powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 10-2006, 6 marca 2006
10-2006 Computerworld nr 10-2006
Wiadomości

Bezprzewodowo.pl

Samorządy chcą, aby bezprzewodowy Internet traktować jako element infrastruktury gminnej na równi z drogami czy wodociągami. Skąd jednak pozyskać częstotliwości? Czytaj więcej »

ComputerLand obiera kurs korporacyjny

Dariusz Chwiejczak przechodzi z Cisco Systems do ComputerLandu. Zatrudniający go liczą, że nowy wiceprezes wniesie do spółki najlepsze wzorce z wielkiej międzynarodowej korporacji i włączy się w przebudowę ComputerLandu. Czytaj więcej »

Potrzebowaliśmy lidera

Z Michałem Danielewskim, prezesem ComputerLandu, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz. Czytaj więcej »

Dla dobra biznesu

Informatyka w bankach pełni w coraz większym stopniu funkcje usługowe wobec celów biznesowych tych instytucji. Jej rolą staje się w pierwszym rzędzie wspieranie realizacji założeń strategicznych wypracowanych na gruncie biznesowym. Czytaj więcej »

Polska ma szansę

O tym, czy w Polsce powstanie centrum badawcze Google, zadecyduje przede wszystkim inicjatywa środowisk akademickich - przekonuje jeden z Polaków od lat zatrudnionych w centrali tej firmy. Czytaj więcej »

Micromuse: na razie bez zmian

IBM sfinalizował przejęcie Micromuse. Na zakup producenta oprogramowania do zarządzania środowiskiem sieciowym IBM wydał 865 mln USD. Czytaj więcej »

Rząd USA kupuje w Comarchu

Jedna z agencji rządu federalnego USA podpisała z Comarch Global umowę o wartości 1 mln USD na dostawę licencji na oprogramowanie Comarch Operations Support System (OSS). Wykorzystywane jest ono do zarządzania infrastrukturą teleinformatyczną. Amerykański oddział Comarchu dostarczy też usługi wsparcia technicznego i usługi konsultingowe. Zgodnie z umową klient uprawniony jest do... Czytaj więcej »

Wola Info szuka funduszy

Zarząd Wola Info chce pozyskać 20-30 mln zł na rozwój firmy. Zdobyte środki pozwolą na konsolidację innych firm działających w zbliżonym do Wola Info obszarze, m.in. sektorze telekomunikacji. Czytaj więcej »

Microsoft CRM dla mas

Microsoft robi drugie podejście do rynku CRM. W marcu br. ruszyła sprzedaż aplikacji Microsoft CRM 3.0 służącej do zarządzania relacjami z klientami. Firma zamierza dotrzeć do tysięcy małych i średnich przedsiębiorców, oferując aplikację po niższej cenie (ok. 1500 zł za licencję) w promocyjnych zestawach wraz z pakietem Small Business Server. Czytaj więcej »

Kontrakty, wdrożenia

Ryszard Krauze, prezes Prokom Software, prowadzi rozmowy w sprawie kolejnej - po projekcie Hakia - technologicznej inwestycji gdyńskiej spółki w USA... Producent sprzętu sieciowego i elektroniki użytkowej Topcom otworzył oddział w Polsce; szczególny nacisk na polskim rynku zostanie położony na bezprzewodowe produkty sieciowe i urządzenia VoIP...... Czytaj więcej »

W wirtualnych komnatach

Muzeum Pałac w Wilanowie ogłosi przetarg na wykonanie cyfrowego modelu wchodzącego w jego skład zespołu zabytkowych budynków i otaczającego je terenu. Dokumentacja ma być sporządzona w technologii CAD z elementami ortofotomapy i 3D. Czytaj więcej »

Wasko wchodzi na giełdę

Na warszawskiej giełdzie pojawi się nowy integrator. Stanie się tak dzięki fuzji powiązanych kapitałowo spółek, kontrolowanych przez Wojciecha Wajdę. Giełdowa Hoga.pl - w wyniku podwyższenia kapitału - przejmie gliwicką spółkę Wasko. De facto transakcja ma na celu wprowadzenie znacznie większej spółki Wasko na warszawski parkiet. Nowa firma ma działać właśnie pod jej nazwą. Czytaj więcej »

Outsourcing Banku Millennium w IBM

IBM przez dziesięć lat będzie opiekować się infrastrukturą IT i świadczyć dodatkowe usługi informatyczne dla Banku Millennium. Łączna wartość kontraktu wynosi 37 mln euro. Usługi dla Banku Millennium IBM będzie świadczyć w ramach szerszej umowy, jaką w grudniu 2005 r. koncern zawarł z portugalskim BCP Group - głównym akcjonariuszem Banku Millennium. Czytaj więcej »

Technologie

Historia pewnej niemożności

Lata mijają, a Linux na desktopie wciąż tylko dobrze się zapowiada. Większych wdrożeń jak nie było, tak nie ma. Dlaczego? Czytaj więcej »

Złoto w indeksach ukryte

Rynek systemów i usług do wyszukiwania informacji rozwija się bardzo dynamicznie. Google, jego lider, musi uważnie się rozglądać, bo konkurencja stale czyha na swoją szansę. Czytaj więcej »

Router reaktywacja

XORP to rozwijany na zasadach open source modularny router sieciowy obsługujący m.in. BGP4+, IGMPv2 i IPv6. Czytaj więcej »

Vista pod lupą

W ręce partnerów i entuzjastów trafiła właśnie wersja Community Technology Preview systemu Windows Vista. Liczba testerów ma sięgnąć 500 tys. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Integracja: reaktywacja

Trudno oprzeć się wrażeniu, że integracja aplikacji jest niechcianym dzieckiem informatyki. Wydatki na integrację można postrzegać jako koszty naprawiania wcześniej popełnionych błędów. Gdyby jednak zapytać decydentów, czy są skłonni potroić koszty systemu, by w przyszłości mógł szybciej i prościej połączyć się z innymi systemami w przedsiębiorstwie, odpowiedź... Czytaj więcej »

Konteksty

Groźny mejloholizm

Poczta elektroniczna jest coraz bardziej absorbującym narzędziem komunikacyjnym. Właściwego korzystania z niej muszą nauczyć się zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Czytaj więcej »

Test kartki

Z Bartłomiejem Szmajdzińskim, psychologiem, autorem pierwszych polskich badań o uzależnieniu od Internetu, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Ochroniarz w roli komandosa

Rzeczywisty postęp w dziedzinie systemów IDS/IPS dokonuje się powoli. Nowe wersje rozwiązań oferują większą wygodę administratorom, ale niekoniecznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Rozrywka klientów

Podobno specjalista wysokiej klasy, którego wybraliśmy sobie na głównego doradcę w początkach naszej transformacji ustrojowej, zmienił od tego czasu radykalnie poglądy. Czy w związku z tym, gdyby miał je już wtedy, gdy korzystaliśmy z jego usług, ówczesne procesy przebiegłyby zupełnie inaczej? Zapewne nie, bo po prostu pan ten nie zostałby naszym doradcą. Bo z doradcami bywa... Czytaj więcej »

Kacza zupa

Skrada się ptasia grypa. Jest już u progu, a może nawet go przekroczyła, tyle że na razie o tym nie wiemy. Jak powiedział minister zdrowia, jesteśmy przygotowani, gdyż służba zdrowia w razie czego będzie mogła stanowczo i jednoznacznie orzec: tak, to jest ptasia grypa. Widać więc wyraźnie, że z ptactwem trzeba ostrożnie, bo można nieszczęść sobie przysposobić. Czytaj więcej »

Wirtualność rzeczywista

Mój ulubiony serwis internetowy joemonster.org w cyklu ''Rodzynki z wykładowców'' opublikował wypowiedź jednego z poznańskich ekonomistów: ''i ten dziadek jest kompletnym laikiem jeśli chodzi o komputer i nowe technologie - nie był na Matriksie, nie grał w Dooma...''. Tym, co uderza w zacytowanym zdaniu, jest użycie dwóch prostych wytworów kultury masowej jako miernika kompetencji... Czytaj więcej »

Uderzyć w kalendarz

Kiedy trzy miesiące temu cieszyłem się z prawego charakteru Naszego Premiera http://www.computerworld.pl/artykuly/artykul.asp?id=50167 , nie doceniłem Jego zainteresowania nowoczesną technologią. Cóż, trzeba się uderzyć w piersi i udać do Kanossy, chciałem powiedzieć do Torunia, aby... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Jak zarobić na wojsku

Dostawy dla wojska uchodzą za pewny interes. Żołnierzy trzeba ubrać, nakarmić i dać im broń. Co armii sprzedają firmy teleinformatyczne? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...