powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 48-2004, 21 grudnia 2004
48-2004 Computerworld nr 48-2004
Perspektywy

Poniosą i wilka?

Znane ludowe przysłowie, którego część można znaleźć w tytule niniejszego tekstu, jest nie tylko przestrogą, ale również zapowiedzią jej niechybnego spełnienia się. Czy przysłowie to można odnieść też do sytuacji, w jakiej - z punktu widzenia zarządzania własnym podwórkiem - mogą wkrótce znaleźć się liczni informatycy? A jeżeli mogą się znaleźć, to - należałoby... Czytaj więcej »

Stan umysłu

Choć odsetek udanych projektów IT stale rośnie(co prawda powoli), to dyskusje dotyczące niezawodności rozwiązań informatycznych od lat toczą się wokół tych samych spraw i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienićw przewidywalnej przyszłości. Czytaj więcej »

Cudu nie będzie

Choć troska o bezpieczeństwo IT i danych jest na ustach wszystkich, nikt nie czuje się za nie do końca odpowiedzialny. Przerzucanie piłeczki między państwem, dostawcami i użytkownikami trwa i nic nie wskazuje, by w przyszłym roku miał tu nastąpić jakiś przełom. Czytaj więcej »

Przede wszystkim komórki

W 2005 r. inwestorów na nowo opanuje gorączka zakupów akcji spółek telekomunikacyjnych, operatorzy odkryją, że można zarobić na usługach UMTS, zaś klientów przyjemnie zaskoczy fakt,że usługi łączności elektronicznej nie muszą być drogie. Czytaj więcej »

Najpierw informacja potem informatyka

Z profesorem Józefem Oleńskim z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Będzie praca

Jeszcze nigdy popyt na informatyków nie zależał od tak niewielkiej liczby czynników. O tym, czy liczba ofert dla specjalistów będzie rosnąć, decydujedziś zakres wykorzystania europejskich funduszy strukturalnych oraz tempo inwestycji zachodnich korporacji w centra badawczo-rozwojowei outsourcingowe. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...