powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1993

Wydanie 31-1993, 30 sierpnia 1993
31-1993 Computerworld nr 31-1993
biznes, rynek, gospodarka

Notebooki Acer

Firma Acer wprowadziła na rynek trzy nowe modele wysokiej jakości notebooków AcerNote 730, 730C i 750C. Wyposażone są one w procesory i486xx oraz interfejs FleX-pand PCMCIA, pozwalający na rozszerzenie pamięci lub instalację twardego dysku. Zamiast myszy notebooki posiadają wbudowany, wygodny w użyciu trackball. Wyjmowana klawiatura ułatwia wymianę RAM i BIOS oraz montaż karty... Czytaj więcej »

Klocki na highway

ComputerLand jest firmą zaliczaną do czołówki polskich przedsiębiorstw komputerowych. Dość powiedzieć, że pod względem wielkości obrotów w naszym rankingu (Raport Specjalny CW 27/93 r.) została sklasyfikowana na 18 pozycji, a na jej listach referencyjnych znajdujemy tak duże przedsiębiorstwa, jak np. Coca Cola Poland, Ministerstwo Ochrony Środowiska, TVP, Polservice, czy banki.... Czytaj więcej »

SNI i Fujitsu

W Tokio Siemens-Nixdorf Informationssysteme i Fujitsu podpisały porozumienie na temat wspólnej produkcji mainframe'ów. Czytaj więcej »

Dochodowe aplikacje

Stowarzyszenie Wydawców Oprogramowania (Software Publishers Association) ogłosiło, że obroty związane ze sprzedażą aplikacji do komputerów osobistych na terenie USA i Kanady wyniosły 1,46 mld USD w I kw. br., co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z I kw. 1992 r. Czytaj więcej »

Geodan w Polsce

Od połowy kwietnia działa w Warszawie przedstawicielstwo holenderskiej firmy Geodan, zajmujące się doradztwem i integracją systemów GIS (Geographical Information System). Czytaj więcej »

Sprzedaż drukarek Epsona w Polsce

Epson Poland przedstawił dokładną analizę swoich obrotów w I kw. 1993 r. (kwiecień-czerwiec) w Polsce. W okresie tym całkowita wartość sprzedaży produktów firmy wyniosła prawie 10 mln DM, z czego 93% przypada na drukarki, a ok. 7% na podręczniki, części zapasowe, skanery i dodatkowe elementy wyposażenia. Czytaj więcej »

IBM ValuePoint z multimedialnymi rozszerzeniami

IBM Corp. wyposażył nowe modele komputerów ValuePoint w napędy CD-ROM o dwóch szybkościach i 16-bitowe karty dźwiękowe. Komputery te są zgodne ze specyfikacją Multimedia PC Level 2. Są to pierwsze przeznaczone na szeroki rynek modele komputerów IBM z wbudowanymi możliwościami multimedialnymi. Czytaj więcej »

Pafec i jego GIS

Założona w 1976 r. brytyjska firma Pafec od początku swojej działalności dała się poznać jako producent bardzo drogich i bardzo dobrych programów do obliczeń inżynierskich. Niektóre moduły do prowadzenia obliczeń wytrzymałościowych metodą elementów skończonych już dawno osiągały cenę kilkudziesięciu tysięcy funtów brytyjskich. Gdy przyszły czasy graficznego interfejsu... Czytaj więcej »

Sequent oferuje superserwery z procesorami Intel

W świecie rozważa się downsizing lub rightsizing, natomiast w Polsce powinno się raczej mówić o upsizingu. Czytaj więcej »

Cios w gospodarkę rynkową

Wprowadzenie kontyngentów na bezcłowy import sprzętu elektronicznego było ciosem w zasady gospodarki rynkowej - powiedział prezes Polskiej Izby Informatyki i Komunikacji, Wacław Iszkowski. "- Nasza izba będzie się przeciwstawiać przedłużaniu rozdzielnictwa przywilejów importowych na rok przyszły. Czytaj więcej »

Podręczny Newton

Apple Computer Inc. zaprezentował 2 sierpnia br. uczestnikom wystawy AppleExpo w Bostonie rodzinę urządzeń typu PDA (Personal Digital Assistants) o nazwie Newton, które po prawie dwóch latach zapowiedzi stały się wreszcie dostępne w sklepach. Jako pierwszą można kupić wersję Newton MessagePad o rozmiarach 18,5x11,5x0,19 cm. Kosztuje w wersji podstawowej ok. 700 USD, a z faks/modemem... Czytaj więcej »

Nowe karty przyspieszaczy grafiki dla Mac'a

Radius Inc. zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży kart przyspieszaczy grafiki do programów QuickDraw i Photoshop firmy Adobe Systems Inc. Mają to być najszybsze dostępne na rynku karty dla Macintosh'a. Czytaj więcej »

Microsoft skupuje swoje akcje

Firma Microsoft ogłosiła w dniu 14 czerwca br., że Rada Dyrektorów zdecydowała o kontynuacji zakupu własnych akcji na rynku, aż do końca roku finansowego, czyli do dnia 30.06.1994. W ramach tego programu firma nabyła dotąd ok. 3,1 mln akcji. Wielkość zakupów zależeć będzie od ilości pieniędzy uzyskanych w wyniku innych operacji giełdowych. Czytaj więcej »

Wyścig o pamięć

Pięć dużych firm wytwarzających elementy półprzewodnikowe zawarło dwa oddzielne sojusze, w celu opracowania i produkcji układów pamięci. Czytaj więcej »

DEC na rynku TCP/IP

DEC czyni ostatnio starania aby wejść na rynek TCP/IP. Czytaj więcej »

Cenniki

Senny koniec lata

Jest tak, jak prorokowaliśmy. Dolar wprawdzie wolno, lecz wciąż sunie w górę, powodując stały, choć nie tak drastyczny, jak obserwowany na początku lipca, wzrost cen komputerów osobistych. Nadal za to utrzymują się dość niskie ceny dysków twardych i napędów CD-ROM, co skłania nabywców do kupowania nieco silniejszych zestawów sprzętu. Spróbujmy więc odbiec trochę od tak... Czytaj więcej »

Idee i Technologie

QEMM, Desqview i Manifest

Quarterdeck Office Systems Inc. przedstawiła nowe wersje programu zarządzającego pamięcią Quarterdeck Expanded Memory Manager (QEMM), pakietu do analizy stanu systemu Manifest oraz programów oferujących wielozadaniowość w DOS-ie, Desqview i Desqview 386. Czytaj więcej »

Informatyka bankowa

Systemy informowania kierownictwa

Kolorowy obrazek pokazujący dyrektora przedsiębiorstwa, otrzymującego za naciśnięciem klawisza komputera wszystkie informacje o działalności firmy, jest równie piękny, co nieprawdziwy. Czytaj więcej »

Jak grać na giełdzie

Coraz więcej osób w naszym kraju zauważa, że gra na giełdzie może im przynieść wyniki daleko przekraczające najśmielsze oczekiwania. Trzeba tylko znać reguły gry giełdowej. Czytaj więcej »

Komputer na biurku

128 MB napęd optyczny

Inaugurująca swoją działalność firma LaserByte Corp. wprowadziła na rynek napęd dysków magneto-optycznych 3,5" przeznaczony na rynki komputerów PC i stacji roboczych. Czytaj więcej »

Integracja grafiki i dźwięku

Calypso Micro Products Inc. zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych modeli zintegrowanych kart graficzno-dźwiękowych. W nowej ofercie mają się znaleźć trzy karty graficzne i dwie dźwiękowe. Niektóre z nich oferują również ograniczone możliwości odtwarzania filmów wideo i zapisywania w pamięci obrazów ekranu. Czytaj więcej »

Karta dla miłośników filmów

Sigma Designs Inc. wprowadziła na rynek tanią kartę, oferującą możliwości kompresji obrazu wideo i zapisu w pamięci kopii ekranu. W skład kosztującego 299 USD zestawu WinMovie wchodzą: karta, oprogramowanie do kompresji oraz pakiet Video for Windows firmy Microsoft Corp. Czytaj więcej »

Karta szybka jak błyskawica

SuperMac Technology wprowadza na rynek 24-bitową kartę graficzną dla środowiska Windows. SuperMatch Spectrum/24 kosztuje 999 USD i bazuje na konstrukcji bardzo dobrej i bardzo drogiej karty Thunder/24 (przy okazji obniżono jej cenę z 2499 do 1999 USD). Czytaj więcej »

Polacy nie gęsi

W kąciku polskiego oprogramowania wielka niespodzianka. Mamy dziś bowiem przyjemność przedstawić QR-Tekst dla Windows (wersja 1.0), młodszego brata znakowych odmian edytora o tej samej nazwie, a także QR-Planu, QR- Shella i QR-Bossa. (Nie trzeba chyba nikomu przypominać, iż autorem tych programów jest warszawska firma MALKOM, znana m.in. ze sprzedawanych od 1987 r. aplikacji dla DOS,... Czytaj więcej »

Nowy QuickDraw dla Maca

Apple Computer Inc. udostępnił firmom tworzącym oprogramowanie dla Macintoshy wersję beta Pakietu dla Programistów QuickDraw GX. Ogłoszono przy tej okazji, że nad ulepszoną wersją modułu graficznego zawartego w systemie operacyjnym Macintosha pracowało ponad 250 firm. Czytaj więcej »

32-bitowy CorelDraw 5

Corel Corp. ogłosił niedawno, że 32-bitowy CorelDraw 5 będzie pracował w środowiskach Windows NT, OS/2, Unix i Macintosh. Czytaj więcej »

Druga generacja procesorów AMD

Advanced Micro Devices Inc. zamierza w najbliższym czasie przedstawić "drugą generację" swoich procesorów 486, w których stosowany będzie mikrokod opracowany przez firmę. Czytaj więcej »

Czy polonizować inaczej?

Według opinii Microsoftu, rynek oprogramowania w Polsce stanowi zaledwie 1-5 promili rynku światowego. Wiadomo, że tylko Francja, Niemcy i Japonia mają przywilej otrzymywania zlokalizowanych programów Microsofta równocześnie z ich światową inauguracją. Czytaj więcej »

Trójwymiarowe możliwości Excela 5

Microsoft Corp. przedstawił najważniejsze cechy mającego się ukazać na jesieni arkusza kalkulacyjnego Excel 5 for Windows. Do najważniejszych należą: trójwymiarowe arkusze robocze, wspólny dla wszystkich aplikacji Microsoftu język makropoleceń i współpraca ze stworzonym przez Lotusa protokołem Vendor Independent Messaging (VIM). Czytaj więcej »

Picture Publisher 4.0

Możliwości oferowane przez pakiet Picture Publisher 4.0 firmy Micrographx Inc. mogą zrewolucjonizować pracę twórców grafiki pracujących w środowisku Windows. Nowa wersja programu zawiera funkcje pozwalające użytkownikom na równie łatwe manipulowanie grafiką rastrową oraz obiektami wektorowymi. Czytaj więcej »

QuarkXPress 3.2 for Macintosh

Nowa wersja popularnego pakietu DTP firmy Quark Inc. przynosi przede wszystkim rozbudowane narzędzia obróbki kolorów. Czytaj więcej »

Fotogeniczny komputer

Dzięki uprzejmości Domu Handlowego Informatyki mieliśmy okazję używać przez 3 tygodnie komputera Ambra, model Sprinta 486SX, 25 MHz. Jak już pisaliśmy w CW jest to komputer, będący legalnym dalekowschodnim klonem produktów IBM, sprzedawanym przez firmę ICPI, ściśle powiązaną finansowo z IBM-em. Czytaj więcej »

WordPerfect 5.2 dla Windows

Na polskim rynku, wśród edytorów tekstu, znaczącą pozycję od kilku lat zajmuje WordPerfect w wersji dla DOS. Ze względu na rosnącą popularność systemu Windows, również firma WordPerfect Corp. przygotowała wersję swego edytora pracującą pod tym systemem. Czytaj więcej »

Narzędzia, systemy, sieci, bazy danyc

Nowe zestawy Developer Kit dla FoxPro 2.5

Dla programistów korzystających z systemu zarządzania bazami danych FoxPro 2.5 dostępne są następujące produkty Microsoft: FoxPro 2.5 Distribution Kit dla Windows, FoxPro 2.5 Distribution Kit dla MS DOS i FoxPro 2.5 Library Construction Kit. Zestawy te rozszerzają możliwości najszybszego na PC systemu zarządzania bazami danych FoxPro 2.5 aby programiści mogli łatwo i szybko... Czytaj więcej »

Intel dla sieci

Coraz częściej można zetknąć się z opinią, że firma Intel słynie nie tylko z produkcji układów scalonych, w tym procesorów, lecz także staje się ważnym producentem oprogramowania i sprzętu przeznaczonego na rynek związany z instalacjami sieciowymi. Potwierdzeniem tej tezy jest pokaźna lista zaprezentowanych ostatnio nowych produktów sieciowych Intela. Zawiera ona pakiety... Czytaj więcej »

Sieciowe plany IBM

Na konferencji prasowej, która odbyła się pod koniec czerwca br., firma IBM nakreśliła swoje plany dotyczące sieciowego systemu operacyjnego LAN Serwer 4.0. Czytaj więcej »

Microsoft rozwija API

Firma Microsoft ogłosiła, że będzie ułatwiać uruchamianie aplikacji ze środowiska Windows na komputerach, pracujących pod kontrolą innych systemów operacyjnych, łącznie z Unixem i Apple Macintosh rozwijając funkcje Windows Application Programming Interfaces (API). Czytaj więcej »

Dobre perspektywy dla Ethernetu

Jak wykazują badania, można przewidywać, że mimo pojawienia się nowych technologii sieci o wysokiej szybkości transmisji, w latach 90. będą dominować i rozwijać się sieci Ethernet. Czytaj więcej »

LANtastyczne awarie

Artisoft, producent sieci peer-to-peer LANtastic wprowadza na rynek program NoStop do zabezpieczenia pracy sieci w razie awarii serwera (również w wersjach klienckich). Czytaj więcej »

Pamięć optyczna 1.4 TB

Na rynku pojawiła się nowa wersja optycznej pamięci dyskowej SpanServer firmy Symmetrical Technologies Inc. Czytaj więcej »

Microsoft Publisher 2.0 - profesjonalny program do składu

Firma Microsoft ogłosiła w dniu 12 lipca 1993 r., że dostępna jest nowa wersja Microsoft Publisher 2.0 dla Windows. Microsoft Publisher jest obecnie najlepiej sprzedającym się programem do składu publikacji. Do nowej wersji włączono 25 nowych funkcji oraz ułatwiono sposób posługiwania się nim. Czytaj więcej »

Rynek CAD dla Windows NT podgrzewa się

Rysująca się coraz silniej rywalizacja o rynek PC zarówno producentów procesorów (x86, Pentium, Alpha, MIPS itp.) oraz twórców systemów operacyjnych (OS/2 2.1, Windows NT 3.1, NeXTStep, Solaris itp.) nie pozostała bez wpływu na strategię przedstawicieli jednej z ważniejszych gałęzi przemysłu komputerowego, a mianowicie firm związanych z systemami CAD/CAM/CAE. Czytaj więcej »

Tulip Computers i ochrona danych

Firma Tulip Computers oferuje oryginalne, sprzętowe sposoby ochrony danych: SPP (System Password Protection), SCM (System Control Manager) oraz SCP (System Configuration Protection). Czytaj więcej »

Nowe narzędzia dla Macintosha

Firma Microsoft ogłosiła, że opracowuje narzędzia dla programistów, posługujących się C i C++, pozwalające na przygotowanie aplikacji dla Windows i Apple Macintosha, przy zastosowaniu wspólnego kodu źródłowego dla obydwu systemów. Czytaj więcej »

AppWare Novella - pakiet dla programistów

W czasie lipcowej wystawy PC Expo w Nowym Jorku, firma Novell przedstawiła pakiet AppWare, składający się z narzędzi i programów wspomagających pracę programistów. AppWare umożliwia tworzenie aplikacji typu klient/serwer uruchamianych pod kontrolą NetWare. Czytaj więcej »

Sieciowa wersja Ingresa

Ingres wprowadził do sprzedaży NetWare Loadable Module, sieciową wersję swojej bazy danych dla NetWare. Czytaj więcej »

Domy z komputera

Za zwykłe M-2 w Warszawie trzeba zapłacić ok. ćwierć mld zł. Jest to cena zbliżona do cen mieszkań w takich metropoliach, jak Paryż, Rzym i Nowy Jork. Wypada jednak zauważyć, że tam przeciętny obywatel zarabia kilkakrotnie więcej niż w naszym kraju. Nie da się ukryć, że koszty budowy w Polsce są zbyt wysokie. Składają się na nie różne czynniki. Czytaj więcej »

Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana...

W kwietniu br. administracja Clintona, porządkując pozostałości po administracji Busha, natrafiła na projekt pod nazwą "szyfrowanie", który daje rządowi Stanów Zjednoczonych możliwość prowadzenia elektronicznego nadzoru w sieciach telekomunikacyjnych. Pierwszym "owocem" tego projektu jest, wyprodukowany przez NSA (National Security Agency), chip VLSI, Clipper, odporny na jakiekolwiek... Czytaj więcej »

Okolice informatyki

Entropia informacyjna a walka z wiatrakami

Czasami szukając rozpaczliwie wśród wielkiego stosu papieru, który zazwyczaj panoszy się na moim biurku, jakiejś karteczki z zapisaną na niej ważną informacją, zastanawiam się do czego właściwie służą te komputery? Mój stoi tam w kącie, patrzy na mnie pustym ekranem i ani mu w głowie podpowiedzieć mi, gdzie też ja mogłem wsadzić tę kartkę. Czytaj więcej »

Unixosaury w parku jurajskim

Ogromnym sukcesem cieszy się na Zachodzie nowy film Stevena Spielberga pt. "Jurrasaic Park". Przedstawione w nim postacie latających, biegających i pływających gadów z czasów ery mezozoicznej są jego główną i niesamowicie realistyczną atrakcją. Ci spośród Czytelników, którzy oglądali zwiastuny filmu w telewizji kablowej, pamiętają na pewno szarżę biegnących, dwunogich... Czytaj więcej »

THE INCREDIBLE MACHINE - czyli FIZYKA INACZEJ

Fizyka, a szczególnie jej dział zwany mechaniką, nie musi stanowić niczyjej pasji. Tym niemniej może warto, w luźniejszym z natury rzeczy okresie wakacyjnym, poświęcić jej chwilę uwagi. Czytaj więcej »

Szyfrowanie teletransmisji

Użytkownicy systemów telekomunikacyjnych uznali projekt upowszechniania procesora szyfrującego Clipper jako obowiązującego standardu za próbę ograniczenia wolności obywatelskich w USA. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Pecet komórkowy

Należący do poczty niemieckiej Telekom zapowiada nową erę w profesjonalnym, ruchomym przesyłaniu danych. Po rocznej eksploatacji próbnej uruchomiono nową, bazującą na protokole X.25, usługę MODACOM (Mobile Data Communication). Jest ona dostępna w najważniejszych gospodarczo rejonach Republiki Federalnej, a do końca 1995 r. ma objąć swym zasięgiem 80% obszaru tego kraju. Czytaj więcej »

Plusy i minusy komórek

Telefonia komórkowa, powszechnie używana na Zachodzie, u nas dopiero raczkuje. Nie ma co ukrywać - intensywna kampania reklamowa Polskiej Telefonii Komórkowej i jej dystrybutorów kierowana jest do firm i przedstawicieli biznesu o zasobnych portfelach. Jak prawie każde urządzenie techniczne, telefon komórkowy stanie się jednak coraz bardziej powszechnym narzędziem pracy dla ludzi o... Czytaj więcej »

EDI w CNAV

IBM France z powodzeniem przeniosło pakiet całorocznych danych osobowych francuskiego rządowego zakładu ubezpieczeń społecznych (CNAV) poprzez komputerową wymianę danych. Czytaj więcej »

Wielofunkcyjny adapter IBM

IBM zaprezentował nowy adapter komunikacyjny o nazwie WindSurfer pracujący pod systemem DOS/Windows. Czytaj więcej »

AT&T testuje system ATM

AT&T zapowiada próby łączności na odległość 15 tys. km, używając technologii ATM (Asynchronous Transfer Mode). Czytaj więcej »

Filipiny a telefonia komórkowa

Amerykańska firma Digital Microwave Corp. zawarła kontrakt o wartości 4,2 mln USD na dostawę wyposażenia do sieci cyfrowej telefonii komórkowej oraz serwisu. Czytaj więcej »

Vademecum CW

Nie daj się naciągnąć kupując oprogramowanie!

Do tej pory, pisząc o dystrybucji oprogramowania, narzekaliśmy głównie na nieustające przejawy piractwa komputerowego. Okazuje się jednak, że uczciwy klient także może być ofiarą. W dobie coraz bardziej rosnącego zainteresowania sprzętem komputerowym trzeba się bronić bardziej niż kiedykolwiek przed dostawcami oprogramowania, usiłującymi naciągnąć klienta na extra wydatki.... Czytaj więcej »

Wszystko dla małej firmy

Firma Microsoft promuje swój zintegrowany pakiet oprogramowania Works dla Windows jako uniwersalne narzędzie, spełniające wszystkie potrzeby małej firmy. Przyjrzyjmy się, czy tak jest istotnie. Czytaj więcej »

Wydarzenia

Rozwój działalności konsorcjum COSE

Konsorcjum Common Open Software Environement (COSE), utworzone w marcu br. przez głównych producentów oprogramowania dla systemu operacyjnego Unix (HP, IBM, USL, Novell, Sun, SCO) zakończyło prace nad pierwszą wersją specyfikacji wspólnego interfejsu programowego i użytkowego. Czytaj więcej »

EDI - wnioski końcowe konferencji

Jak już informowaliśmy, w Łodzi - Arturówku odbyła się I Krajowa Konferencja EDI (Electronic Data Interchange - Elektroniczna Wymiana Danych). O podstawowych problemach związanych z funkcjonowaniem EDI pisałem w CW nr 27-29/93 r. Czytaj więcej »

Microsoft pod Cyberniokiem

29 lipca w Techmexie w Bielsku-Białej ok. 50 osób uczestniczyło w otwarciu Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Microsoft. Podczas uroczystego otwarcia prelekcję wygłosił Waldemar Sielski z Microsoft Polska nt. struktury szkoleniowej firmy. Obecni wysłuchali także wykładu Jerzego Stronczka z Techmexu o systemach informacyjnych. Czytaj więcej »

FUNDACJA PRZECIWDZIAŁANIA PRZESTĘPCZOŚCI KOMPUTEROWEJ

Fundacja została zarejestrowana 25 stycznia 1993 r. przez Sąd Rejonowy w Warszawie. Jej zasadniczym celem jest inspirowanie, podejmowanie i popieranie przedsięwzięć zmierzających do przeciwdziałania zjawisku przestępczości komputerowej. Czytaj więcej »

Prezentacja Oprogramowania GENESIS CONTROL SERIES Do Sterowania Procesami Przemysłowymi

W dniu 28 lipca w Domu Technika NOT w Warszawie odbyło się seminarium zorganizowane przez TRANSTEK sp. z o.o. Dla przedstawienia oprogramowania GENESIS CONTROL SERIES przeznaczonego do sterowania procesami przemysłowymi, którego produktem jest amerykańska firma ICONICS. Czytaj więcej »

Środowisko otwartego oprogramowania UNIX - konferencja w San Jose

Hewlett-Packard, IBM, Santa Cruz Operation, SunSoft, Univel i UNIX System Laboratory ogłosiły, że UniForum Association będzie sponsorować pierwszą konferencję rozwoju technologii dla otwartego środowiska oprogramowania UNIX. Czytaj więcej »

Diamentowa Nagroda dla Szkoły Komputerowej Multitrade

Diamentowa Nagroda dla najlepszego centrum edukacyjnego SCO Unix została uroczyście wręczona 14 sierpnia br. w Santa Cruz w Kalifornii przedstawicielom Szkoły Komputerowej Multitrade w Warszawie. Czytaj więcej »

Windows NT już dostępne

Redakcja CW otrzymała wersję handlową systemu Windows NT. Wymagania systemu są bardzo duże: co najmniej 12 MB pamięci RAM, 85 MB wolnej przestrzeni na dysku (w tym minimum 20 MB na dysku C) oraz procesor 386DX 40 MHz, najlepiej zaś 486DX. Czytaj więcej »

Virtual Reality Vienna '93

IDG Austria jest współorganizatorem pierwszego międzynarodowego sympozjum na temat ''rzeczywistości wirtualnej'' - Virtual Reality Vienna '93. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...