powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1992

Wydanie 14-1992, 6 kwietnia 1992
14-1992 Computerworld nr 14-1992
Informacje

Kursy komputerowe w oczach słuchaczy

Wpadł nam w ręce bardzo ciekawy materiał. Otrzymaliśmy do wglądu kilkaset ankiet wypełnianych przez słuchaczy kursów, które odbywają się w jednej z prywatnych szkół komputerowych w Warszawie. Te interesujące dokumenty wiele wyjaśniają, a przy okazji mogą ustrzec przed błędami, które (być może nieświadomie) popełniają następni ochotnicy chcący wydawać własne lub cudze... Czytaj więcej »

Kradzione nie tuczy

W połowie marca odwiedził Polskę pracownik Autodesk SA, a zarazem wiceprzewodniczący europejskiego oddziału Business Software Alliance (BSA) - Charles Harris. Czytaj więcej »

EasyCASE

CASE to nie jest ani "przypadek", ani "torba podróżna", tylko grupa programów zdobywających coraz większe znaczenie w projektowaniu systemów informatycznych (Computer Aided Software Engineering - wspomagane komputerowo tworzenie oprogramowania). Programy CASE stanowią nieocenione narzędzie dla analizy strukturalnej, poprzedzającej kodowanie oprogramowania. Czytaj więcej »

Najlepsza reklama komputerów

W dniach 13 - 14 marca br. w Krakowie odbywało się II Ogólnopolskie Sympozjum Filmu Reklamowego Kraków'92. Czytaj więcej »

Polski CeBIT - INFOSYSTEM '92

W dwa tygodnie po zakończeniu największej imprezy komputerowej Europy, jaką był hanowerski CeBIT, w Poznaniu rozpoczyna się największa polska impreza informatyczno- telekomunikacyjna -Infosystem '92. W dniach 6 - 10 kwietnia VI Międzynarodowe Targi Elektroniki, Telekomunikacji i Techniki Komputerowej bić będą swoje dotychczasowe rekordy wystawiennicze, czyli rekordy Polski w tych... Czytaj więcej »

Penetracja granic wszechświata

Astronomia posiada dwa zupełnie różne obrazy wszechświata. Jeden powstaje z obserwacji nieba przez teleskopy optyczne, drugi skonstruowany jest z zapisu fal radiowych, części widma fal elektromagnetycznych dochodzących do nas z kosmosu. Obraz rejestrowany w widmie widzialnym przedstawia głównie gwiazdy i tzw. normalne galaktyki czyli materię. Obraz radiowy pokazuje zjawiska energetyczne... Czytaj więcej »

Okno czy lufcik

Minęło ponad półtora roku od wprowadzenia na rynek Windows 3.0. Powszechnie mówi się o jego sukcesie. Czytaj więcej »

Informacje - telekomunikacja

Kabel Dania-Rosja

20 firm telekomunikacyjnych wykupiło prawa do użytkowania kable podmorksiego, który ma połączyć Kopenhagę z Sankt Petersburgiem. Czytaj więcej »

Światłowody w Chinach

Pomimo trudnej sytuacji budżetowej Chiny zamierzają w ciągu następnych 5 lat zbudować sieć telekomunikacji światłowodowej o łącznej długości 25 tys. km. Czytaj więcej »

Nokia eksportuje do Chin

Trzy chińskie prowincje będą wyposażone w sprzęt telekomunikacyjny fińskiej firmy Oy Nokia Ab. Czytaj więcej »

Telekomunikacja cyfrowa dla Polski

Firmy japońskie Mitsui i NEC wygrały przetarg na dostarczenie do Polski telefonicznej sieci cyfrowej. Czytaj więcej »

Informacje - oprogramowanie

Nowe arkusze kalkulacyjne pod DOS

Nowe wersje arkuszy kalkulacyjnych, pracujących w środowisku DOS, wprowadzają na rynek Borland (Quattro Pro 4.0) i Lotus (1-2-3 wersja 2.4 i 3.4). Czytaj więcej »

W lecie Coreldraw 3.0?

Corel Systems Corp. zapowiedziała wprowadzenie na rynek w lecie br. pakietu Coreldraw 3.0, unowocześnionej wersji znanego programu graficznego. Czytaj więcej »

Okna jeszcze prostsze

Program WinTools sprzedawany przez firmę Tool Technology Publishing ma na celu uproszczenie wydawania poleceń w środowisku Windows. Czytaj więcej »

Nauka PageMakera przez telewizję

Jedna z amerykańskich firm reklamuje ostatnio kilka wideokaset do nauki oprogramowania. Czytaj więcej »

Samochodowy atlas Europy

Za 50 funtów można nabyć w angielskiej firmie NextBase Ltd. samochodowy atlas całej Europy włącznie z Polską i innymi państwami Europy Środkowej. Czytaj więcej »

Program konwertujący WordPerfect Corp.

WordPerfect Corp. przygotował program ConvertPerfect 1.0, który zamienia formaty zbiorów tekstowych wykonanych w środowisku Windows na wykonane pod kontrolą DOS i odwrotnie. Czytaj więcej »

Książki czytane z notebooka

Kolekcję książek na dyskietkach przeznaczonych do notebooków typu PowerBook firmy Apple można kupić w firmie Voyager Company. Czytaj więcej »

Najlepszy program grafiki prezentacyjnej

Pismo "Publish" zajmujące się szeroko rozumianą tematyką DTP, w numerze z lutego br. podaje wyniki testów, jakim poddano programy grafiki prezentacyjnej pracujące pod kontrolą Windows i systemów Mac'a. Czytaj więcej »

Program dla instuktorów AutoCAD

Firma Grabert Systems Inc. sprzedaje za 1000 USD program o nazwie AutoPack Tutor Builder. Czytaj więcej »

Widzialne przy użyciu komputera

Pakiet oprogramowania o nazwie VoxelViews pozwala na zobrazowanie danych zebranych przez urządzenia skanujące przestrzennie. Czytaj więcej »

X Window w zastosowaniach komercyjnych

Firma Altos Computer Systems z San Jose z Kalifornii próbuje wprowadzić technikę X Window do zastosowań komercyjnych. Czytaj więcej »

Informacje - sprzęt

Komputery Apple z rodziny Quadra

Firma Apple, promuje obecnie dwie rodziny komputerów - jedna to urządzenia typu notebook (Powerbooki), zaś druga to kontynuacja Macintoshy Quadra. Czytaj więcej »

Kolejny PostScript

Na targach Mac World Expo w San Francisco , Dataproducts Corporation zaprezentowała drukarki laserowe o dużej rozdzielczości, przystosowane do drukowania na papierze o szerokości od 11 do 17 cali. Czytaj więcej »

Pocztówki z głębi serca i z klawiatury

W 400 centrach handlowych w USA działają od niedawna kioski z komputerami 386 PC służącymi do osobistego wykonania pocztówek z życzeniami. Czytaj więcej »

Eksplozja RISC-ów

Mikroprocesory RISC są najlepiej rozwijającą się dziedziną przemysłu komputerowego. Czytaj więcej »

Pen-komputery w sieci

Największa nowość - komputery sterowane pisakiem - zostają włączone do lokalnych sieci. Czytaj więcej »

Przenośne biuro.

Przenośne biuro zapakowane w odporną na wstrząsy walizkę składa się z notebooka typu PowerBook 140 opartego o procesor 68030 Motoroli, przenośnej drukarki Kodaka, modemu faxu nadawczo - odbiorczego, anteny i aparatu do telefonii komórkowej oraz dodatkowo z całostronicowego przenośnego skanera. Czytaj więcej »

Ekran sterowany dotykiem

Monitor z ekranem sterowany dotykiem został zaprezentowany przez firmę Mikro Touch Systems Inc. Czytaj więcej »

Zamiast dysków twardych pamięć typu flash

Pamięć typu flash pozwala na magazynowanie danych i programów podobnie jak pamięć typu RAM, przy czym ze względu na posiadane przez siebie źródło zasilania polaryzujące w sposób odpowiedni elementy tej pamięci nie jest zależna od wyłączenia komputera. Czytaj więcej »

Kolorowa drukarka Seiko

Za niecałe 4000 USD można kupić szybką i drukującą w kolorze drukarkę termotransferową firmy Seiko. Czytaj więcej »

Nowe systemy pamięci optycznych

Na rynku pamięci masowych ukazał się nowy produkt firmy SumoSystems - jest to stacja dysków optycznych z możliwością odczytu i zapisu i z rewelacyjnie niskim czasem przeszukiwania wynoszącym zaledwie 37 ms. Czytaj więcej »

Informacje Gospodarcze

Stacje robocze i prestiż

Jak pisze Laura M. Janney w Comupterworld Hongkong do niedawna ludzi dzieliło się na trzy kategorie: tych, co nie mogą sobie pozwolić na komputer, tych, co mogą sobie pozwolić na PC i tych, co mogą sobie pozwolić na potężny komputer. Czytaj więcej »

TI kupuje licencję procesora

Według informacji Wall Street Journal, firma Texas Instruments, produkująca układy scalone, zakupiła u Chips and Technologies prawo produkcji jej procesora, który emuluje procesor Intela 80386. Czytaj więcej »

Toshiba zwalnia Amerykanów z pracy

Toshiba posiada trzy duże fabryki w Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej »

Komputer w małym biznesie

Dwie wrocławskie firmy softwarowe: "EL-PRO" i "PRO" zorganizowały w dniach 2-14 bm. w gmachu miejscowej Biblioteki Wojewódzkiej wystawę pt. "Komputer w małym biznesie". Czytaj więcej »

Awaria maklerskich komputerów

Jak poinformowała "Rzeczpospolita" (z dn.13.03.92) awarii uległ system komputerowy w centralnym biurze maklerskim Pekao S.A. Czytaj więcej »

Najgorszy rok w Anglii

Rok 1991 był trudny dla przemysłu komputerowego w całej Europie, ale najgorzej wypadł w W.Brytanii. Czytaj więcej »

Spadek obrotów producentów japońskich

Zeszłoroczna recesja na świecie odbiła się ujemnie również na japońskich producentach komputerów i urządzeń peryferyjnych. Czytaj więcej »

Rozwój informatyki w b.NRD

Na obszarze b. NRD następuje szybki rozwój informatyki. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...