powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 32-2004, 6 września 2004
32-2004 Computerworld nr 32-2004
Technologie - produkty

Instalator dla aplikacji Windows

Wise Solutions wprowadziła do sprzedaży Wise for Windows Installer 6.0 - pakiet narzędziowy do tworzenia programów instalacyjnych. Czytaj więcej »

Adobe Creative Suite po polsku

Adobe Systems wprowadziła na rynek polską wersję pakietu Adobe Creative Suite CS, który zawiera zlokalizowane wersje programów dla profesjonalnych grafików: Photoshop CS PL, Illustrator CS PL oraz InDesign CS PL. Czytaj więcej »

Celsius z Xeon 64-bit.

Fujitsu Siemens Computers zaprezentowała serię stacji roboczych Celsius wyposażonych w procesory Intela z 64-bitowymi rozszerzeniami i złącza PCI Express. Czytaj więcej »

Wielkoformatowe skanery Vidar

Vidar wprowadza do sprzedaży ulepszone wielkoformatowe skanery serii Select i Atlas (SP25, SP25 PLUS, P42 i P42 PLUS) oraz dwa nowe modele serii Nova XP36 i XP36 PLUS. Czytaj więcej »

Elektroniczne podatki SAP

SAP Polska udostępnia aktualizację swoim systemom, umożliwiającą elektroniczną kontrolę podatkową zgodną ze znowelizowaną ustawą Ordynacji Podatkowej. Czytaj więcej »

Edytowanie PDF bez Acrobata

Firma ABBYY oferuje program PDF Transformer 1.0, który umożliwia konwersję plików PDF do innych formatów, m.in. HTML, TXT, lub używanych przez Word i Excel. Czytaj więcej »

Wiadomości

Wpisani w strategię

Bank BPH opracował strategię na lata 2004-2006, która ma zwiększyć udziały w rynku i obniżyć koszty działania. Jednym z ważniejszych projektów jest CRM. Czytaj więcej »

Polityka małych kroków

Z Mariuszem Gacą, dyrektorem Pionu Multimediów w Telekomunikacji Polskiej, rozmawiają: Przemysław Gamdzyk i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Ofensywa zza granicy

Koniec wakacji to najlepszy okres na rynkowe debiuty. Kolejne firmy postanowiły zwiększyć obecność w Polsce. Czytaj więcej »

Telekomunikacja z Wielkiej Wyspy

Największy brytyjski operator telekomunikacyjny otworzył biuro w Warszawie. Czytaj więcej »

Spięli się

Zgodnie z oczekiwaniami walne zgromadzenia akcjonariuszy i udziałowców spółek Telmax i Spin zatwierdziły plany połączenia. Umowa między zarządami firm została zawarta 8 czerwca br. Czytaj więcej »

Pierwsze uzgodnienia z rządem

Jak poinformowali przedstawiciele spółek Tetra System Polska (TSP) i C2, uzgodniono z rządem zakres i założenia techniczne projektów Tetra (system łączności dla służb mundurowych) i C2 (zarządzania kryzysowego). Konsorcjum TSP rozpocznie budowę systemu w styczniu 2005 r., a zakończy ją w 3,5 roku. Tyle samo czasu potrzebują twórcy - powiązanego z Tetrą - systemu C2. Czytaj więcej »

Kontrakty, wdrożenia

<b>Polska Telefonia Cyfrowa</b> (Era) uruchomiła pierwszą w Polsce sieć 3G; na razie testowo i tylko w Warszawie; jako drugi możliwości sieci UMTS zaczął testować z klientami <b>Polkomtel</b>... Czytaj więcej »

Oracle-PeopleSoft: epizod 10

Oracle po raz dziesiąty przedłuża ważność oferty przejęcia PeopleSoftu Czytaj więcej »

Wolniejsza akceptacja Linuxa

Raport Linux, Unix and Windows TCO Comparision - opracowany przez Yankee Group - zawiera najnowsze wyniki badań nad całkowitym kosztem posiadania systemów IT. Czytaj więcej »

Portal dla rynku pracy

Ministerstwo Gospodarki i Pracy podpisało z konsorcjum firm S&T, RSI i Bonair umowę na rozwój ogólnopolskiego systemu do monitorowania rynku pracy, w tym utworzenie portalu dla publicznych służb zatrudnienia, a także zapewnienie dostępu do Internetu urzędom pracy. Czytaj więcej »

ComArch połączył się z CDN

ComArch wchłonął firmę CDN, nad którą pełną kontrolę przejął w październiku 2003 r. Czytaj więcej »

Wyniki w roku 2004 roku

Po dwóch kwartałach br. Comp Rzeszów osiągnął przychody w wysokości 47,7 mln zł (45,6 mln zł rok wcześniej), a zysk netto wzrósł o 5% do 6,1 mln zł... Czytaj więcej »

Technologie

Dziurawy świat!

Service Pack 2, najnowszy zestaw poprawek dla Windows XP, który miał podnieść bezpieczeństwo systemu, sam nie jest pozbawiony błędów. Czytaj więcej »

Układ ostatniej szansy

Nowe procesory Transmety z serii Efficeon zdecydują o dalszym losie ich producenta. Zagrożeń jest wiele, ale perspektywy wciąż nie najgorsze. Czytaj więcej »

Zapanować nad wizytówkami

Japoński oddział Microsoftu wprowadzi na rynek oprogramowanie InterConnect 2004 generujące cyfrowe wizytówki. Czytaj więcej »

Na bezpieczną jesień

Symantec przygotował polskie wersje kolejnych edycji programów z serii Norton. Czytaj więcej »

Longhorn bez błysku

W kolejnej wersji Windows zabraknie kluczowej innowacji - nowego systemu plików. Czytaj więcej »

Rozproszone problemy

Ze względu na swoją naturę sieci rozległe zawsze będą wyzwaniem dla architektów i administratorów systemów informatycznych. Dzięki coraz to nowym innowacjom niektóre z problemów można będzie wkrótce rozwiązać łatwiej niż dotychczas. Czytaj więcej »

Eter pod kluczem

Standard 802.11i umożliwia budowę bezpiecznej, korporacyjnej infrastruktury sieci bezprzewodowych bez konieczności implementacji nietypowych rozwiązań firmowych. Czytaj więcej »

Cisco dalej kupuje

Cisco przejmuje kolejne dwie firmy. Czytaj więcej »

Sieciowe błędy

Cisco ostrzega przed błędem w systemie IOS, który pozwala na zablokowanie funkcji zdalnej administracji do urządzenia pracującego pod kontrolą systemu. Czytaj więcej »

Bluetooth mało opłacalny

Ericsson podjął decyzję o rozwiązaniu działu Ericsson Technology Licensing, zajmującego się rozwojem i licencjonowaniem technologii Bluetooth, którą firma opracowała i silnie promowała. Czytaj więcej »

Pierwszy taki wirus

Symantec odkrył pierwszego wirusa, który może atakować 64-bitowe pliki wykonywalne Windows na maszynach wyposażonych w procesory AMD64. Czytaj więcej »

Holografia w zasięgu ręki

W 2006 r. na rynek trafią napędy dysków optycznych o pojemności 200 GB, a później nawet 1 TB. Czy to koniec ery DVD? Czytaj więcej »

Zarządzanie

Jak dążyć do jakości metodami prawnymi

Jako doradcę prawnego zawsze intrygowało mnie pytanie, do jakiego stopnia można zapisami umownymi wpłynąć na jakość implementacji rozwiązań IT. Czytaj więcej »

Bez bumagi ani rusz

W wielu branżach - nie tylko w informatyce - istnieją oprócz dyplomów uczelni rozmaite formy certyfikatów, potwierdzających określone zawodowe umiejętności. Czytaj więcej »

Konserwatyzm sieci

Sieci handlowe rzadko goszczą na listach referencyjnych dostawców systemów klasy ERP. Dużo z nich wciąż korzysta z wdrożonych wiele lat temu rozwiązań autorskich, a modułów systemów zintegrowanych używa tylko tam, gdzie jest to naprawdę konieczne. Wkrótce jednak do wymiany tych starych aplikacji mogą wielkich detalistów zmusić problemy technologiczne. I w tym przypadku dostawcy... Czytaj więcej »

Konteksty

Nowy wyraz informatyki

Skończmy wreszcie z budowaniem społeczeństwa informacyjnego. Zacznijmy myśleć o wykorzystywaniu technik informacyjnych do rozwiązywania konkretnych problemów. Użytkownicy będą zadowoleni z zastosowań ułatwiających im życie, a dostawcy będą mogli liczyć na nowe rynki zbytu. Żeby osiągnąć ten stan, musimy zacząć mówić o informatyce innym językiem niż do tej pory. Czytaj więcej »

Skuteczny mechanizm czy pudełko z zapałkami

Ogień jest rzeczą bardzo pożyteczną, ale dzieci i piromanów trzeba trzymać od niego daleko. Nie tylko to wiadomo od dawna. Podobnie jest z patentami. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Z dużego na małe

Miesięcznik Wired ogłosił, że kończy z pisownią ''Internet'' wielką literą. Od dziś, już do końca świata i jeden dzień dłużej, będzie pisał to słowo przez małe, pospolite ''i''. W ten oto sposób symbolicznie zamyka okres Internetu, który był czymś nowym, nieznanym, jedynym; czymś, co budziło szacunek i pewien przestrach. Jednym słowem, czymś, co było na tyle Ważne, Że... Czytaj więcej »

Laicy na start

Prawdziwego użytkownika poznajemy po tym jak zaczyna, a nie jak kończy. Przynajmniej z takiego założenia wyszli chyba projektanci interfejsu systemu Windows, oferując na pulpicie rzucający się w oczy przycisk ''Start'', pod którym na nieszczęście kryje się także funkcja stop. Temat nie jest świeży i był wielokrotne wałkowany przy różnych okazjach, bo od wielu już lat... Czytaj więcej »

Drażnienie radiem (i telewizją też)

Pisałem niedawno w tym miejscu o irytujących, wynikających najczęściej ze zwykłej niewiedzy, bzdurach, jakie wypowiada się i wypisuje u nas na temat tzw. minionego okresu. To jednak, co słyszałem niedawno, nie było irytujące, lecz zwyczajnie śmieszne. Czytaj więcej »

Drugie wcielenie Malucha

Idę sobie jednego dnia korytarzem w pracy i widzę na ścianie plakacik zaczynający się od adresu strony internetowej: http://www.polskifiat.net/ . Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Biją naszych

Przedsiębiorcy uważają, że przetargi prowadzone według procedur PHARE stały się nieprzejrzyste i korupcjogenne. Podejmują jednakże tę grę, ponieważ właśnie z tego źródła finansowanych jest obecnie najwięcej publicznych inwestycji informatycznych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...