powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 5/1999, 1 maja 1999
5/1999
Zarządzanie sieciami

Polityka zarządzania ruchem w sieciach komputerowych

Wprowadzanie ograniczeń związanych z wdrażaniem reguł zarządzania zasobami sieci jest z natury rzeczy sprawą delikatną: żaden z użytkowników sieci nie zechce dobrowolnie znaleźć się na końcu listy priorytetów przydziału zasobów. Czytaj więcej »

Usługi katalogowe w narzędziach zarządzania siecią

Poszukując efektywnych sposobów zarządzania dynamicznym przydziałem poziomu ochrony, dostępem do aplikacji oraz pasma według kryteriów personalnych lub zadaniowych (''kto użytkuje'' lub ''co robi''), wielu dostawców narzędzi sieciowych widzi rozwiązanie tego problemu w wykorzystaniu usług katalogowych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo sieci

Archiwizacja i ochrona danych (cz.4)

Niewątpliwie zapis optyczny w technologii DVD jest bardziej wydajny od powszechnie stosowanego do tej poty zapisu na krążkach CD, jednak technologia ta nie została jeszcze dopracowana do końca. Pomimo iż standard DVD zezwala na utrwalenie ponad 17 GB na jednym krążku optycznym, to uzyskiwane obecnie wielkości niewiele przekraczają 5 GB danych dla zapisu wielokrotnego. Ograniczenia te są... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Uszczelnianie sieci NT

Niezależni dostawcy łatają dziury w systemie ochrony NT. Czytaj więcej »

Internet intranet

Przegląd serwerów webowych

Wraz z rozszerzaniem się sfery zastosowań technologii webowej rośnie potrzeba instalowania coraz nowszych serwerów webowych, często używanych również w charakterze platform tworzenia oprogramowania. Większa niż kiedykolwiek obfitość mechanizmów zawartych w produktach oferowanych dzisiaj na rynku stawia użytkownika przed problemem wyboru serwera webowego - odpowiedniego dla... Czytaj więcej »

Wizyty kontrolowane

Wśród pytań często zadawanych zarządcom serwerów webowych są te dotyczące zagadnień statystycznych: które strony są najczęściej odwiedzane, kiedy jest największy ruch itp. Pięć produktów prezentowanych w niniejszym przeglądzie reprezentuje dostępne na rynku narzędzia do analizy logów serwerów webowych, pomocne w uzyskiwaniu odpowiedzi na te pytania. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Standard radiowy DECT

Pod pojęciem telefonii bezprzewodowej rozumiemy technologie telekomunikacyjne zapewniające dwukierunkową bezprzewodową łączność telefoniczną w niewielkiej odległości od stacji bazowej, typowo do kilkuset metrów, działające zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Najbardziej popularną i nowoczesną formą takiej łączności jest telefonia bezprzewodowa wg europejskiego... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Hackerzy są wśród nas

Już od pierwszych dni interwencji NATO w obronie albańskiej ludności Kosowa informacje na ten temat zaczęły gromadzić się w Internecie. Szybko też pojawiły się sygnały, że jugosłowiańscy hackerzy usiłują - jak dotąd bez skutku dotrzeć przez Internet do baz danych Sojuszu. Czytaj więcej »

Zastosowania

Jak powstawała sieć teleinformatyczna ICN Polfy Rzeszów S.A.

Realizacja i modernizacja sieci teleinformatycznej w rzeszowskiej fabryce farmaceutycznej ICN Polfa - ewolucja technologiczna sieci w realiach polskich ostatnich 4 lat. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...