powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1991

Wydanie 11-1991, 17 czerwca 1991
11-1991 Computerworld nr 11-1991
Cywilizacja i... My

Kradnę bo muszę

Kradzione nie tuczy, ale każdy chce to sprawdzić Czytaj więcej »

MapBox łączy CD-ROM z satelitarnym namierzaniem

Użytkownicy laptopów będą wkrótce mogli używać systemu satelitarnego określania pozycji oraz pamięci ROM na dyskach kompaktowych do ustalania na szczegółowej mapie wyświetlanej na ekranie swego położenia z dokładnością do 250 metrów. Czytaj więcej »

Interesy i ludzie

Tanio kupuje, tanio sprzedaje

Z Emilem Konarzewskim, szefem sprzedaży warszawskiej firmy PROTECH Computer Systems, rozmawia Krzysztof Matey. Czytaj więcej »

lehigh.viena.vascina.darkavenger.doodle.black Friday.alameda.yankee doodle.letterfall cascade

Wirusy komputerowe

O wirusach komputerowych napisano już wiele. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

Lotus 1-2-3

W numerze 4 z bieżącego roku opublikowaliśmy informacje o zamierzeniach firmy LOTUS w Polsce. Zamierzenia te stały się faktem. Znany jest już krajowy dystrybutor - firma UNICORN Ltd. oraz firmy współpracujące - ZETO-ZO-WAR i spółka LOGIKA z Warszawy. W związku z tym pragniemy przedstawić obecnym i przyszłym użytkownikom najpopularniejszy produkt firmy: program LOTUS 1-2-3, a raczej... Czytaj więcej »

przekład maszynowy

Tłumacze będą niepotrzebni

Systemy przekładu maszynowego mogą być stosowane tylko z pewnymi ograniczeniami. „Informacyjnie" można tylko tłumaczyć teksty z dziedzin stosunkowo „zamkniętych", posługujących się ścisła terminologią. Czytaj więcej »

Rynek

Warszawskie sklepy

W poprzednim wydaniu naszego pisma prezentowaliśmy giełdę komputerowa w Warszawie. Teraz na fotografiach obok pokazujemy „dorosły" handel komputerami w stolicy. Czytaj więcej »

Cło z komputera

W prasie, radiu i telewizji regularnie powtarzają się informacje o kolejkach podróżnych oczekujących na odprawę celną na naszych granicach. Czytaj więcej »

shareware

Program za grosik

Przedstawiamy kolejne programy shareware rozpowszechniane przez firmę TTC. Przypominamy, że czytelnicy "Computerworld" mogą otrzymywać wysyłkowo kopie opisywanych programów ze specjalna zniżką, która wynosi (6000 zł, na podstawie załączonego kuponu. Czytaj więcej »

soft-tronic

Dewizą uczciwość

Z Wiesławem Osowieckim współzałożycielem firmy „Soft-tronik" rozmawiają Zenon Rudak, Krzysztof Matey i Włodzimierz Gruszczyński. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Po światłowodach

Szwedzkie systemy transmisyjne Czytaj więcej »

W naszych rękach

Philips PCL 203 notebook

Kolejnym prezentowanym w tej rubryce przedstawicielem komputerów typu notebook jest urządzenie produkowane przez firmę Philips. Philips PCL 203 jest komputerem klasy PC/AT, pracującym z systemem operacyjnym MS DOS. Czytaj więcej »

Wieści

DIAB 1420

DIAB 1420 to unixowy komputer 32-bitowy szwedzkiej firmy Diab Data. Czytaj więcej »

Nowości Intela

Intel w odpowiedzi na produkcje klonów swoich procesorów przygotował interesujące nowości. Czytaj więcej »

Nowy odrzutowiec

Od kwietnia 1991 roku za 1595 USD można kupić nową wersję laserowej drukarki Hewlett Packarda - HP LaserJet IIIP. Czytaj więcej »

Harvard Graphics wersja 3.0

Lider wśród programów do przygotowywania prezentacji pracujących na PC, Harvard Graphics doczekał się nowej wersji 3-0. Nowe fonty, rozszerzone możliwości barwne do 64 kolorów, animacja, ułatwione tworzenie obrazów posługiwanie się myszą, bogata narzędziownia, wektorowe liternictwo, przyjmowanie obrazów ze skanera (TIFF lub PCX) pozwala wróżyć tej wersji większą popularność,... Czytaj więcej »

Domowy komputer

PCD 204 to komputer typu IBM PC/AT firmy Philips przeznaczony do użytku domowego. Czytaj więcej »

Sojusz popierających RISC

Na rynku komputerów osobistych od początku lat osiemdziesiątych standardem są procesory Intela i system operacyjny MS-DOS ogólnie znane jako standard przemysłowy. Inaczej było dotąd, w świecie stacji roboczych. Próby unormowania sytuacji przez UNIX International lub OSF wprowadzały wiele zamętu. Czytaj więcej »

2GB na twardym dysku

Firma Fujitsu sprzedaje 5,25-calowy twardy dysk M2652 o pojemności 2 GB, po sformatowaniu 1,6 GB, i czasie dostępu 11 ms. Czytaj więcej »

Towarzysz podróży

Companion 2000 to nazwa serii komputerów notebook firmy SCAN produkowanych w trzech wersjach, różniących się między sobą procesorem. Czytaj więcej »

1-2-3 Release 2.3

8 maja 1991 roku firma Lotus Development Corp. przedstawiła najnowszą wersję arkusza kalkulacyjnego 1-2-3 Release 2.3 pracującą pod systemem operacyjnym MS-DOS. Czytaj więcej »

Seminarium polskiej grupy UNIX International

Powstała w styczniu 1991 r. Polska Grupa Marketingowa UNIX International, do której zarządu wchodzą przedstawiciele ICL, POLNET Technologies, KA-REN - SUN i UNILOT - UNISYS, zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w seminarium zorganizowanym z UNIX International w dniu 2 lipca 1991 roku. Czytaj więcej »

WordStar LEGACY

Dzięki WordStar LEGACY znany edytor tekstu WordStar wchodzi w świat Windows. Czytaj więcej »

Ouattro Pro 3.0

Po sukcesie Quattro Pro 2.0 firma Borland wprowadza na rynek wersję 30. Czytaj więcej »

Stacja robocza Tulipa

Tulip WS386SX to nowoczesna stacja robocza przeznaczona do pracy samodzielnej lub w sieciach LAN, zbudowana na procesorze 80386SX, taktowanym zegarem o częstotliwości 20 MHz i z licencjonowanym BIOS Phoenixa. Czytaj więcej »

Poczta

W wielu krajach świata rozwija się nowy sposób komunikowania za pomocą komputerów, sieci i linii telefonicznych nazywany pocztą elektroniczną. Czytaj więcej »

Drukarka SANYO

Firma SANYO oferuje także komputery i drukarki. Statkiem flagowym jest postscrip-towa drukarka laserowa SANYO SPX-612. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...