie komunikowanie się z całym światem. Zalety te są wykorzystywane na masową skalę w marketingu bezpośrednim, zalewającym skrzynki pocztowe milionami przesyłek reklamowych. Infrastruktura Internetu na ogół daje... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Technologia muItimedialna DTM

DTM (<i>Dynamic Synchronous Transfer Mode</i>) jest najnowszą wersją technologii szerokopasmowego przekazu multimedialnego działającego w czasie rzeczywistym, bezpośrednio w otoczeniu abonenta. Dzięki bardzo dużej i dynamicznie skalowanej przepływności, w zakresie od 512 kb/s do 2,5 Gb/s, może stać się wkrótce najlepszym rozwiązaniem dla abonenckich sieci dostępowych... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Orbicom

Orbicom to słowo-hybryda: pół-łacińskie (<i>orbis</i> znaczy świat ) i pół-angielskie (<i>communications</i> w znaczeniu komunikacji społecznej albo masowej). Ktoś bardziej dociekliwy mógłby przecież zauważyć, że także i ten drugi człon jest w istocie pochodzenia łacińskiego (communico - łaczę, przekazuję wiadomość). Jak widać, wszystkie drogi... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...