powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2005

Przegląd produktów sieciowych 2005, 1 listopada 2005
Przegląd produktów sieciowych 2005
Wydania specjalne

Routery i przełączniki integrowanie funkcji

Bezpieczeństwo, zintegrowane usługi i bezprzewodowość - praktyczne wdrażanie tych haseł było przedmiotem działań producentów urządzeń sieciowych w bieżącym roku. Choć podział wpływów rynkowych pozostał niemal niezachwiany, to tradycyjne sektory gospodarki przynależne od lat konkretnym dostawcom zaczęły tracić swe ekskluzywne właściwości. Czytaj więcej »

Gdzie się kończy sieć?

Otwieranie sieci przedsiębiorstw dla partnerów biznesowych, klientów czy dostawców, a także zwiększanie mobilności użytkowników wewnętrznych, rozluźnia ochronę obwodową - pojęcie brzegu sieci staje się coraz bardziej rozmyte. Czytaj więcej »

DSL - ofensywa trwa

Infrastruktura sieci DSL stanowi jedną z najszybciej rozwijających się szerokopasmowych technologii dostępowych. Ta niezwykła popularność wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na usługi abonenckie obejmujące: multimedia, szybki dostęp do Internetu oraz przekaz sygnałów wideo, z wykorzystaniem istniejących dwuprzewodowych linii telefonicznych bezpośrednio w otoczeniu abonenta. Czytaj więcej »

Okablowanie strukturalne kierunek multimedia

Multimedialne aplikacje już są dostępne za pośrednictwem okablowania strukturalnego z czterema miedzianymi skrętkami oraz jednego gniazdka zainstalowanego bezpośrednio obok stanowiska pracy. W miarę rozszerzania się zakresu usług multimedialnych wymagających szerszego pasma (<i>triple play</i>), ciągle ulepszane okablowanie miedziane będzie ustępować rozwiązaniom... Czytaj więcej »

Sieć na dłużej

Jak zapewnić dłuższe życie inwestycjom w infrastrukturę sieciową przedsiębiorstwa? To szczególnie ważne w przypadku większych sieci, w których nie sposób błyskawicznie reagować na technologiczne zmiany na rynku. Zresztą nie tylko w dużych sieciach zakupione rozwiązania powinny nam służyć jak najdłużej. Pomóc w tym powinno 10 poniższych porad. Choć część z nich może... Czytaj więcej »

WLAN poprawa QoS i szybkości

Cena układów 802.11 jest już na tyle niska, że można je dodawać nie tylko do komputerów czy telefonów, ale wyposażać w nie urządzenia domowe: odtwarzacze wideo, radiowe, kamery. Czytaj więcej »

UPS - dostępność infrastruktury najważniejsza

Jedną z najistotniejszych przyczyn przestojów w sieciach informatycznych są zakłócenia zasilania spowodowane awariami sieci elektroenergetycznej. Zdecydowana większość zakłóceń ma na szczęście charakter krótkotrwały, jednak i one mogą być przyczyną długotrwałego przestoju systemu czy nawet jego awarii. Czytaj więcej »

Telefonia IP zjawisko już masowe

VoIP umożliwia transmisję głosu zamienionego na postać cyfrową w pakietach IP. Telefonia IP oferuje znacznie więcej. To nie tylko przekaz głosu, ale również usługi dodatkowe: poczta głosowa i elektroniczna, przekaz faksów, przekierowywanie połączeń. Umożliwia ona np. tworzenie call centers. Często telefony IP pozwalają na korzystanie z serwisów informacyjnych (XML, HTML).... Czytaj więcej »

Serwery interesujące zmiany

W mijającym roku działo się sporo ciekawego zarówno w warstwie sprzętowej systemów, jak i oprogramowaniu. Serwery dysponują coraz większą liczbą procesorów, głównie za sprawą wielordzeniowych układów CPU. Przedsiębiorstwa instalują też w swoich systemach informatycznych coraz więcej urządzeń kasetowych (blades), charakteryzujących się dużym zagęszczeniem elementów. Czytaj więcej »

Pamięci masowe więcej za mniej

Rynek pamięci masowych przez ostatnich kilkanaście miesięcy został zdominowany przez cztery tematy: zarządzanie cyklem życia informacji, napędy Serial ATA (lada chwila dołączą do nich dyski Serial Attached SCSI), backup dysk-dysk i wirtualne biblioteki taśmowe. Każda z tych technologii wyszła już z fazy ''early adopters'' - są udane pierwsze duże wdrożenia. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...