powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1991

Wydanie 19-1991, 18 października 1991
19-1991 Computerworld nr 19-1991
nowości

KSIĄŻKI

PC i MS DOS 4.01 - Krok po kroku, Tomasz Zydorowicz, Wydawnictwo PLj, Warszawa 1991, str. 305, nakład: nie podany, cena: nie podana Czytaj więcej »

TURBO PASCAL FOR WINDOWS

Firma Borland przedstawiła ostatnio kolejną rewelację - Turbo Pascal for Windows, który jest

pakietem zintegrowanym, opartym na Turbo Pascalu 6.0 i przystosowanym do środowiska Windows. Czytaj więcej »

NOWY PAKIET NORTONA - NORTON UTILITIES 6.0

10 czerwca 1991 roku firma Symantec rozpoczęła sprzedaż pakietu Norton Utilities 6.0. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

Wordperfect Office v.3.0

Po prezentacji najnowszych, znakomitych produktów firmy Microsoft proponujemy zapoznać się z ofertą innej dobrze znanej amerykańskiej firmy software'owej, WordPerfect Corporation z siedzibą w Orem, Utah. Ich procesor tekstowy jest najpopularniejszy wśród użytkowników komputerów osobistych na całym świecie. My pragniemy przedstawić program o nazwie WordPerfect Office wersja 3.0, do... Czytaj więcej »

Softarg'91

SOFTARG'91

... Nasze spotkanie ma w tym roku wymiar międzynarodowy. Związane jest to po części ze zmianą formuły funkcjonowania naszego Ośrodka. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Po światłowodach

Sipa 10 TX Czytaj więcej »

W naszych rękach

Notebook Handy PaC-286

Handy PaC-286 to komputer klasy notebook wyprodukowany przez singapurską firmę Prince. Skonstruowano go zgodnie z założeniami, jakie wcześniej przyjęli inni producenci takich maszyn. Handy PaC-286 nie wyróżnia się niczym szczególnymi jest kolejną ofertą na bogatym rynku komputerów przenośnych. Czytaj więcej »

Wieści

dBASE IV po polsku

Wkrótce na rynku pojawi się polska wersja programu dBASE IV 1.1. Pełną "lokalizację" wykonuje warszawska firma MSP w ścisłej współpracy z Ashton Tate. Czytaj więcej »

Stacja robocza z procesorem 1486 50 MHz

Najszybszy procesor firmy Intel - i486, taktowany zegarem 50 MHz, cieszy się wielkim popytem. Czytaj więcej »

WordPerfect for Windows - specjalna oferta

Aby przeprosić swoich klientów za duże opóźnienie w wypuszczeniu na rynek WordPerfect for Windows, WordPerfect Corporation przygotował specjalną niezwykle atrakcyjną ofertę. Czytaj więcej »

...I centralizacja

Wiceminister finansów Wojciech Misiąg poinformował posłów z Komisji Budżetu, że rząd kończy prace nad ustawą o centralnych zakupach pewnych dóbr. Czytaj więcej »

Szanujmy czas bezrobotnych

Rejonowe Biuro Pracy w Braniewie dzięki wprowadzeniu komputeryzacji zlikwidowało u siebie kolejki. Czytaj więcej »

AcerFrame 3000MP

Firma Acer wypuściła niedawno na rynek komputer wieloprocesorowy AcerFra-me 3000MP. Czytaj więcej »

C 3840 w ośrodku meteorologicznym RFN

Centrum obliczeniowe ośrodka badania klimatu (DKRZ) w Hamburgu, jako pierwszy niemiecki ośrodek meteorologiczny, wzbogaci swe wyposażenie o superkomputer Con-vex model C384O. Czytaj więcej »

Komputer z klocków

"Plug in and play" - takie hasło najkrócej opisuje zasadę modułowego systemu "budowy" komputera osobistego opracowany w firmie Tandon. Czytaj więcej »

Dezintegracja

Zakład Zamiejscowy Mera-Błonie w Zambrowie, produkujący do niedawna na zlecenia macierzystego przedsiębiorstwa nieskomplikowane podzespoły, przekształcił się w Przedsiębiorstwo Elektronicz-no-Mechaniczne "Elme-com", które ma nadzieję na opanowanie krajowego rynku taśm do drukarek komputerowych. Czytaj więcej »

Banki danych: o bankach danych i inne

Szacuje się, że ze wszystkich informacji przechowywanych na całym świecie 95% zarejestrowano na papierze, 4% na taśmach i taśmach i mikrofilmach a tylko jeden procent w technice cyfrowej za pomocą, komputerów. Czytaj więcej »

Komputerowa demokracja

Różniczki na pomoc Czytaj więcej »

W IBJ Convex 120

Sprowadzony dużym nakładem starań, na przełomie sierpnia i września, w podwarszawskim Instytucie Badań Jądrowych w Świerku ruszył mikrokomputer Convex 120. Czytaj więcej »

ELEGANCJA I PR0FESJONALIZM

1 października 1991 roku, w czasie konferencji prasowej, IBM ogłosił utworzenie przedsiębiorstwa IBM Polska, pełnoprawnej firmy krajowej IBM World Trade Corporation. Czytaj więcej »

Zdradliwe fale elektromagnetyczne

W CW-PL (15/91) pisaliśmy o dwóch rodzajach fal elektromagnetycznych wpływających negatywnie na ludzki organizm. Czytaj więcej »

Polski Lotus 1-2-3

9 października 1991 roku w Warszawie w siedzibie firmy LOglKA, subdystrybutora w Polsce firmy Lotus, zaprezentowano dziennikarzom pism komputerowych polską edycję najpopularniejszego w świecie arkusza kalkulacyjnego LOTUS 1-2-3. Czytaj więcej »

W krzywym monitorze

Ostatnio, gdy około godziny 22 odrywam zmęczone oczy od ekranu monitora i, kierowany nałogiem, przenoszę uwagę na ekran telewizora, widzę taki mniej więcej komunikat: "Programista nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działanie programu". Czytaj więcej »

Ciasnota na rynku

Po okresie komputerowego boomu w latach osiemdziesiątych kurczy się zachodnioeuropejski rynek. Czytaj więcej »

Wydawnictwa IDG

Świat informatyki z Paryża

International Data Group wydaje we Francji S czasopism: Le Monde lnformatique, Telecoms International, Info-PC, Distributique oraz Distributique Europe. To ostatnie czasopismo ukazuje się również pod tytułem ComputeR-Reseller Europę. Łączny nakład tych pięciu pism przekracza pół„ miliona egzemplarzy. Pracuje w nich 40 wysoko kwalifikowanych dziennikarzy, mających do dyspozycji... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...