powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 33-2004, 13 września 2004
33-2004 Computerworld nr 33-2004
Technologie - produkty

Wspomaganie procesów certyfikacji

JMS Serwis wprowadziła do oferty specjalizowany system Audytor do obsługi procesu certyfikowania i planowania audytów oraz szkoleń. Czytaj więcej »

Taniej i więcej narzędzi Visual Studio

Microsoft wprowadza pakiet narzędzi programistycznych Visual Studio .Net Professional 2003 Edycja Specjalna, który jest tańszy ok. 26% od wcześniej oferowanej wersji standardowej. Czytaj więcej »

Jednolity HP-UX

Hewlett-Packard oferuje nową wersję systemu HP-UX 11i v2, która może jednocześnie obsługiwać serwery platform HP 9000 oraz Integrity. Czytaj więcej »

Dokumentowe skanery Fujitsu

Fujitsu oferuje nowe modele kolorowych skanerów produkcyjnych Fi-5650C przeznaczone do automatycznego skanowania dużej liczby dokumentów. Czytaj więcej »

Sieciowe kamery Linksys

Linksys oferuje sieciowe kamery wideo WVC54G standardowo wyposażone w serwer WWW, interfejs Ethernet, mikrofon i detektor ruchu. Czytaj więcej »

Ulepszony kontakt

Interactive Intelligence oferuje CIC 2.3 (<i>Customer Interaction Center</i>) - nową wersję systemu Call Center wyposażoną w możliwości automatycznej diagnostyki i archiwizacji informacji z wszystkich typów kontaktów, jak rozmowy telefoniczne, poczta elektroniczna, faksy i chat. Czytaj więcej »

Wiadomości

Zima już nie zaskoczy drogowców?

Od dwóch lat Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbiera dane meteorologiczne i o natężeniu ruchu, wykorzystując bezprzewodową transmisję danych. Czytaj więcej »

Częstotliwość w krzaki

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) w ramach prowadzanej polityki zarządzania częstotliwościami radiowymi stara się wygospodarować nowe pasma pozwalające na uruchomienie m.in. bezprzewodowego, szerokopasmowego dostępu do Internetu. Czytaj więcej »

Płatnik bez barier

Ustawa o informatyzacji może przyczynić się do ''uwolnienia'' Programu Płatnika. Czytaj więcej »

Elastyczność na żądanie

Konferencja IBM Forum była okazją do zaprezentowania pełnej oferty koncernu. Czytaj więcej »

Inwestycje, a nie opłaty?

Witold Gabroś, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP), powraca do pomysłu restrukturyzacji zobowiązań koncesyjnych operatorów sieci komórkowych. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

MACIEJ STANUSCH został powołany na stanowisko prezesa zarządu nowej spółki informatycznej - Clix Software. Czytaj więcej »

1,5 mln euro na otwarte oprogramowanie

Unia Europejska zainaugurowała projekt CALIBRE (<i>Coordination Action for Libre Software</i>). Czytaj więcej »

Myszy optyczne do lamusa?

Logitech zaprezentował mysz MX 1000 Laser Cordless Mouse. To pierwsze tego typu urządzenie na świecie wyposażone w laserowy system śledzenia ruchu. Zdaniem przedstawicieli Logitech myszy stosujące technologię laserową wyprą z rynku obecne mechaniczne i optyczne urządzenia tego typu ze względu na większą uniwersalność i łatwość użycia. Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

Ministerstwo Finansów zakończyło wdrożenie tysiąca serwerów IBM eServer X225 i oprogramowania Tivoli Configuration Manager, co ma zredukować koszty eksploatacji infrastruktury i umożliwić zautomatyzowanie dystrybucji nowych aplikacji do Izb i Urzędów Skarbowych w całej Polsce... Czytaj więcej »

Do Polski wchodzi niemiecki Bintec

Bintec Access Networks GmbH, producent rozwiązań dostępu do sieci, otwiera oddział w Polsce. Czytaj więcej »

ComArch na Słowacji

Krakowski ComArch zarejestrował na Słowacji spółkę zależną ComArch s.r.o. Firma dokonała tego dzięki przejęciu 100% udziałów w słowackiej firmie Mhtrade za ok. 20 tys. zł. Czytaj więcej »

Yankee Group: Szybki rozwój w Polsce

Możemy liczyć na dynamiczny rozwój szerokopasmowego dostępu do Internetu w Polsce - twierdzą specjaliści z Yankee Group. Firma analityczna przeprowadziła badania na temat rozwoju tego typu usług w dziesięciu krajach, które w maju br. stały się członkami Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

Holenderskie klastry

Optimus podpisał list intencyjny z holenderską firmą Linvision. Czytaj więcej »

Technologie

Radio z gniazdka

Cena zmienia wszystko. Najnowszy przykład potwierdzający tę regułę to propozycja architektury biurowych sieci WLAN zaproponowana przez Aruba Wireless Networks. Czytaj więcej »

Nieumyślna współpraca

Stan zabezpieczeń sieci WLAN w Polsce jest opłakany. Nawet domowej roboty anteny kierunkowe i tanie karty WLAN pozwalają z odległości kilometra ''zwiedzać'' sieci firm i instytucji w całym kraju. Czytaj więcej »

Wiadomo o co chodzi

Większość systemów CMS oferuje zbliżoną funkcjonalność. O wyborze najczęściej decyduje więc cena. Czytaj więcej »

Z bezpłatnego źródła

W czasie internetowej dekoniunktury ogromną popularność zyskały systemy do zarządzania zawartością serwisów internetowych rozwijane w modelu open source. Czytaj więcej »

Punkt dla AMD

Dwurdzeniowe układy Opteron i deklaracja ich wsparcia przez HP to kolejna celna salwa AMD w kierunku rynkowej pozycji Intela. Czytaj więcej »

Wiem, gdzie jesteś

Zespół studentów z Politechniki Poznańskiej wygrał konkurs organizowany przez IEEE Computer Society, konstruując system Lifetech ułatwiający ratowanie życia wędrowcom zagubionym w trudnym terenie. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Blaski i cienie firmy

Fundamentem Ładu Korporacyjnego są systemy informatyczne w możliwie najwyższym stopniu odporne na celową lub przypadkową manipulację. Czytaj więcej »

Konteksty

Cztery łapy tygrysa

Samsung dawał się poznać dotychczas jako główny dostawca sprzętu informatycznego dla konsumentów - monitorów, telewizorów, twardych dysków, napędów optycznych, a także telefonów komórkowych. Wszystkie te produkty miały jedną wspólną cechę: były skierowane do użytkownika końcowego i stanowiły ''średnią półkę'' w swojej klasie. Nowy plan Samsunga jest tyleż prosty co... Czytaj więcej »

Rzeczywista rzeczywistość

Próby tworzenia rzeczywistości wirtualnej trwają już od dawna. Nie są wynalazkiem cywilizacji komputerów. Jednak dopiero obecne możliwości techniczne powodują, że realizuje się kolejne, odwieczne marzenie ludzkości. Czytaj więcej »

Zacznijmy od logicznego myślenia

Co jest potrzebne, żeby dobrze nauczać korzystania z dobrodziejstw informatyki? Znajomość konkretnych programów i systemów, czy też może raczej wiedza na temat fundamentalnych reguł rządzących ich działaniem? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Olej do głowy

Nie przepadam za sformułowaniami, w których wyróżnia się jakieś zdarzenie i twierdzi, że to ono w istotny sposób odmieniło losy świata. Bez różnicy, czy chodzi o odkrycie, bitwę, rewolucję, katastrofę, wynalazek czy wybór kogoś na jakieś stanowisko. Nie przepadam, bo zdarzenia takie są zawsze tylko pewnego rodzaju kulminacją, do której doprowadza szereg wydarzeń i działań... Czytaj więcej »

Do usług

Próbowano mnie ostatnio wyciągnąć na dyskusję, która platforma sprzętowa i programowa zdominuje urządzenia mobilne - czy będzie to Java i technologie oparte na niej, czy może Windows CE i urządzenia posiadające ten system, a może dopiero Windows .Net... Nie włączam się do takich dyskusji i postaram się w paru słowach wyjaśnić dlaczego. Czytaj więcej »

Duża liczba

Tak się ostatnio złożyło, że musiałem przekazać do Polski większą kwotę. W pierwszym podejściu zareagowałem tak jak każdy normalny człowiek - udałem się do lokalnego oddziału banku, w którym posiadam rachunek bieżący, i poprosiłem o wystawienie tak zwanego czeku bankierskiego. Czytaj więcej »

Semantyka informatyczna

Zwyczajnemu człowiekowi, który w informatyce nie ma zupełnie rozeznania, bardzo dziwne muszą wydawać się stosowane tu określenia. W konsternację mogą go wprawić nie tylko zaczerpnięte żywcem z języka angielskiego terminy, ale przede wszystkim pojęcia brzmiące znajomo, aczkolwiek odnoszące się także do zgoła innych zastosowań niż komputerowe. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Szukanie szerokiego pasma

Plus zaoferował już komercyjne usługi UMTS. Era i Idea rozpoczęły testy sieci trzeciej generacji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...