Zawsze z TCP/IP

CC z Warszawy poszerzy ofertę o rozwiązania obiegu dokumentów i dystrybucji informacji. Znajdą się w niej również systemy bezpieczeństwa typu firewall.

CC z Warszawy poszerzy ofertę o rozwiązania obiegu dokumentów i dystrybucji informacji. Znajdą się w niej również systemy bezpieczeństwa typu firewall.

"Zastanawiamy się nad wprowadzeniem na polski rynek rodziny serwerów CommerceXpert z oferty Netscape'a, wspomagających handel elektroniczny i wymianę dokumentów za pośrednictwem Internetu. Tego typu rozwiązania nie spotkają się jednak z zainteresowaniem, dopóki nie zostanie uregulowana od strony prawnej kwestia dokumentu elektronicznego" - mówi Grzegorz Blinowski, prezes CC z Warszawy. "Są to rozwiązania drogie, co powoduje, że w Polsce jest ograniczone zapotrzebowanie na nie" - dodaje.

Razem z Netscape

Serwery CommerceXpert są przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw, które utrzymują kontakty z partnerami handlowymi lub końcowymi odbiorcami głównie bądź jedynie za pośrednictwem Internetu. Ich podstawową funkcją jest wymiana dokumentów w systemie EDI (Electronic Data Interchange). W skład rodziny, oprócz serwerów umożliwiających zakupy oraz sprzedaż detaliczną i hurtową, wchodzi również PublishingXpert, służący do sprzedaży informacji poprzez Internet. Partnerzy i odbiorcy mogą korzystać z systemu za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Serwery CommerceXpert mogą być integrowane z systemami ERP, funkcjonującymi już w przedsiębiorstwie oraz z istniejącymi systemami EDI. "Podejrzewamy, że zainteresowanie, zwłaszcza ze strony dużych przedsiębiorstw, znacząco wzrośnie w ciągu następnych dwóch lat wraz z rozwojem idei handlu elektronicznego, niemniej barierą pozostaną koszty wdrożenia" - stwierdza prezes CC.

CC była jedną z pierwszych firm partnerskich Netscape'a w Polsce. Obecnie podstawą jej działalności są usługi internetowe i intranetowe dla przedsiębiorstw, oparte na rozwiązaniach amerykańskiego partnera. Dotyczy to przede wszystkim instalacji serwerów WWW, systemów poczty elektronicznej, usług katalogowych, a także serwerów specjalizowanych, obsługujących certyfikaty, grupy dyskusyjne, lub służących do kategoryzacji i wyszukiwania informacji.

Pchnąć informację

CC nie poprzestaje jednak na oferowaniu produktów Netscape'a i zamierza w tym roku wejść na rynek z dwoma nowymi rozwiązaniami. Jednym z nich będzie system BackWeb, umożliwiający zastosowanie technologii push w procesie dystrybucji informacji wewnątrz przedsiębiorstwa. "System ten umożliwia przesyłanie wszystkiego - począwszy od plików tekstowych, prezentacji w Power Point, a na aktualizacji oprogramowania i dystrybucji sterowników skończywszy" - mówi Grzegorz Blinowski.

Drugi system, oprogramowanie typu firewall - Raptor, działający na platformie Windows NT, jest nadzieją firmy na rozwój oferty tanich systemów bezpieczeństwa. "Do tej pory ceny tego typu technologii odstraszały klientów, a więc odsuwali oni myśl o tym, że firewall jest kluczowym elementem zabezpieczenia sieci" - twierdzi prezes CC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200