powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 23-2004, 7 czerwca 2004
23-2004 Computerworld nr 23-2004
Technologie - produkty

Autonomic Software

Zaprezentowała ostatnio oprogramowanie ANSA (<i>Autonomic Network System and Administration</i>), które umożliwia automatyczną dystrybucję poprawek i aktualizacji w systemach sieciowych. Czytaj więcej »

NetIQ

Zaprezentowała ostatnio nową wersję programu Vulnerability Manager 5.0, która została wyposażona m.in. w mechanizmy monitorowania i zarządzania instalacją poprawek wykorzystującą technologię opracowaną przez firmę Shavlik Technologies. Czytaj więcej »

LANDesk Software

Oferuje nową wersję LANDesk Patch Manager, której funkcjonalność została rozszerzona o możliwości automatycznej aktualizacji specjalizowanych i własnych aplikacji. Czytaj więcej »

Everdream

Opracowała oprogramowanie i usługę PatchControl do zarządzania instalacją poprawek, które rozszerzają możliwości oferowanej przez Microsoft usługi SUS 1.0 (<i>Software Update Services</i>) i eliminują niektóre jej braki sygnalizowane przez użytkowników. Czytaj więcej »

PatchControl

Umożliwia m.in. instalowanie aktualizacji w zdalnych komputerach bez potrzeby łączenia się z siecią firmową oraz definiowanie reguł aktualizacji, np. w zależności od tego, czy poprawka jest krytyczna, czy nie, czy została przetestowana itd. Czytaj więcej »

Symantec

Zapowiada rozszerzenie swojej oferty o zintegrowane systemy do zarządzania bezpieczeństwem systemów informatycznych (tzw. SEA - Secure Enterprise Administration). Czytaj więcej »

Rozpoznawanie formularzy

FormReader 6.0 to nowa wersja oprogramowania OCR firmy Abbyy do przetwarzanie pisma drukowanego i ręcznego blokowego. Czytaj więcej »

D-Link oferuje zapory firewall

D-Link wprowadza na rynek DFL-700 - zapory firewall przeznaczone dla małych i średnich firm. Czytaj więcej »

Zewnętrzna ochrona sieci

Check Point Software Technologies oferuje bramki Connectra do ochrony systemów sieciowych przed zewnętrznymi atakami generowanymi w momencie korzystania przez użytkowników z aplikacji webowych za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Czytaj więcej »

Dyskowe zabezpieczanie danych

Overland Storage wprowadziła do sprzedaży REO 4000, dyskowe pamięci masowe specjalnie zaprojektowane w celu przyspieszenia procesów tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Czytaj więcej »

Mniejsze przełączniki Crossbeam

Crossbeam udostępniła przełączniki aplikacyjne C10 dedykowane do ochrony sieci w małych i średnich firmach lub terenowych biurach korporacji. Czytaj więcej »

Pamięci Flash - taniej i szybciej

Kingston Technology wprowadził do sprzedaży serię przenośnych pamięci Flash DataTraveler USB wyposażonych w interfejsy USB 2.0 pracujące z pełną szybkością, a jednocześnie obniżył ich ceny w porównaniu ze starszymi modelami ze złączami USB 1.1. Czytaj więcej »

ConfigureSoft

Wprowadziła do sprzedaży nową wersję oprogramowania Enterprise Configuration Manager 4.5. Czytaj więcej »

PivX Solutions

Oferuje program Qwik-Fix Pro umożliwiający detekcję luk w systemie Windows oraz programie Internet Explorer i automatyzację instalacji poprawek. Czytaj więcej »

Mobile Automation

Wprowadziła do sprzedaży pakiet Mobile Lifecycle Management Suite 6.0 wyposażony w moduł Patch Automation do automatycznej kontroli i aktualizacji oprogramowania poprzez łącza VPN. Czytaj więcej »

St. Bernard Software

Oferuje bezpłatny, dostępny dla wszystkich serwis dostarczający za pośrednictwem poczty e-mail bieżące informacje o poprawkach i aktualizacjach publikowanych przez Microsoft. Czytaj więcej »

Altiris

W najnowszej wersji swojego pakietu Client Management Suite 6 oferuje m.in. funkcje informowania o potencjalnych problemach z siecią, które mogą mieć miejsce w związku z działaniem w niej niezaktualizowanych systemów/aplikacji. Czytaj więcej »

Marimba

Rozszerzyła pakiet do zarządzania dystrybucją oprogramowania w sieciach LAN o moduł Security Patch Management. Czytaj więcej »

BigFix

Wprowadziła do oferty Patch Manager 4.0 - nową wersję narzędzi do monitorowania i zarządzania instalacją poprawek. Czytaj więcej »

Wiadomości

Powtórka z rozrywki

Urzędy skarbowe ponownie rozpoczęły batalię przeciwko firmom IT, tym razem chodzi o zwrot niezapłaconego podatku VAT od sprzedaży licencji na oprogramowanie. Czytaj więcej »

Offshore? Nie, NearShore!

Capgemini jest kolejną firmą, która w ostatnim czasie zdecydowała się stworzyć w Polsce centrum rozwoju oprogramowania Czytaj więcej »

Patentów cd.

Ministerstwo Nauki i Informatyzacji przesłało wyjaśnienie dotyczące sposobu głosowania polskiego przedstawiciela podczas obrad nad przyjęciem dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy dotyczącej patentowania oprogramowania. Czytaj więcej »

ComputerLand na Bliskim Wschodzie

Al-Gosaibi ComputerLand - tak będzie nazywać się spółka utworzona w Arabii Saudyjskiej przez ComputerLand i Yousef Ahmed Al-Gosaibi Partners Co. Czytaj więcej »

Dell ma dystrybutora w Polsce

Techmex został dystrybutorem firmy Dell Computer. Czytaj więcej »

URTiP i TP opóźniają liberalizację

Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie potwierdziła brak liberalizacji polskiego rynku telekomunikacyjnego. Z przeprowadzonej kontroli wynika, że nie został zapewniony lepszy dostęp do usług telekomunikacyjnych, a Telekomunikacja Polska wykorzystywała zarówno możliwości prawne, jak i własną pozycję rynkową, aby utrudniać powstanie faktycznej konkurencji. Czytaj więcej »

Kontrakty, wdrożenia

Według nieoficjalnych informacji ZUS podpisał z ZETO Bydgoszcz i ZETO Katowice umowy o wartości ok. 92 mln zł na modernizację systemów Emir-Seks i Rentier-Manager... Czytaj więcej »

Po konto z dowodem

W trakcie prac w podkomisji ds. projektu ustawy Prawo telekomunikacyjne został wprowadzony zapis, który - ze względu na konieczność rejestrowania danych osobowych właściciela konta poczty elektronicznej - znacznie utrudnia proces zakładania nowych kont. Czytaj więcej »

Nowy program partnerski IBM

IBM wprowadza jeden, uproszczony program partnerski PartnerWorld. Program ma zapewnić partnerom handlowym IBM łatwiejszy dostęp do oferty firmy i organizowanych przez nią akcji promocyjnych. Czytaj więcej »

Gala TOP 200

W warszawskim klubie sportowym Champions odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom tegorocznego rankingu Computerworld TOP 200. Czytaj więcej »

Zamówienia wspólne (2)

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań, jakie wprowadziła ustawa - Prawo Zamówień Publicznych jest instytucja zamówień wspólnych. Czytaj więcej »

Technologie

Kierunek: zarządzanie

Computer Associates zamierza walczyć o szeroko pojęty rynek zarządzania infrastrukturą i aplikacjami. Angażuje się także w ruch open source. Czytaj więcej »

Zmora administratora

Poprawki i aktualizacje oprogramowania to już codzienność firmowych informatyków. Z biegiem czasu przynajmniej część tej mrówczej pracy przejmą specjalizowane narzędzia i samoaktualizujące się aplikacje. Czytaj więcej »

W grupie taniej

Budowa bogatego funkcjonalnie, stabilnego i wydajnego systemu pracy grupowej nie wymaga już obecnie wielkich inwestycji. Czytaj więcej »

Na orbicie taniej

Szerokopasmowe usługi satelitarne konkurują już cenowo z usługami Frame Relay - nie tylko na Zachodzie. Czytaj więcej »

Kodiak zgłoś się

Plany rozwoju serwera Microsoft Exchange są, jednak nie ma w nich zbyt wielu szczegółów. Czytaj więcej »

Express rusza w drogę

Rozpoczyna się proces zastępowania interfejsów PCI, AGP, CardBus, PCMCIA szeregowymi złączami PCI Express. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Syndrom arkusza

W większości przedsiębiorstw podstawowym narzędziem analitycznym i raportującym nadal pozostaje MS Excel. Czytaj więcej »

Kupując wiedzę

Nigdy w historii ludzkiej przedsiębiorczości tak wielu nie testowało za tak mało. Czytaj więcej »

Konteksty

Bezpiecznie na bank

Bezpieczeństwo systemów informatycznych jest kojarzone głównie z ochroną wewnętrznych sieci i zasobów firmy. Mało znanym obszarem działalności w tym zakresie jest zapobieganie oszustwom bankomatowym. A przecież bankomat to również komputer działający w sieci teleinformatycznej banku tak jak wszystkie inne terminale. Czytaj więcej »

Reguły systemu

Z Andrzejem Koweszko, dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Banku ING Bank Śląski, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Co nowego w testach

Coraz większa liczba dużych międzynarodowych imprez poświęconych testowaniu oprogramowania świadczy o rosnącym znaczeniu tego elementu zapewnienia jakości w projektach informatycznych. Czytaj więcej »

Globalizacja o wielu obliczach

Co to jest globalizacja? Tak naprawdę do końca nie wiadomo. Chociażby nawet pobieżna lektura kilku wydanych w ostatnim czasie książek na jej temat utwierdza w przekonaniu, że bardzo trudno o precyzyjną definicję tego zjawiska. Czytaj więcej »

Wygnij swój komputer

Nie przyzwyczajajmy się zbytnio do klawiatury i myszki - już niedługo z naszymi komputerami będziemy porozumiewać się zupełnie inaczej. Zresztą i tak zmienią się one nie do poznania. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

MARKETING i marketing

Kiedyś, a chyba było to dość dawno, dla ułatwienia kontaktu z często podróżującą córką, postanowiłem jej kupić telefon komórkowy. Operatorów tej telefonii było wtedy w Polsce dwóch, a telefonów na wstępnie opłacone karty jeszcze nie było, a jeżeli nawet już były - to bez możliwości roamingu, na czym mi też zależało. Czytaj więcej »

Pan Smith jedzie do Warszawy

W czasie ostatniego pobytu w Warszawie nie tylko patrzyłem pod nogi, aby uniknąć zawstydzających sytuacji, które opisałem nieco zbyt emocjonalnie w poprzednim felietonie. Starałem się także prowadzić normalne życie, a ponieważ picie kawy jest dla mnie codziennym rytuałem, więc wpadałem od czasu do czasu do pierwszej lepszej kafejki na filiżaneczkę czarnego płynu. Czytaj więcej »

Sztuka dokarmiania słonia

Jestem ostatnio zalewany wiadomościami mniej więcej takiej treści: firma A podpisała trzyletnią umowę ramową z przedsiębiorstwem B, w myśl której B będzie dostarczać sprzęt/oprogramowanie/usługi informatyczne (niepotrzebne skreślić) o łącznej wartości ok. C zł. ''A'' to nazwa jakiejś poważnej organizacji - korporacji, dużej firmy albo instytucji publicznej. ''B'' to nazwa... Czytaj więcej »

Co masz do ukrycia, programisto?

Oprogramowanie można parametryzować na wiele sposobów i jak świat światem nigdy nie znajdzie się taki mądry, który wskaże, jak robić to najlepiej i jednocześnie uniwersalnie. Każdy projektant ustanawia własne reguły, decydując subiektywnie, co może podlegać ingerencji użytkownika, a co powinno być przed nim ukryte. Osobiście jestem zwolennikiem pewnego pluralizmu w tym... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Celne zawir(us)owanie

Permanentna reorganizacja służb celnych, nieodpowiedzialna postawa szefostwa Departamentu Informatyzacji resortu finansów i przepisy prawne publikowane na ostatnią chwilę przyczyniły się do bałaganu na granicach w pierwszych dniach naszego członkostwa w UE. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...