powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1991

Wydanie 15-1991, 16 sierpnia 1991
15-1991 Computerworld nr 15-1991
Amex

American Express znów nad Wisłą

Piąta Aleja Manhattanu, Haymarket w Londynie, Rue de la Paix w Paryżu, Kaerntnerstrasse w Wiedniu to tylko kilka spośród 2600 najbardziej luksusowych i najczęściej odwiedzanych przez globtroterów miejsc, w których ulokowane są biura American Express Company (AMEX). Czytaj więcej »

Tradycja i innowacja

Z szefem operacji American Express w Polsce, Markiem LUBĄ rozmawia Zbigniew BONIECKI Czytaj więcej »

Czasopisma IDG

Infoworld

Wśród ok. 150 różnojęzycznych komputerowych czasopism International Data Group ważne miejsce zajmuje amerykański tygodnik INFOWORLD. Czytaj więcej »

Jeszcze o Pustynnej Burzy

Wiele aspektów zastosowania przez wojska sojusznicze najnowszych osiągnięć elektroniki w wojnie o Kuwejt prezentowaliśmy w numerze Computerworld z 1 marca. Czytaj więcej »

Czy postępowanie Apple zdradza, że IBM się zdecydował?

Wielu ludzi nie może się zgodzić ze znaczeniem faktu robienia wspólnych interesów przez te dwie najbardziej zasobne firmy rynku PC. Czytaj więcej »

Mariage

Wrzawa wokół listu intencyjnego IBM - Apple

Kiedy oddawaliśmy do druku nr 17/20 naszego dwutygodnika, Financial Times News Service podał czołówkową informację o odroczeniu podpisania „paktu technologicznego IBM-Apple". Czytaj więcej »

Małżeństwo z rozsądku

Wszystko wskazuje na to, iż minęły już czasy, gdy jedynym sposobem zachęcania zachodnich firm i biznesmenów do kontaktów z Polską były apele wygłaszane przez naszych polityków z prezydentem na czele. Czytaj więcej »

Rynek

Program za grosik

Przedstawiamy kolejne programy shareware rozpowszechniane przez firmę TTC. Czytaj więcej »

Serwis

Intuicja, rutyna, doświadczenie

W zalewie doniesień na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie techniki komputerowej niewiele można znaleźć informacji na temat usterek i wad sprzętu. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Po światłowowdach

Centrala dla Armenii Czytaj więcej »

Komputer teleksem

W ramach pomocy w zorganizowaniu sprawnej łączności dla firmy w ostatnich numerach CW obszernie informowaliśmy o tym jak kupić centralę telefoniczną, i jak skorzystać z usług powstającej poczty elektronicznej. Dziś zajmiemy się tematem jak komputerem zastąpić brak terminala teleksu. Czytaj więcej »

Unix v.4

System przyszłości

Od kiedy system operacyjny UNIX pojawił sie na rynku w 1978 roku, jego obecność na nim znacznie wzrosła i ciągle rośnie W 1988 roku sprzedaż systemu i programów pracujacych pod jego kontrolą aplikacji przyniosła ogółem 16 mld USD zysku, co stanowiło 9% rynku komputerowego. Czytaj więcej »

W naszych rękach

Laptop Chaplet - Halikan LA - 30A

W naszej rubryce opisów sprzętowych w poprzednich odcinkach opisywałem kilka komputerów przenośnych typu notebook. Czytaj więcej »

Wieści

Epson EPL-7500

Najnowsza postscriptowa drukarka laserowa firmy Epson nosi oznaczenie EPL-7500. Moduł drukujący Mi-nolty z laserem Microteka sterowany jest przez nowoczesny 32-bitowy procesor typu RISC Weiteka. Czytaj więcej »

Jubileusz

Znany, również w Polsce, niemiecki magazyn komputerowy CHIP obchodził jubileusz wydania 150. numeru. Czytaj więcej »

MastersPort 386SL

Zenith Data Systems, należący od 1989 roku do francuskiej Groupe Bull, wprowadził w maju br. do sprzedaży 5 nowych komputerów przenośnych. Czytaj więcej »

Tabliczka NCR

Starożytni Rzymianie pisali rylcem na specjalnych tabliczkach. Teraz NCR oferuje komputer typu pen-book obsługiwany specjalnym „rylcem". Historia lubi się powtarzać. Czytaj więcej »

Terminale X Windows

Ostatnio amerykańska firma NCR zaanonsowała wprowadzenie na rynek nowej rodziny terminali X Windows. Czytaj więcej »

Visual Basic

Visual Basic, nowość firmy Microsoft, to sensacja ostatnich tygodni. Jest to język programowania w środowisku Windows 3.0 dla każdego. Czytaj więcej »

Kolorowy skaner

W DTP, przygotowywaniu baz danych i prezentacji często niezbędny jest ręczny kolorowy skaner. Czytaj więcej »

Notes, terminarz, kalkulator

Na rynku pojawiła się nowa wersja 2.0 popularnego programu Sidekick. Czytaj więcej »

AcuTote 3000

AcuTote 3000 to komputer typu hand-held w pełni zgodny z PC XT i pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego MS-DOS. Czytaj więcej »

Video Manager

Program Video Manager prowadzić porządek przeznaczony jest dla fanów w zbiorach taśm. Czytaj więcej »

Program antywirusowy do Windows

Wirusy komputerowe są ciągle tematem dyżurnym. Czytaj więcej »

Baltcom'91

„Systemy otwarte, Standaryzacja, .Interakcja" to przewodnie tematy III Międzynarodowych Targów Komputerowych „Baltcom '91", jakie odbędą się w dniach 3-6 września na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Czytaj więcej »

SCO w Polsce

Santa Cruz Operation poinformował nas, że oficjalnymi przedstawicielami SCO w Polsce są następujące firmy posiadające tytuł master reseller: Czytaj więcej »

ITOS 3000WS

ITOS 3000WS to nowoczesna unixowa stacja robocza firmy ITOS Computer. Czytaj więcej »

Tandy 1000 RLX

Firma Tandy Corp. oferuje komputer Tandy 1000 RLX przeznaczony do pracy w domu. „Sercem" maszyny jest procesor Intela 80286 taktowany zegarem o częstotliwości 10 MHz. Czytaj więcej »

Skaner dla zawodowców

Firma Fujitsu na targach CeBIT'91 pokazała po raz pierwszy nowoczesny skaner monochromatyczny M309E + przeznaczony do prac profesjonalnych, szczególnie w DTP. M309E + jest szybki. Czytaj więcej »

PhotoShop 2.0

Skomputeryzowane procesy wydawnicze wymagają często dodatkowej obróbki barwnych ilustracji zapisanych już cyfrowo. Czytaj więcej »

Compaq taniej

W maju nastąpiły redukcje cen nie tylko na sprzęt IBM. Tę drogę wybrał też Compaq. Czytaj więcej »

Persuasion

Persuasion 2.0 jest programem graficznym do przygotowywania prezentacji, znanym dotychczas tylko z wersji na Macintosha. Czytaj więcej »

Kara za oszustwa komputerowe

W Ministerstwie Sprawiedliwości opracowany został projekt zmian kodeksu karnego, który proponuje m.in. karanie za oszustwo komputerowe, zaliczone do nowego rodzaju przestępstw gospodarczych. Czytaj więcej »

Mysz bez ogonka

Niemiecka firma Assmann sprzedaje myszy bez ogonków o nazwie Z-Nix. Czytaj więcej »

Dla matematyków

Program Derive 2.01 amerykańskiej firmy Soft Warehouse przeznaczony jest dla tych, którzy muszą obliczać i badać trudne funkcje matematyczne - studentów, nauczycieli, inżynierów. Czytaj więcej »

BAPC

Na początku lipca br. kilka dużych firm komputerowych powołało do życia w USA organizację nie nastawioną na przynoszenie zysku - Business Applications Performance Corp. (BAPC). Czytaj więcej »

Windows

Microsoft word for Windows

Czy po peanach na cześć WINDOWS i absolutnym zachwycie nad MS-EXCELem nasze odczucia na temat MS-WORD for Windows będą podobne? To było pierwsze i podstawowe pytanie nurtujące nas od paru tygodni. Odpowiedzi prosimy szukać na końcu tego artykułu. Czytaj więcej »

z kraju i ze świata

Sukces Polaków

Olimpiada Informatyczna w Atenach Czytaj więcej »

CTOS w Ministerstwie Edukacji Narodowej

„Z naszego punktu widzenia CTOS łączy wyrafinowanie oprogramowania komputerów typu mainframe z elastycznością bazujących na PC systemów sieciowych. Czytaj więcej »

Znam i nie znam

Telmat w Polsce

Czy tylko Stany Zjednoczone mają dużo do powiedzenia w dziedzinie systemów UNIX-owych? Bynajmniej. Mała francuska firma, założona przez syna górnika o swojsko brzmiącym nazwisku, zasłużenie zdobywa coraz więcej klientów na tym trudnym rynku. Czytaj więcej »

Znani i nie znani

Zawsze blisko klienta

Firma WANG Laboratories Inc. z kwaterą główną w Lowell, stan Mas-sachusetts, USA: została założona przed czterdziestu laty. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...