powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1999

Wydanie 1/1999, 1 stycznia 1999
1/1999
Między sieciami

Cała naprzód

Przełączniki mogą tworzyć przeciętnie od dwóch do ośmiu kolejek w obrębie każdego z portów. Pewnym fenomenem jest tu propozycja firmy Cisco - 32 tys. kolejek na port. Czy rzeczywiście jest możliwe, aby zarządzać tak dużą liczbą kolejek i przypisywać każdej z nich inny priorytet? Raczej wątpliwe. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo sieci

Archiwizacja i bezpieczeństwo danych cz.3

Popularność dysków optycznych wynika nie tylko ze stosunkowo niskiej ceny nośników, ale także z coraz większego zapotrzebowania na gigabajtowe pojemności zarówno stałych, jak i wymiennych pamięci - wymaganych przy usługach muitimedialnych. Już teraz komputer wyposażony w pamięć dyskową mniejszą od 3 GB staje się przestarzały, a przed rokiem 2000 średnia pojemność dysku... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Koniec wieku a poczty elektroniczne

Niezależnie od tego, jakie problemy pojawią się, gdy wybije rok 2000, jest szansa, że zarządzający siecią nadal będą mogli składać sobie życzenia noworoczne za pomocą poczty elektronicznej. Czytaj więcej »

Linuxowi sceptycy

System operacyjny typu shareware ma szanse na sukces, ale sceptyków nie jest mało... Czytaj więcej »

NT kontra Linux

Linux zbiera pochwały użytkowników twierdzących, że jest to środowisko niezawodne, elastyczne i łatwe w obsłudze. Jednak czy system ten może być alternatywą dla Windows NT w sieciach przedsiębiorstw? Czytaj więcej »

NT kontra Unix który dla rozwoju sieci intranetowych?

Od ponad dwu lat środowisko sieciowych systemów operacyjnych stało się areną zaciętej rywalizacji między Unixem a Windows NT (New Technology). Podczas gdy system Microsofta nadrabia opóźnienia technologiczne, Unix wzbogaca się o wygodniejsze i bardziej przystępne interfejsy administracyjne. Cały spór już od dawna ma charakter komercyjny, gdyż twórcy tych systemów przejawiają... Czytaj więcej »

ROK 2000 - mity i fakty

Czytaj więcej »

Internet intranet

Jakie systemy operacyjne są używane w polskim Internecie

W Internecie są przeprowadzane od czasu do czasu badania statystyczne. Znane od lat są zliczenia nazw w DNS - prowadzone przez SRINISC, a następnie przez Network Wizards Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Dobrze jest słyszeć a jeszcze lepiej widzieć

Porównanie trzech systemów do prowadzenia wideokonferencji Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...