powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 22-2004, 1 czerwca 2004
22-2004 Computerworld nr 22-2004
Technologie - produkty

10-gigabitowe interfejsy Intela

Intel zaprezentował 10-gigabitowe karty interfejsów sieciowych Intel PRO/10GbE SR Server Adapter przeznaczone dla serwerów lub ich klastrów pracujących w centrach danych. Czytaj więcej »

Mniejsze moduły APC

American Power Conversion wprowadziła do oferty nową serię modułów Symmetra LX dla skalowalnych systemów zasilania awaryjnego Symmetra Power Array. Czytaj więcej »

Więcej możliwości Patrol DashBoard

BMC Software udostępniła Patrol DashBoard 6.7 - nową wersję zestawu narzędzi do zarządzania i raportowania stanu urządzeń sieciowych różnych producentów. Czytaj więcej »

Tanie biblioteki LTO

Overland Storage zaprezentowała nowe modele bibliotek pamięci taśmowych średniej pojemności LoaderXpress wyposażone w napędy LTO-1. Czytaj więcej »

Notebooki z Athlon 64

Acer Computer wprowadził do sprzedaży nową serię notebooków Acer Aspire 1510 z 64-bitowymi procesorami AMD Athlon 64. Czytaj więcej »

Technologie - w skrócie

Transmeta nie wykona

Nowe wersje układów Efficeon firmy Transmeta będą obsługiwać funkcję NX (No Execute), która zostanie wprowadzona do systemów operacyjnych Windows XP wraz z instalacją Service Pack 2. Czytaj więcej »

Bezpieczniejsza poczta

Symantec wprowadził na rynek Symantec Mail Security for SMTP 4.0. Czytaj więcej »

Totalne zmiany

W przyszłym miesiącu IBM opublikuje nową wersję oprogramowania TotalStorage SAN File System, która zapewni współpracę z większą liczbą nowych serwerów oraz środowisk pamięci masowych, m.in. EMC, HP oraz Hitachi Data Systems. Czytaj więcej »

Kernel pod nadzorem

Linus Torvalds proponuje zmianę w podejściu do tworzenia jądra systemu Linux. Czytaj więcej »

Wiadomości

Pokojowa koegzystencja

Z Johnem E. Daviesem, wiceprezesem i dyrektorem Solutions Market Development Group w Intelu, rozmawia Rafał Jakubowski. Czytaj więcej »

Inwestycje w wiedzę

W ciągu trzech lat Siemens zainwestuje w rozbudowę wrocławskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania kolejne 15 mln euro, a do końca 2005 r. zwiększy zatrudnienie o ok. 40%. Czytaj więcej »

Patentowy cios z Polski

Zwolennicy patentowania oprogramowania wygrali kolejną rundę zmagań w Unii Europejskiej. Za patentowaniem głosował m.in. polski przedstawiciel. Czytaj więcej »

Zamówienia wspólne (1)

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań, jakie wprowadziła Ustawa Prawo Zamówień Publicznych, jest instytucja zamówień wspólnych, czyli zamówień udzielanych przez więcej niż jednego zamawiającego. Czytaj więcej »

Desant ze Słowacji

Zwykliśmy kojarzyć Słowację z pięknymi stokami oraz dobrym i tanim piwem. Tymczasem jest to także kraj kilku renomowanych firm informatycznych. Jedna z nich - Forte - planuje zawojowanie polskiego rynku oprogramowania wspomagającego zarządzanie. Czytaj więcej »

Uruchomiono program ITeraz Europa

Cisco Systems, Intel i Microsoft uruchomiły wspólny program ITeraz Europa. Jego celem jest przybliżenie polskim samorządom lokalnym i przedsiębiorcom metod ubiegania się o środki z funduszy unijnych na inwestycje informatyczne oraz promowanie doświadczeń z tych regionów państw członkowskich, w których te środki są już skutecznie wykorzystywane. Czytaj więcej »

Novell Polska wspiera Linuxa

Firma Novell rozszerza w Polsce program wsparcia technicznego o własne produkty linuxowe, a także rozwiązania przejętych firm Ximian i SuSE Linux. Czytaj więcej »

Kontrakty, wdrożenia

Techmex zadebiutował pod koniec maja br. na Giełdzie Papierów Wartościowych, tymczasem wejście na warszawski parkiet planują w tym roku co najmniej trzy kolejne spółki IT - ATM, DGA i NTT Systems... Czytaj więcej »

Technologie

Integracja z interakcją

Do integracji własnych systemów z systemami klientów Grupa Kaczmarski wykorzystuje technologie usług sieciowych Java i .Net. Czytaj więcej »

Wydajność na podglądzie

Rynek rozwiązań do monitorowania sieci i wydajności aplikacji - zwłaszcza dla firm średniej wielkości - ma przed sobą niezłe perspektywy. Czytaj więcej »

Świadomość celu

Właściwe sformułowanie celu testów i w konsekwencji organizacja testowania mogą mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu. Czytaj więcej »

Polityka i technologia

W drugiej połowie 2005 r. na rynek trafi nowy system z linii Windows Server. Nie będzie to jednak Longhorn, ale R2 - aktualizacja Windows Server 2003. Czytaj więcej »

Dwurdzeniowy Opteron w 2005 r.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kilka tygodni temu Intel poinformował, że do końca 2005 r. całkowicie przestawi się na produkcję układów dwurdzeniowych. Na ripostę jego głównego rywala - AMD - nie trzeba było długo czekać. W przyszłym roku na rynek trafią także dwurdzeniowe układy Opteron. Czytaj więcej »

Jawność z przypadku

Bezpieczeństwo informacji nie zawsze wymaga szyfrowania - w wielu przypadkach wystarczą zdrowy rozsądek i zapobiegliwość. Czytaj więcej »

Integracja bez złudzeń

Przyszłość integracji aplikacji leży w doborze specjalizowanych narzędzi, a nie uniwersalnych platform integracyjnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Ekstremalna świadomość kosztów

Z Colinem Sewardem, szefem IT w regionie EMEA i kierownikiem ośrodka Mobile Centre of Excellence w Cisco Systems, oraz Brianem Whittinghamem, dyrektorem IT w regionie EMEA w Intel Corporation, i prelegentami Konferencji Computerworld Mobile & Wireless World, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Konteksty

Przewężenie cyfrowego rogu obfitości

Mimo istotnego postępu, inżynieria oprogramowania nadal nie nadąża za sprzętowymi dziedzinami informatyki - możemy konstruować coraz szybsze i lepsze komputery, ale wąskim gardłem pozostają aplikacje. Czy programowanie intencjonalne pozwoli zmienić ten stan rzeczy? Czytaj więcej »

@lgorytmiczne społeczeństwo - cz. V

Czy człowiek ma szansę na to, by w przyszłości również mógł wydeptywać własne ścieżki? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Każdemu według potrzeb

Co charakterystyczne, komputery określane po angielsku terminem ''mainframe'', nie doczekały się, jak dotąd, polskiej nazwy. Gwoli ścisłości wypada jednak też zauważyć, że takiej swojskiej nazwy nie doczekały się również, nieco od tamtych mniejsze, komputery z kategorii ''midrange''. Czytaj więcej »

Frontem do klienta

Postęp dokonuje się w równej mierze tak dzięki ludziom pomysłowym, jak i ludziom materialnie zainteresowanym w zyskach. Ci drudzy zrobią prawie wszystko, aby zarobić na wynalazkach tych pierwszych. Pomysłodawcy natomiast nie mogą obejść się bez zależności od źródeł finansowania. Tak dzieje się współcześnie, w erze rozwiniętej technologii, gdzie wszelkie innowacje nie... Czytaj więcej »

Informatyka w promocji

Paradoks informatyki polega na tym, że jest ona jednocześnie ważna i trudna. Typowe przedsiębiorstwo, np. firma produkująca krzesła, dobrze rozumie, że pieniądze przynosi tzw. działalność operacyjna - czyli sprzedaż krzeseł. Patrząc oczyma menedżera, są w takiej firmie dziedziny ważne (produkcja, sprzedaż, logistyka, marketing, projektowanie itd.) oraz mniej ważne, w tym np.... Czytaj więcej »

Równo z górki

Gdy piszę te słowa, w Polsce jest już 1 maja 2004 r., a więc nasz kraj jest członkiem Unii Europejskiej. Przez dziwaczną konwencję lokalnego czasu po drugiej stronie Atlantyku mamy jeszcze wczoraj, czyli 30 kwietnia. Może dlatego wydaje mi się, że nic jeszcze nie zmieniło się, zaś w oczach wyobraźni mam obrazki z niedawnej podróży do ojczyzny. Względność czasu gazetowego sprawi,... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Świat bez kabli

Wykorzystanie technologii mobilnych w biznesie i idący za tym wzrost produktywności były głównymi tematami zorganizowanej po raz pierwszy w Polsce międzynarodowej konferencji Computerworld Mobile & Wireless World 2004. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...