powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 34-2004, 20 września 2004
34-2004 Computerworld nr 34-2004
Technologie - produkty

Przełączniki WLAN i terminale Symbol

Symbol Technologies wprowadziła do oferty przełączniki WLAN WS 2000 obsługujące sieci radiowe 802.11a/b/g oraz nowe modele przenośnych, naręcznych terminali przemysłowych: MC9000-S i MC9000-K. Czytaj więcej »

Terminale zamiast PC

Optimus zaprezentował serię terminali NClient wyposażonych w procesory VIA Eden 533 MHz lub 1 GHz bez systemu aktywnego chłodzenia. Czytaj więcej »

Szyfrowanie danych w NAS/SAN

Decru wprowadziła do oferty na polskim rynku urządzenia DataFort do szyfrowania informacji przechowywanych w pamięciach masowych SAN/NAS. DataFort są przeznaczone dla organizacji, które chcą ograniczyć możliwość nieuprawnionego dostępu lub wykradzenia szczególnie istotnych informacji nie tylko przy atakach zewnętrznych, ale przede wszystkim mających źródło wewnątrz firmy lub... Czytaj więcej »

Wiadomości

Zamiast wielkich kroków

Spoglądając na dużych inwestorów rozważających budowę centrów badawczo-rozwojowych i usługowych, polski rząd nie może tracić z oczu firm, które planują wiele mniejszych, ale co najmniej równie wartościowych inwestycji w Polsce. Czytaj więcej »

Centralizacja rynku

Softbank kupuje akcje Comp Rzeszów. Firmy chcą współpracować przy realizacji projektów IT, w tym w PKO BP. To drugi konkurent, w którego zainwestował Softbank. Czytaj więcej »

Komputer w każdej szkole

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu zamierza w latach 2004-2006 wydać prawie 1,5 mld zł na zakup nowych komputerów dla prawie 20 tys. szkół. Czytaj więcej »

Oracle może kontynuować wrogie przejęcie

Amerykański sąd wyraził zgodę na kontynuowanie przez Oracle'a, trwającej od 15 miesięcy, próby przejęcia PeopleSoftu. Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego i Matrix.pl uruchomiły komercyjny serwis pogodowy, wykorzystujący technologię MMS; jego subskrybenci raz dziennie będą otrzymywać MMS zawierający odpowiednie mapki i diagramy... Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

MACIEJ POTAPCZYK został nowym dyrektorem generalnym w Getronics Polska, przedstawiciela włoskiego Olivetti. Wcześniej pracował jako szef polskiego oddziału Navision Software, obecnie Microsoft Business Solutions... Czytaj więcej »

PolCard kupuje BillBird

''Sprzedaż spółki BillBird PolCardowi, należącemu do firmy GTECH, jest pierwszym w Polsce udanym wyjściem funduszu technologicznego z inwestycji wczesnego etapu'' - twierdzi Rafał Styczeń, prezes Internet Investment Fund i szef BillBird, operatora sieci Moje Rachunki. Czytaj więcej »

SurfControl otwiera oddział w Polsce

Producent oprogramowania filtrującego - firma SurfControl - otworzył oddział w Polsce. Czytaj więcej »

Polacy w projekcie MobiLife Firma Bel

Firma BellStream - polskie centrum technologiczno-kompetencyjne należące do BellStream Oy z Finlandii - bierze udział w Zintegrowanym Projekcie MobiLife, wchodzącym w skład 6. Programu Ramowego. Czytaj więcej »

Polski Service Pack 2

Microsoft udostępnił polską wersję Service Pack 2 dla Windows XP, uaktualnienie, które - w opinii przedstawicieli firmy i ekspertów - ma znacząco podnieść bezpieczeństwo tego systemu. Czytaj więcej »

Technologie

Bezpieczeństwo na skróty

Słabości odkryte w popularnych funkcjach skrótu mogą w długim okresie zagrozić bezpieczeństwu poufności informacji w Internecie. Powodów do paniki nie ma, ale ostrożność jest wskazana. Czytaj więcej »

Szafa pełna nowości

Macierz HDS Tagmastore pozwala zarządzać do 32 PB danych zlokalizowanych na macierzach zewnętrznych, w tym EMC i IBM. Wśród nowości są także m.in. logiczne partycjonowanie zasobów oraz replikacja z logowaniem na dysk. Czytaj więcej »

Wszędzie ten obieg

Systemy zarządzania dokumentami stają się obecnie nieodłącznym elementem praktycznie każdego większego systemu informatycznego. Czytaj więcej »

Routery poszły w teren

Trzy nowe linie routerów Cisco wnoszą świeży powiew do oferty modularnych urządzeń dostępowych. To pierwszy tak poważny upgrade od około dwóch lat. Czytaj więcej »

Koniec ery megahertzów

Tegoroczna jesienna edycja Intel Developer Forum koncentrowała się wokół procesorów wielordzeniowych, a także - niemalże już tradycyjnie - technologii mobilnych. Rafał Jakubowski Czytaj więcej »

Zarządzanie

Pięć mitów IT

W branży informatycznej roi się od mitów. Żonglują nimi handlowcy, konsultanci i sami informatycy. Powtarzane w kółko slogany w końcu bezrefleksyjnie przyjmujemy za prawdy niepodlegające dyskusji. Czytaj więcej »

Konteksty

Cyfrowi wandale

Spam staje się jednym z ważniejszych problemów kultury XXI w. Jest ceną wolności, ale - paradoksalnie - jego ekspansja prowadzi do ograniczenia tej wolności. Czytaj więcej »

Szeroki rynek

Świat oszalał na punkcie dostępu szerokopasmowego. Paradoksalnie, daje to nadzieję operatorom stacjonarnym na utrzymanie obecnej wielkości przychodów. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Maskowanie

Ubawiłem się ostatnio nieźle i to w trakcie wykonywania pracy zawodowej. Pomyślicie Państwo zapewne, że coś jest nie tak, bo nie można w naszym fachu zarabiać pieniędzy i jednocześnie bawić się. Rzeczywiście nie można, aczkolwiek śmieszne sytuacje zdarzają się czasami, chociaż w zupełnie niezamierzony sposób. Czytaj więcej »

Kumpel zapłaci

O tym, że w nałogi łatwo się wpada, ale trudno z nich wypaść, wiedzą nie tylko sprzedawcy narkotyków (w większości nielegalnych, poza używkami sprzedawanymi przez państwo, jak tytoń i alkohol), ale także producenci seriali telewizyjnych (PFAFS Czytaj więcej »

Sypiając ze słoniem

No i stało się. Microsoft ogłosił zamiary wejścia na jeden z nielicznych rynków oprogramowania typu desktop, na którym dotąd był nieobecny. Postanowił tworzyć i rozpowszechniać oprogramowanie antywirusowe, co bezpośrednio uderzy w firmy, które teraz z tego żyją. Czytaj więcej »

Jak nisko...

Sfera stosunków regulowanych przez protokół dyplomatyczny była zawsze ostoją dobrych obyczajów i wysokiej kultury stosunków. Toteż scena ze znanego kiedyś dowcipu, który usłyszałem podczas którejś lekcji, jeszcze w liceum, z pewnością nie mogła mieć miejsca w rzeczywistości. Sam dowcip jednak jest wart przypomnienia, mimo (a może właśnie dlatego) że zawarta w nim skala... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Inwestuj w IT!

''W co warto inwestować w Polsce?'' - brzmiało kluczowe pytanie XIV Forum Ekonomicznego w Krynicy. W usługi i informatykę - chcieliby przedsiębiorcy. Jednak strona rządowa wolałaby nowe fabryki lodówek. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...