Wszędobylski Lotus

Liczba instalacji systemu Notes firmy Lotus Development przekroczyła 4,5 mln. Oznacza to podwojenie ilości w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Łączna liczba instalacji Notes i cc:Mail dwukrotnie zwiększyła się w ciągu roku i wynosi 13,5 mln.

Liczba instalacji systemu Notes firmy Lotus Development przekroczyła 4,5 mln. Oznacza to podwojenie ilości w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Łączna liczba instalacji Notes i cc:Mail dwukrotnie zwiększyła się w ciągu roku i wynosi 13,5 mln.

Liczby te jednoznacznie ustawiają Lotusa na pierwszej pozycji wśród producentów oprogramowania komunikacyjnego i do pracy grupowej. Sukces ten spowodowany jest faktem, że produkty Lotusa dostarczane są w wersjach wieloplatformowych, dzięki czemu klient korzystający z sieci heterogenicznych może zdecydować się na jeden produkt. Na tak dobre wyniki Lotusa ma także wpływ bardzo dynamiczny rozwój sieci biznes-partnerów Lotusa. Obecnie ich liczba przekracza 12 tys.

Lotus i SAP R/3

Lotus Development wprowadził na rynek Lotus Connection for SAP R/3, który integruje produkty Lotusa z rozwiązaniami systemu klient/serwer SAP R/3.

Dzięki Lotus Connection użytkownicy systemu SAP R/3 mogą używać aplikacji biurowych i komunikacyjnych Lotusa w celu dodatkowej obróbki i dystrybucji raportów systemu SAP. Porozumienie między SAP i Lotusem dotyczy nie tylko integracji produktów obu firm, ale także obustronnego wsparcia technicznego. Klienci będą mogli uzyskać porady przez 24 godz./dobę w każdym z centrów wsparcia technicznego firmy SAP. Lotus Connection dostarczany będzie bezpłatnie nabywcom SAP R/3 w wersji 2.2H lub 3.0C. Wersje te bezpłatnie nabywcom SAP R/3 w wersji 2.2H lub 3.0C. Wersje te mają być dostępne jeszcze w I kw. 1996 r.

Lotus Connection for SAP R/3 dostępny będzie w siedmiu wersjach językowych: amerykańskiej, angielskiej, japońskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej i hiszpańskiej.

GroupWise i WWW

Novell poinformował, że już w połowie roku dostarczy kolejną wersję pakietu GroupWise wyposażoną w program WebAccess -przeglądarkę sieci World Wide Web.

Nowy produkt pozwoli użytkownikom GroupWise'a na czytanie własnej poczty elektronicznej poprzez WWW, a także modyfikowanie sieciowych kalendarzy i terminarzy spotkań.

Rozwiązanie takie jest szczególnie istotne w przypadku tych użytkowników, którzy pracują z daleka od biura i łączą się z nim tylko za pośrednictwem Internetu.

Analitycy rynkowi uważają ostatni krok Novella za jak najbardziej uzasadniony, ale dodają też, że Lotus Development i Microsoft nadal znacznie wyprzedzają Novella pod względem produktów do pracy grupowej, budowanych w technologii klient/serwer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200