powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 11-2004, 15 marca 2004
11-2004 Computerworld nr 11-2004
Wiadomości

Wspólne korzyści, wspólne kłopoty

Wiele zakładów energetycznych i przedsiębiorstw komunalnych rozważa możliwość stworzenia wspólnych modeli rozliczeń i obsługi klienta. Czytaj więcej »

Konsolidacja wokół Prokomu

Telmax - z którym ma się połączyć Ster-Projekt - przeprowadzi fuzję ze Spinem, którego akcjonariuszem jest Prokom Software. Czytaj więcej »

Polski język doceniony

Po raz pierwszy zespół polskich badaczy otrzymał grant od Microsoft Research. Czytaj więcej »

Wio, e-Polsko!

Sejmowa Komisja Nadzwyczajna przyjęła projekt ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne i skierowała go do drugiego czytania. Czytaj więcej »

Biurowy i produkcyjny

Pod hasłem Innovate '04 Xerox przedstawił pełną ofertę rozwiązań związanych z systemami druku i obiegu dokumentów. Czytaj więcej »

Oparcie na usługach

Z Kazimierzem Hercholdem, senior vice president, Business Group Operations, Developing Markets w Xerox Corporation, rozmawia Wiesław Pawłowicz. Czytaj więcej »

Czwarty operator komórkowy

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) zamierza jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na nowe częstotliwości telefonii trzeciej generacji UMTS i telefonii GSM 1800 MHz, zapowiedział Witold Graboś, prezes URTiP. Może to znacząco zmienić układ sił na rynku telefonii komórkowej, na którym działają PTK Centertel, Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa. Te trzy firmy mają po dwie... Czytaj więcej »

Computerworld na NewsStand.com

Wydawnictwo International Data Group Poland udostępniło elektroniczną edycję tygodnika Computerworld. Jest ona dostępna za pośrednictwem serwisu NewsStand.com. IDG Poland - jako pierwsze wydawnictwo w Europie Środkowej i Wschodniej - zamierza docelowo udostępnić elektroniczne odpowiedniki wszystkich wydawanych tytułów. Czytaj więcej »

Baan Polska ma nowego partnera

S&T Services Polska podpisał umowę partnerską dotyczącą sprzedaży i wdrożeń systemu ERP holenderskiego Baana. Do tej pory S&T Services Polska zajmował się m.in. wdrażaniem systemu wspierającego zarządzanie SSA MAX, przeznaczonego dla małych i średnich firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Obecnie zamierza stworzyć centrum kompetencyjno-wdrożeniowe dla rozwiązań SSA Baan. Czytaj więcej »

Mniejszy i wewnątrzbranżowy

Łódzki Intertelecom, niestety, nie stanowił wyjątku w ogólnym trendzie kurczenia się imprez targowych w branży teleinformatycznej. Wyraźnie ubyło wystawców, przy czym zjawisko to najbardziej było widoczne w przypadku operatorów. Ci z nich, którzy byli obecni, przyznawali nieoficjalnie, że za rok już się tam zapewne nie pojawią. Można więc oczekiwać, że Intertelecom stanie się... Czytaj więcej »

Technologie

Pocztowy ból głowy

Nowe technologie antyspamowe kładą nacisk na uniemożliwienie anonimowego wysyłania korespondencji masowej. Czytaj więcej »

Rozmowy częściowo konwergentne

Poszukując systemu telefonii IP, klienci wciąż chętniej skłaniają się ku rozwiązaniom mieszanym niż ku czysto programowym. Czytaj więcej »

Nie tylko dla dużych

Dostawcy systemów telefonii IP dla firm małych i średnich są przekonani, że sukces zapewni im integracja jak największej liczby funkcji w jednym urządzeniu. Czytaj więcej »

Kablofon rodem z Polski

Na rynek telefonii IP postanowiła wkroczyć firma DGT z Gdańska. Produkowany przez nią serwer DGT IP to hybrydowa centrala telefoniczna integrująca funkcje tradycyjnej telefonii TDM (Time Division Multiplexing) z funkcjami telefonii IP. Urządzenie opracowane przez producenta z myślą o budowie dużych korporacyjnych sieci teleinformatycznych obsługuje nawet do kilkunastu tysięcy... Czytaj więcej »

System na wylot bezpieczny

OpenWall Linux to propozycja dla tych, którzy nie chcą wciąż martwić się o bezpieczeństwo udostępnianych w sieci aplikacji. Czytaj więcej »

Java w pełni jawna

IBM naciska, by Sun udostępnił kod narzędzi Java na licencji open source. Twórcy Javy twierdzą, że od dawna jest to standard otwarty. Czytaj więcej »

Rozmyślania w tunelu

Tematem przewodnim kongresu Nokia Enterprise był zdalny dostęp do sieci korporacyjnych. Czytaj więcej »

Wyobraźnia uwolniona

Program partnerski MSDN AA zachęca studentów informatyki do rywalizacji na ciekawe pomysły i rozwiązania. Czytaj więcej »

Cena bezpieczeństwa

Microsoft ostrzega, że Service Pack 2 do Windows XP może powodować niewłaściwe działanie niektórych aplikacji. Czytaj więcej »

Wspólne transmisje

ISMA Encryption & Authentication 1.0 to szansa na rozwój rynku video on demand. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Klient w zasięgu danych

Potrzeba dokładnego poznania klienta to jeden z najczęściej wysuwanych postulatów w świecie biznesu. Może w tym pomóc metoda kluczowych wskaźników. Czytaj więcej »

Raport o kosmetykach

W sopockim przedsiębiorstwie farmaceutyczno-kosmetycznym Oceanic wdrożenie narzędzi analitycznych pozwoliło na odciążenie systemu transakcyjnego. Czytaj więcej »

Konteksty

Strony zamiast informacji

Można mieć wątpliwości, czy ustawowy obowiązek publikowania w Internecie Biuletynu Informacji Publicznej zmienił stosunek administracji do wykorzystania technik informacyjnych i nastawienie urzędników do obywateli. Czytaj więcej »

Internetowy oligopol

Według powszechnego przekonania Internet jest miejscem ekspresji wolności dzięki temu, że do nikogo nie należy i nikt go w całości nie kontroluje. Tymczasem okazuje się, iż koncentracja kapitału w Internecie jest większa niż w mediach tradycyjnych. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Życie 24E5AD00235

Rzadko robię zakupy w hipermarketach, ale czasami sytuacja (czy raczej późna godzina) mnie do tego zmusza. Ostatnio przy kasie zaoferowano mi ''nową, wspaniałą ofertę promocyjną''. Czytaj więcej »

Anagram, czyli poetą być

Miejscowość, w której mieszkam, ma specyficzną atmosferę. Ledwie sto tysięcy mieszkańców, dwa uniwersytety światowej klasy, noblistów na kilometr kwadratowy pewnie więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie, strajkujący ciecie żądają podwyżek (dostali), ceny domów jak z księżyca. Takie jest Cambridge, MA - nie mylić z brytyjskim oryginałem, od którego nasze miasteczko... Czytaj więcej »

Imię twoje

Każdy z nas nosi jakieś imię, które - uzupełniając nazwisko - ma go jednoznacznie wyróżniać pośród społeczności, w której przyszło mu żyć. Aby przekonać się, że w rzeczywistości tak nie jest, nie trzeba nawet sięgać do książki telefonicznej, gdzie całe kolumny zapełniają osoby o tych samych imionach i nazwiskach. Czytaj więcej »

Przeszłość dobrze utrwalona

Niedawno na liście dyskusyjnej związanej z ofertami pracy duża firma poszukiwała osoby na stanowisko operatora komputera mainframe. Temat zaciekawił mnie nie dlatego że chętnie zostałbym operatorem komputera, ale dlatego że rzadko się zdarza, aby poszukiwano na tego rodzaju publicznych listach kogokolwiek specjalizującego się w dużych komputerach. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Nowy gatunek pracownika

Lojalni, zmotywowani i zorientowani na cele - taki obraz informatyków wyłania się z badań przeprowadzonych w polskich firmach. Czytaj więcej »

Listy

Sprostowanie

Listy od czytelników Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...