Smartfony z Windows Phone 7 otrzymują spóźnione aktualizacje

Microsoft w końcu wprowadził swoje zaległe aktualizacje systemu Windows Phone 7 do prawie wszystkich telefonów. Większość operatorów przeprowadziło już testy oprogramowania na oferowanych przez siebie smartfonach i dopuściło do jego wdrożenia. Twórcy mobilnego systemu Windows dalej pracują nad udostępnieniem uaktualnień dla wszystkich użytkowników.

We wtorek Microsoft zaczął wprowadzanie poprawek w smartfonach Samsung Focus i LG Quantum amerykańskiego operatora AT&T. Wciąż muszą poczekać posiadacze telefonów HTC Surround korzystający z tej samej sieci oraz niektórzy inni użytkownicy Windows Phone 7 na świecie. Zmuszonych do czekania jest coraz mniej i zgodnie z zapowiedziami niedługo wszyscy otrzymają aktualizacje.

Posiadacze Windows Phone 7 otrzymują wiadomość informującą o dostępnych akualizacjach. Mogą oni w końcu pobrać lutowe uaktualnienia oraz tzw. aktualizację NoDo, która wprowadza funkcję kopiuj i wklej, poprawki w Marketplace oraz ma zwiększyć wydajność.

Zobacz również:

Użytkownicy mogą odczekać kilka dni aż ich telefony sprawdzą automatycznie dostępność aktualizacji lub podłączyć je do komputerów i pobrać aktualizacje ręcznie za pomocą programu Zune.

Lutowe uaktualnienie miało ulepszyć proces aktualizacji ale sprawiało, że telefony niektórych użytkowników przestawały działać poprawnie. Niekiedy konieczny był nawet twardy reset, który skutkował usunięciem danych z telefonu. W związku z zaistniałą sytuacją Microsoft przełożył wprowadzenie poprawki NoDo, by uniknąć podobnych problemów.

Potknięcie przy pierwszych dwóch aktualizacjach nie ma opóźnić wdrożenia dużego uaktualnienia Mango. Microsoft mówi, że te problemy były dla niego ważną lekcją i nie powtórzą się już w przyszłości. Aktualizacja Mango zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku. Będzie zawierała m.in. nową, przyjazną technologii HTML 5, wersję Internet Explorera oraz funkcje Twitter.