powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 1998

Wydanie 1/1998, 1 stycznia 1998
1/1998
Instalatorstwo sieciowe

Narażenia impulsowe systemów komputerowych

Znaczną część uszkodzeń urządzeń i systemów elektronicznych powodują przepięcia powstające wskutek wyładowań atmosferycznych. Szkody, jakie wywołują, są wielokrotnie większe niż zniszczenia powstające podczas bezpośrednich uderzeń piorunów w obiekty budowlane (pożary, uszkodzenia budynków, instalacji itp.). Przepięcia są szczególnie groźne dla urządzeń pracujących w... Czytaj więcej »

Na koniec

Trudny dostęp do sieci

Jeśli zgodzimy się, że bycie administratorem sieci nie jest łatwe, to spróbujmy sobie wyobrazić kogoś, kto nadzorując działanie połączonych w sieć 40 pecetów w ogóle nie widzi, co robi. Czytaj więcej »

Sieci lokalne

Test serwerów (XIV)

Jak wiadomo, jednym z najważniejszych elementów każdej sieci LAN jest pracujący szybko i niezawodnie serwer. Aby ułatwić Państwu wybór właściwego serwera, prezentujemy wyniki testów przeprowadzanych przez naszych kolegów z tygodnika „Network World". Czytaj więcej »

Zarządzanie sieciami

Monitorowanie sieci

Nowe techniki pozwalają na przeglądanie stanu sieci z przeglądarek webowych w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Prezentacja czterech produktów monitorowania sieci przybliża problematykę aktywnego monitoringu, eliminującego potrzebę ciągłego, bezpośredniego nadzoru sieci przez osoby zarządzające. Prezentowane narzędzia monitorują urządzenia i oprogramowanie sieciowe,... Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Jak zwiększyć inteligencję sieci?

Stacje robocze i serwery nie muszą wpływać na inteligencję sieci, ale jest korzystne, jeśli to robią. Czytaj więcej »

Technologie ATM

Przełącziki ATM Przełączniki ATM

Jedna z metod znacznego zwiększenia przepustowości sieci może polegać na wprowadzeniu do systemu technologii ATM. Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Czym się kierować wybierając konkretne rozwiązanie? Czytaj więcej »

Internet intranet

Nowe możliwości WWW (IV)

Połączenie serwera WWW z bazami danych ma podstawowe znaczenie przy budowie szerokiej gamy usług internetowych i intranetowych. Przykładów zastosowania takiej integracji można podać wiele: poczynając od archiwów umożliwiających wyszukiwanie tekstowe, przez systemy ogłoszeń, systemy śledzenia zamówień, aż po elektroniczne sklepy. Realizacja integracji WWW z bazami danych obejmuje... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Czy NUMA zastąpi SMP?

Znane są skróty definiujące dwie technologie przetwarzania danych oparte na komputerach wyposażonych w wiele procesorów: MPP (Massive Parallel Processing - masowe przetwarzanie równoległe) i SMP (Symmetrical Multiprocessor Processing - symetryczne przetwarzanie wieloprocesorowe). Wygląda na to, że należy się nauczyć znaczenia jeszcze jednego skrótu - NUMA. Czytaj więcej »

Transport pakietów w trybie Layer-3 Switching

Wraz ze wzrostem liczby komputerów instalowanych w sieciach LAN i pakietów generowanych przez każdą ze stacji coraz więcej przedsiębiorstw kieruje swoje zainteresowania ku nowym technologiom - takim jak Fast Ethernet czy Gigabit Ethernet - mając nadzieję, że zwiększą one wydatnie szybkość pracy systemu informatycznego. Istnieje słuszne przekonanie, że technologie te udostępnią... Czytaj więcej »

Czas protokołu SET jeszcze nie nadszedł

Już w 1996 r. przewidywano możliwość robienia zakupów za pomocą

kart kredytowych przez sieć Internet. Transakcje miał zabezpieczać protokół SET (Secure Electronic Transaction), którego zastosowanie miało na celu zapobieżenie problemom związanym z zagwarantowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa transakcji. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Pierwsza sieć muItimedialna w Polsce

Nowoczesna sieć dostępu oparta na systemie FASTLINK Siemensa jest uruchamiana przez TP SA we Wrocławiu. Pracująca w układzie hybrydowym (światłowód + miedź) sieć abonencka umożliwi szerokopasmowy dostęp - nie mniej niż 2 Mb/s - do różnych usług multimedialnych. Czytaj więcej »

Testowanie technologii DSL

Użytkownicy cyfrowej technologii DSL są teraz w sytuacji właściciela nowoczesnego porsche poruszającego się w zatłoczonym mieście - ciągle nie mogą wykorzystać szybkości i możliwości oferowanych przez współczesne środki przekazu już implementowane w terminalach telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...