powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

Wydanie 44-2005, 28 listopada 2005
44-2005 Computerworld nr 44-2005
Prezentacje firmowe

HP ProLiant DL165 G7: ekonomiczny serwer dla Twojej firmy

HPFunkcjonalny, ultracienki serwer o dużej gęstości upakowania, wyposażony w procesory AMD Opteron serii 6000. Przeznaczony dla firm dysponujących ograniczoną przestrzenią centrów danych. Oferowany w pakiecie z niezawodnością, elastycznymi możliwościami rozbudowy, uproszczonym zarządzaniem i wyższą sprawnością energetyczną. To tylko marketingowe hasła? Pobierz więc broszurę i poznaj jak mocna...

Wiadomości

Z Matriksa na Ziemię

Z czym kojarzy się zwykłemu Janowi Kowalskiemu hasło e-administracja? Z czarną magią i strachem przed nowym. Czytaj więcej »

Grzech narzekać

Z dr. Dominikiem Batorskim z Katedry Statystyki Demografii i Socjologii Matematycznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, współautorem Diagnozy Społecznej 2005, rozmawiają Andrzej Gontarz i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Nie będzie KOT-a

Z Antonim Mężydło, posłem Prawa i Sprawiedliwości, zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Uwierzyć ponownie

Podczas konferencji CA World 2005 wiele uwagi poświęcono promowanej przez CA nowej koncepcji zarządzania zasobami informatycznymi - Enterprise IT Management (EITM). Czytaj więcej »

ISSA Polska zarejestrowana

Zakończono proces rejestracji nowej organizacji ISSA Polska, lokalnego oddziału międzynarodowego stowarzyszenia non-profit International Security Systems Association (ISSA International), zrzeszającego specjalistów i kadrę zarządzającą bezpieczeństwem informacji. Czytaj więcej »

Toshiba pączkuje w Polsce

Po wykupieniu 100% akcji firmy TBM, Toshiba Tec zmieniła jej nazwę na Toshiba Tec Poland. TBM od 10 lat była autoryzowanym dystrybutorem w Polsce urządzeń wielofunkcyjnych MFP i projektorów marki Toshiba. Przejmując TBM, Toshiba Tec zyskuje rozwiniętą sieć dilerską tej firmy oraz jej siedem oddziałów w Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Wrocławiu, Warszawie i Zielonej Górze.... Czytaj więcej »

Cały ten kit

Wytwórnia muzyczna Sony BMG Music Entertainment na swój koszt wymieni klientom płyty kompaktowe zabezpieczone przed kopiowaniem technologią XCP - Extended Copy Protection. Wymianę płyt wydanych przez Sony podjął także Amazon.com. Czytaj więcej »

Update wchodzi do Polski

W ciągu trzech lat chcemy znaleźć się w pierwszej trójce dostawców rozwiązań CRM" - zapowiada Uli Kottmann, dyrektor generalny update CRM, firmy powstałej po przejęciu spółki Process4E przez austriackiego dostawcę systemów CRM - update software AG, producenta systemu marketing.manager. Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

Aster City Cable może zmienić właściciela jeszcze do końca tego roku, wartość transakcji może wynieść 1 mld zł... Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

MARIAN MOSZORO został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów odpowiedzialnym m.in. za Departament Informatyzacji Resortu. Zastąpił na tym stanowisku GRZEGORZA STANISŁAWSKIEGO, który przez ostatni rok w resorcie finansów zajmował się porządkowaniem strefy informatyki. Marian Moszoro jest doktorem nauk ekonomicznych i znawcą problematyki partnerstwa publiczno-prywatnego. Czytaj więcej »

SNIA w Warszawie

Storage Networking Industry Association (SNIA) zorganizowała w Warszawie jednodniową konferencję SNIA Europe Academy. Konferencja odbyła się w ramach cyklu wykładów prezentujących najnowsze technologie pamięci masowych i rozwiązań SAN i NAS. Było to pierwsze tego typu spotkanie w Polsce. Computerworld był patronem tego wydarzenia. Czytaj więcej »

Technologie

Skonsolidowane problemy

Pod słowem konsolidacja danych kryje się wiele różnych pojęć i wiele związanych z nimi problemów. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dane na zawsze czy na chwilę

Niezależnie od tego, czy chodzi o wdrożenie systemu typu CRM czy ERP, zmianę istniejącego rozwiązania, czy po prostu usprawnienie działania organizacji, dobre dane powinny być priorytetem. Czytaj więcej »

Zdecydowana dynamizacja

Z Michałem Wiatrem, dyrektorem wykonawczym firmy Softtutor Consulting, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Konteksty

Burmistrz i rynek

W procesie budowy infrastruktury dostępowej do Internetu jest miejsce dla każdego - i dla samorządu terytorialnego, i dla rynku, i dla instytucji rządowych. Najważniejsze, aby każdy wiedział, jaką rolę ma do odegrania. Czytaj więcej »

Ktoś musi zacząć

Z Piotrem Rutkowskim, konsultantem w zakresie telekomunikacji, właścicielem firmy doradczej Rotel, rozmawiają Andrzej Gontarz i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Ujarzmić informacyjne społeczeństwo

Zakończył się drugi etap Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego w Tunisie. Wydarzenie nie zyskało większej uwagi szerszej publiczności międzynarodowej. W bliskiej przyszłości nic się nie zmieni w sposobie, jakim zarządzany jest międzynarodowy Internet. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Polowanie na duchy

Wyobraźmy sobie konia trojańskiego, którego nie widzi żaden antywirus i nie ma go na liście procesów. Dyskretnie ukryty zbiera nasze hasła i kody do kont bankowych. Niestety, to nie fikcja - to rzeczywistość. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Mąż i żona

Marzę o dniu, kiedy zobaczę w ogłoszeniach o pracy następujące zdania: ''Dynamiczna, renomowana firma z kapitałem zagranicznym szuka kandydatów do pracy. Zapewniamy pracę nad poważnymi przedsięwzięciami informatycznymi, w młodym, dynamicznym zespole, wymagającą dużej samodyscypliny oraz wysokich umiejętności interpersonalnych. Idealny kandydat powinien wykazać się... Czytaj więcej »

Kraina wielokrotnych jednorazówek

Odmienne realia ekonomiczne wyraźnie różnicują mentalność obywateli poszczególnych państw. Nie wiadomo jednak do końca, jakie cechy są właściwe wyłącznie charakterowi osoby, a jakie podlegają kształtowaniu przez warunki bytu. Czytaj więcej »

Ten kto kogo MA lub nie ma

Nieco więcej niż rok temu idę ja sobie główną ulicą miasteczka, w którym zdarzyło mi się mieszkać już ponad pięć lat i widzę, że przed ratuszem jest jakieś zbiegowisko. Telewizyjne wozy transmisyjne z kamerami na dachach pomieszane z radiowozami policji, barierki dzielące tłum, zatrzymany ruch na jezdni. Jednym słowem ani chybi rewolucja. Tym razem tęczowa. Jak się... Czytaj więcej »

Nie aż tak czarna płyta

Tydzień temu pisałem w tym miejscu o przenoszeniu nagrań z czarnych płyt gramofonowych do komputera. Wyszło nam, że mając sporo czasu i jeszcze więcej cierpliwości, można oczekiwać powodzenia w takiej operacji. Okazało się też, niejako przy okazji, że nie ma jednak jak dotąd takiego programu komputerowego, który pozwalałby na dostęp do takich nagrań według różnych, nieraz... Czytaj więcej »

Raport Computerworld
Strategia nowości czy strategia innowacyjności

Strategia nowości czy strategia innowacyjności

Co można uznać za prawdziwie nowe w systemach informacyjnych, coś co pozwala istotnie zmienić strategię i odnieść z tego korzyści? Odpowiedź jest tyle prosta, by nie rzec - banalna, co odkrywcza: panowanie nad kosztami i stosunki z klientami. Ani jedno jednak, ani drugie nie może być realizowane w sposób najczęściej dotąd praktykowany. Czytaj więcej »

Jak zorganizować IT?

Jak zorganizować IT?

Klasycy teorii organizacji uznawali, że istnieje jedna właściwa struktura organizacyjna. Dzisiejsi teoretycy, a w szczególności praktycy, są prawie pewni, że jedna właściwa struktura nie istnieje. Czytaj więcej »

Ministerstwo infrastruktury i ministerstwo dialogu

Z Włodzimierzem Sobczykiem, szefem wdrożenia systemu SAP w Kompanii Piwowarskiej należącej do koncernu SAB Miller, rozmawia Dorota Konowrocka. Czytaj więcej »

Prześwietlić partnera

Umowy outsourcingowe podbiły serca biznesu. Jak pokazuje praktyka, dobrze skonstruowane i wykonywane faktycznie są rozwiązaniem korzystnym dla obu stron. Ale praktyka pokazuje także, że zaniedbania przy analizie sytuacji faktycznej i prawnej klienta oraz podczas negocjacji prowadzą do bardzo gwałtownych sporów. Czytaj więcej »

Pusty portfel projektów

Pusty portfel projektów

Trzy elementy - stanowiące tzw. magiczny trójkąt skutecznej zmiany organizacyjnej - stają się dziś w pracy menedżerów najważniejsze: ludzie, projekty i zarządzanie portfelowe. Czytaj więcej »

Kuracja przez zaprzeczenie

Kuracja przez zaprzeczenie

Punktem wyjścia do skutecznego zarządzania bezpieczeństwem informacji w firmie jest zrozumienie, że nie polega ono na zakupie i wdrożeniu takich czy innych systemów zabezpieczeń. Czytaj więcej »

Dział informatyki jako usługodawca

Dział informatyki jako usługodawca

Jak najbardziej realne są prośby kierowane do informatyków o pomoc w budowie prezentacji Power Point, czy sprawdzenie poprawności stylistycznej e-maila itd. I zawsze wtedy pada odpowiedź: ''My się tym nie zajmujemy'' - i zaraz potem świadomość, że skąd niby użytkownik miał to wiedzieć. W każdej firmie prędzej albo później powstanie potrzeba sformułowania katalogu usług IT. Czytaj więcej »

Na solidnym fundamencie

Na solidnym fundamencie

Kluczowe pytanie związane z zarządzaniem konfiguracją brzmi: jak głęboko? Czytaj więcej »

Entliczek, pentliczek, czyli informatyk w stadzie owiec

Polskie firmy na informatykę wydają stosunkowo niewiele. Czy oznacza to, że powinny rzucać się w bezmyślną pogoń za światowymi trendami? Czytaj więcej »

Inwestowanie - styl życia

Wydatki na technologie informatyczne nie zawsze oznaczają inwestycje. Niemniej utrzymywanie odpowiedniego poziomu inwestowania ma krytyczne znacznie dla utrzymywania wydajności zarówno biznesu, jak również samych działów IT. Czytaj więcej »

Kompetencje społeczne i usługi IT

Z dr. Jerzym Rosińskim, psychologiem, pracownikiem naukowym w Instytucie Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Śmierć elektronicznej administracji

Widmo krąży nad Europą. Widmo elektronicznej administracji. Narobiło wiele złego. Czas o nim zapomnieć. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...