Tu sprawdzisz, czy jesteś pechowym posiadaczem wadliwego iPhone’a 6S

Apple oferuje użytkownikom wadliwych smartfonów iPhone 6S - w których na skutek uszkodzenia jednego z elementów dochodzi do niespodziewanego zaniku zasilania – możliwość ich bezpłatnej naprawy. Jak donosi firma, wada ta dotyczy stosunkowa niewielkiej partii smartfonów.

Producent urządzenia informuje, że jest to wada fabryczna. Dochodzenie wykazało, że jeden z elementów zasilania był za szybko rozpakowany i wystawiony zbyt długo na działanie powietrza, zanim został zainstalowany w smartfonie. Dlatego smartfon może wtedy zupełnie niespodziewanie wyłączyć się.

Jak już powiedziano, dotyczy to niewielkiej ilości smartfonów iPhone 6S, które zostały wyprodukowane w dwóch miesiącach (we wrześniu i październiku) 2015 roku. Apple zapewnia przy tym, że smartfony nie zagrażają zdrowiu użytkowników, tak jak miało to miejsce kilka miesięcy temu w przypadku smartfonów produkowanych przez Samsunga.

Zobacz również:

Apple uruchomił specjalną witrynę, na której użytkownicy mogą sprawdzić czy posiadają wadliwy smartfon. Wystarczy wejść na tą witrynę i wpisać numer seryjny smartfona, a po chwili pojawi się komunikat informujący nas o tym, czy posiadany przez nas smartfon ma wadę fabryczną.