Windows 10 Creators Update gotowy do publikacji

Microsoft już rozpoczął, na razie cichą, promocję zapowiedzianej w ubiegłym roku dużej aktualizacji Windows 10 określanej jako Creators Update (aktualizacja dla twórców). Pojawi się ona w ciągu najbliższych tygodni.

Informacje o wprowadzeniu „w najbliższym czasie” aktualizacji dla twórców nie są bezpośrednio widoczne dla większości użytkowników korzystających z automatycznych mechanizmów aktualizacji. Ale po zainstalowaniu najnowszego zestawu poprawek, standardowo opublikowanego 14 marca (Patch Tuesday), w systemie pojawiło się ogłoszenie: „Dobre wieści! Aktualizacja systemu Windows 10 dla twórców wkrótce będzie dostępna. Chcesz być jedną z osób, które otrzymają ją jako pierwsze?”.

Znajdujący się poniżej tej informacji link powoduje jednak wyświetlenie tylko ogólnikowej informacji nie precyzującej, ani daty premiery, ani sposobu w jaki można ewentualnie przyspieszyć uzyskanie tej aktualizacji, chyba, że ktoś planuje dołączyć do społeczności Windows Insider (tzw. niejawnych testerów Windows 10 mających dostęp do wersji beta oprogramowania).

Zobacz również:

By zobaczyć te informacje trzeba kliknąć kolejno „Ustawienia”, a następnie „Aktualizacja i zabezpieczenia”.

Tak Microsoft anonsuje zbliżającą się premierę Windows 10 Creators Update.

Tak Microsoft anonsuje zbliżającą się premierę Windows 10 Creators Update.

Creators Update to pierwsza duża aktualizacja funkcji systemu od czasu wprowadzonej w sierpniu 2016 roku tzw. Anniversary Update.

Microsoft nie precyzuje daty publikacji, ale zdaniem specjalistów nastąpi ona nie później niż w ciągu najbliższych 3 tygodni, a więc najprawdopodobniej pod koniec marca lub na początku kwietnia. Świadczyć o tym ma oznaczenie najnowszej wersji beta udostępnianej w ramach programu Windows Insider: „build 1703”, gdzie cyfry, w konwencji stosowanej przez Microsoft, określają przybliżony rok i miesiąc publikacji ostatecznej wersji. Dla porównania, poprzednia aktualizacja Anniversary Update, udostępniona 2 sierpnia 2016 była oznaczona numerem 1607.

Kliknięcie linku „Tak, pokaż mi, jak to zrobić” nie daje niestety żadnych konkretnych informacji.

Kliknięcie linku „Tak, pokaż mi, jak to zrobić” nie daje niestety żadnych konkretnych informacji.