powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2005

Wydanie 11/2005, 1 listopada 2005
11/2005
Prezentacje firmowe

SAP Business One E-Commerce

AltabChcesz poszerzyć ofertę Twojej firmy o możliwość prowadzenie interesów przez Internet? A może zawsze marzyłeś o otwarciu sklepu internetowego, tyko nie wiedziałeś jak zająć się tym od strony technicznej?

Infrastruktura

Segmentacja sieci - techniki zwiększania wydajności

Idealnie zaprojektowana sieć potrafi zaspokajać rosnące potrzeby użytkowników. Coraz liczniejsze komputery w sieci, coraz większe zapotrzebowanie aplikacji, coraz cięższe pliki - wszystko to zwiększa ruch sieciowy, wpływając na wydajność infrastruktury. A przecież można zaryzykować stwierdzenie, że niemal każda sieć jest mniej wydajna, niż mogłaby być. Czytaj więcej »

Technologie zwiększające dostępność serwerów

Wszyscy chcą mieć system informatyczny, który świadczy usługi przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Tylko wtedy można mieć pewność, że operacje biznesowe będą realizowane szybko i bez żadnych opóźnień. Aby system informatyczny pracował właśnie w taki sposób, zainstalowane w nim serwery muszą działać bezawaryjnie i być zawsze dostępne. Czytaj więcej »

Testy i porównania
SCO OpenServer 6

SCO OpenServer 6

Gdy zabrakło w mediach doniesień o roszczeniach SCO Group względem Linuksa, niewiele słyszy się o dokonaniach tej firmy. Dlatego warto odnotować niedawne wydanie systemu operacyjnego OpenServer 6, uaktualnionego do poziomu nowego jądra Unix System V rel. 5. Test wykazał, że system jest wydajniejszy w środowisku 32-bitowym i obsługuje nowe mechanizmy ochronne. Niemniej SCO powinna... Czytaj więcej »

Punkty końcowe pod ochroną

Punkty końcowe pod ochroną

Ustanawianie i egzekwowanie polityki bezpieczeństwa w punktach końcowych sieci może mieć kluczowe znaczenie dla pozytywnego audytu bezpieczeństwa sieci. Czytaj więcej »

IBM xServer 336 - duża wydajność w małej obudowie

IBM xServer 336 - duża wydajność w małej obudowie

Jeśli szukacie Państwo serwera, który pracuje wydajnie, zajmując jednocześnie bardzo mało miejsca, polecamy produkt IBM xServer 336. Przeprowadzone testy wykazały, że serwer pracuje rzeczywiście szybko, oferując dopracowane opcje zarządzania. Silną stroną produktu jest też jego konstrukcja mechaniczna. Czytaj więcej »

Bezpieczne zdalne zarządzanie

Bezpieczne zdalne zarządzanie

Większości osób przełączniki KVM kojarzą się z małymi urządzeniami umożliwiającymi podłączenie dwóch komputerów do jednego monitora lub na odwrót. Administratorzy sieci są zainteresowani zupełnie innymi przełącznikami. Takimi, które nie tylko są w stanie znacznie podnieść komfort pracy administratora, ale także przynieść znaczne oszczędności. Czytaj więcej »

Licencyjny audyt

O pakiecie AutoCAD zainstalowanym na komputerze recepcjonistki opowiada się legendy jak o polskim hydrauliku we Francji. O ile w niewielkiej firmie kontrolę nad licencjami na oprogramowanie można prowadzić ręcznie, o tyle w przypadku stu (lub więcej) stacji roboczych skuteczna ręczna kontrola zainstalowanego oprogramowania jest praktycznie niemożliwa. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo
Ktoś był w moim komputerze!

Ktoś był w moim komputerze!

Jakie kroki należy podjąć, aby zebrać możliwie dużo informacji na temat naruszenia bezpieczeństwa w naszym systemie, by potem poddać je szczegółowej analizie. Omówienie samej procedury analizowania śladów to temat na potężne tomisko. Skupmy się na systemach Windows i Linux. Czytaj więcej »

Zarządzanie zasobami IT

Oprogramowanie zarządzania zasobami IT używane jest od lat, ale nigdy nie było uważane za rzecz pierwszej potrzeby. Uważano je za dobre narzędzie do poprawiania efektywności działania IT, jednak jego brak nie przesądzał o możliwości działania infrastruktury IT. Czytaj więcej »

Creative Commons: elastyczność licencji

Creative Commons w ciągu zaledwie kilku lat stał się symbolem rozpoznawalnym we wszystkich zakątkach świata. W odróżnieniu od koncepcji open source, licencje CC nie ograniczają się jedynie do wybranej kategorii utworów, stając się potencjalnie rozwiązaniem interesującym dla wszelakiej maści twórców. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Bezprzewodowo z gwarancją

IEEE kończy prace nad bezprzewodowym standardem jakości usług w sieciach bezprzewodowych(QoS). 802.11e ma zostać ratyfikowany jeszcze w tym roku. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Bezprzewodowe sumienie

W kwietniu tego roku niejaki Richard Dinon z St Petersburga na Florydzie zobaczył z okna swojego domu zaparkowany samochód, a w nim jakiegoś mężczyznę pochylonego nad włączonym laptopem. Gdy mężczyzna spostrzegł, że jest obserwowany, szybko zamknął pokrywę swojego laptopa. Sytuacja z otwieraniem i zamykaniem laptopa powtórzyła się kilka razy, co tak wzbudziło podejrzenia Dinona,... Czytaj więcej »

Porady

Budynek po drugiej stronie ulicy

Pytanie: Niedawno zatrudniono nowych pracowników w firmie i wynajęto budynek po drugiej stronie ulicy. Problemem jest to, że aby dostać się do budynku, trzeba przejść przez ulicę, więc przyłączenie go do naszej sieci internetowej i systemu telefonicznego wymaga uzyskania stosownych pozwoleń, np. w celu przeciągnięcia kabli. Chcielibyśmy przyłączyć linie telefoniczne w tym budynku... Czytaj więcej »

Dziwne zachowanie sieci

Pytanie: Próbuję analizować niektóre aspekty dostępu do Internetu oraz wydajności naszej małej sieci. W krótkim przedziale czasu - przez kilka minut dziennie - sieć LAN znacznie spowalnia pracę oraz odcina dostęp do Internetu. Moja zapora ogniowa nie zgłasza żadnych problemów z wyjątkiem pojawiających się raz na jakiś czas komunikatów ''Limit sesji Src IP został osiągnięty''... Czytaj więcej »

Linuksowe sterowniki

Pytanie: Gdzie mogę znaleźć sterowniki dla bezprzewodowej karty sieciowej opartej na interfejsie USB pod system Linux? Czytaj więcej »

Problem z NetWare

Pytanie: Mamy problem z utratą połączeń użytkowników do naszego serwera NetWare 6.0 SP5. Problemy objawiają się gubieniem mapowanych dysków - włączając w to brak dostępu do katalogów domowych. Taka sytuacja ma miejsce na wszystkich sieciach (6 wirtualnych sieci LAN), zarówno w przypadku systemu Windows XP, jak i Windows 98. Nie ma znaczenia, jaka karta sieciowa jest zainstalowana,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...