powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 4/1999, 1 kwietnia 1999
4/1999
Sieci lokalne

Projektowanie niezawodnej sieci

Każda nowocześnie zorganizowana firma jest zainteresowana wysokim poziomem niezawodności swojej sieci komputerowej. Niesprawność sieci obniża poziom produktywności i jakości usług świadczonych przez firmę. Dlatego dobry projektant, a także szef nadzorujący projekt ze strony zamawiającego powinni pamiętać o tym, aby nowo projektowana i budowana sieć charakteryzowała się... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Komunikacja w podczerwieni

Technologie bezprzewodowe sprawdzają się w komunikacji nie tylko pod postacią powszechnie dotąd używanych fal radiowych. Transmisje w podczerwieni, których głównym atutem jest brak ograniczeń na szerokość zajmowanego pasma, już obecnie umożliwiają przekaz informacji z przepływnością 155 Mb/s, a najnowsze rozwiązania osiągają szybkość transmisji nawet do 622 Mb/s. Oczekiwania... Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Call Center zdobywa rynek

Od czasu, gdy telefonistki centrali ręcznej ustąpiły miejsca centralom automatycznym, zaczął narastać problem właściwego połączenia z numerami wewnętrznymi, uzyskania podpowiedzi czy pomocy w przekierowaniu zewnętrznego rozmówcy centrali abonenckiej PABX. Profesjonalnym rozwiązaniem, daleko wykraczającym poza zwykłą pomoc w uzyskiwaniu odpowiedniego połączenia w takich... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Tak daleko, tak blisko...

Zdawałoby się, że nic bardziej od siebie nie jest odległe jak wizjonerstwo i technika. A jednak... Komputery, sieci teleinformatyczne, Internet jak daleko wybiegali w przyszłość ich twórcy, zanim te pojęcia weszły do codziennego języka i po prostu do naszego życia. Najpierw na poziomie wielkich organizmów gospodarczych, politycznych czy militarnych, a teraz właśnie bije godzina ich... Czytaj więcej »

Sieci rozległe

Modemy kablowe w dobie Internetu

Możliwość wielokanałowej transmisji sygnałów przez pojedynczy tor przesyłowy w kablu miedzianym jest wykorzystywana z powodzeniem już od początków rozwoju techniki teletransmisyjnej, przy zastosowaniu metod modulacji. Służące do tego celu urządzenia, zwane modemami, przekształciły się w dobie telewizji kablowej - korzystającej z szerokopasmowego medium transmisyjnego, jakim jest... Czytaj więcej »

FRAD czy inteligentne urządzenie brzegowe?

Między schyłkową fazą X.25 a początkowym stadium ATM sieci Frame Relay nadal rozwijają się pomyślnie już szósty rok. Dzisiaj wiadomo, że granica ich przepływności leży w pobliżu 2,4 Gb/s, ale jak na razie nie udostępniają jeszcze OC-3, na którą czeka wielu użytkowników. FRADy z kolei rozwijały się zarówno w miarę wzrostu popularności FR, jak i potrzeb użytkowników, aż... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...