powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Wydanie 07-2004, 16 lutego 2004
07-2004 Computerworld nr 07-2004
Wiadomości

Wciąż na marginesie

Większość producentów oprogramowania dla małych i średnich firm nie spieszy się z przejściem na Linuxa. Czytaj więcej »

Ikonka Nowoczesnej Polski

MNiI chce stworzyć sieć publicznych punktów dostępu do Internetu. Czytaj więcej »

RUM coraz bliżej

Opracowano już architekturę RUM. UZP może mieć jednak zastrzeżenia do zlecenia jego budowy bez przetargu publicznego. Czytaj więcej »

Kolejka po komputer

W ostatnich miesiącach ub.r. producenci PC zebrali żniwo. W sumie w 2003 r. na polskim rynku sprzedano prawie 1,2 mln komputerów. Czytaj więcej »

Juniper przejmie NetScreen

Informacje o tym, że Juniper Networks - producent routerów szkieletowych dla operatorów telekomunikacyjnych - zamierza wejść na rynek rozwiązań dla korporacji, pojawiały się od dość dawna. Mimo to deklaracja zakupu firmy NetScreen Technologies za ok. 3,4 mld USD była zaskoczeniem. Czytaj więcej »

Kolejne oskarżenia wobec IBM

SCO Group do poprzednich zarzutów pod adresem IBM dołączyło ''naruszenie praw autorskich''. Czytaj więcej »

AMS w Krakowie

W marcu br. rusza w Krakowskim Parku Technologicznym Centrum Rozwoju Oprogramowania amerykańskiej firmy konsultingowej AMS. Specjalizuje się w obsłudze firm z sektorów telekomunikacyjnego i bankowego, a także zagadnieniach związanych z integracją i bezpieczeństwem. Jest producentem m.in. systemów billingowych, do zarządzania ryzykiem kredytowym i CRM. Klientami firmy w Polsce są BPH PBK... Czytaj więcej »

Więcej Prokomu w Softbanku

Aleksander Lesz, ustępujący prezes Softbanku, sprzedał na rzecz Prokomu Software 2,15% akcji warszawskiej firmy. Czytaj więcej »

Potrzebna pamięć

Zdaniem przedstawicieli firmy TrendFocus standardowy komputer PC w 2007 r. będzie wyposażony w dysk twardy o pojemności 500-600 GB Czytaj więcej »

Technologie

Nowa maszyna na stół

Sun Microsystems opublikował wersję Beta 1 specyfikacji Java 2 Standard Edition (J2SE) 1. Czytaj więcej »

Sposób na niesforne radio

Podstawowe problemy we wdrażaniu dużych sieci WLAN to kłopoty z zarządzaniem oraz słaba kompatybilność urządzeń różnych producentów. Czytaj więcej »

Jest premiera, będzie wojna

Ustalając cenę serwera Oracle 10g Standard Edition, Oracle bierze na celownik Microsoft SQL Server 2000 oraz IBM DB2 Express Czytaj więcej »

Do trzech razy sztuka

ISA Server 2004 to trzecie podejście Microsoftu do rynku systemów do zabezpieczania firmowych sieci. Czy tym razem się uda? Czytaj więcej »

Linux niejedno ma imię

Oprócz najbardziej znanych dystrybucji Linuxa rozwijanych przez Red Hat i SuSE, na świecie powstało wiele innych interesujących systemów rozwijanych na zasadach open source. Czytaj więcej »

Pentium 4 z literką E

Rozpoczęła się masowa produkcja procesorów na liniach wykorzystujących 90-nanometrowy proces technologiczny. Czytaj więcej »

Zagrożenia w prenumeracie

Systemy wczesnego ostrzegania mają pomóc w ograniczaniu zasięgu epidemii wirusów i robaków internetowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Pajęczyna sp. z o.o.

Wielu badaczy zaczęło przedstawiać przedsiębiorstwo we współczesnym świecie jako sieć. Manuel Castells opisuje społeczeństwo postindustrialne w kategoriach sieciowych. Czytaj więcej »

Konteksty

Unijne źródła informacyjne

Elektroniczne źródła informacji Unii Europejskiej - w szczególności w obszarze prawa - są bardzo zasobne. Warto zatem zdobyć wiedzę, jak z nich można korzystać Czytaj więcej »

Interaktywny telewidz

Czy młodzież wychowana na Internecie i grach komputerowych będzie jeszcze zainteresowana oglądaniem programów telewizyjnych? Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Chi... hi...

Jeszcze przed Gwiazdką, w przeddzień mojego powrotu z Irlandii, na pierwsze strony tamtejszych gazet trafiła wiadomość, że szefowie irlandzkiego odpowiednika naszego Funduszu Zdrowia przyznali sobie nagrody roczne w łącznej wysokości ponad pół miliona euro. Czytaj więcej »

To nie ma znaczenia, czyli rewolucja brudasów

Wszyscy, którzy pracują w szeroko rozumianej komputeryzacji, mają świadomość, że biorą udział w swoistej rewolucji. Jeśli zapomnimy o marksistowskiej definicji, która nigdy nie została zrealizowana, to okaże się, że cechy przełomowych wydarzeń są ograniczone. Czytaj więcej »

Dżuma informatycznego średniowiecza

Wirusmania nieokiełznana pleni się z mozolną nieustępliwością godną wytrwałości zielska, zachwaszczając grunty użytkowe Internetu, ludzi spychając do roli dozorców pilnujących swego cyfrowego dobytku. Czytaj więcej »

Zmartwychwstanie Józefa F.

Józef F. zmarł w nocy z 3 na 4 grudnia. Trzymał wtedy tęgi mróz i poranne wezwanie do człowieka leżącego w śniegu potraktowano rutynowo. Przyjechała karetka, lekarz stwierdził zgon i zawiadomił policję. Ta wykluczyła udział osób trzecich, gdyż nad ciałem Józefa F., mimo kompletnego zamarznięcia, unosił się charakterystyczny zapach wina "marki wino" wypitego w nadmiernych... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Czy marketing jest z Marsa?

Specjaliści od marketingu i informatycy są skazani na siebie. Na ogół jedni i drudzy nie są z tego powodu zadowoleni, ale wiedzą, że nie pozostaje nic innego, jak ułatwić tę trudną współpracę. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...