Skoncentrowani na potrzebach

Firma QAD konsekwentnie realizuje strategię koncentracji na potrzebach firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Polski oddział QAD ma zaś ambitne plany rozwojowe.

"W przypadku lokalnych kontraktów, w minionym roku dominowała praca z dotychczasowymi klientami. Wielu z nich wykorzystało okres spowolnienia do aktualizacji oprogramowania, optymalizacji tego, co funkcjonowało wcześniej lub wdrożenia dodatkowych modułów" - mówi Paweł Daszkiewicz, dyrektor ds. realizacji w QAD Polska.

W zeszłym roku konsultanci QAD Polska uczestniczyli w 34 rozbudowanych projektach ERP w Polsce. Zdaniem przedstawicieli spółki, co czwarty prowadzony projekt dotyczył aktualizacji oprogramowania, a co piąty - wdrożenia systemu od podstaw. Poza realizacją projektów na lokalnym, polskim rynku, konsultanci QAD Polska odpowiadają również za wsparcie globalnych klientów QAD w modelu outsourcingu. Do grona koncernów obsługiwanych z wrocławskiego centrum zaliczają się m.in. firmy: Avery Dennison, Altadis, Kraft i Bobst. Polski oddział jest silnym centrum zasobowym dla QAD na świecie. "Obecnie około 40 proc. czasu naszych specjalistów jest poświęcone na projekty globalne. W żadnym stopniu nie ogranicza to jednak naszej działalności na rynku lokalnym. Wielką wartością jest zaś wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy naszymi pracownikami w Europie" - mówi Paweł Daszkiewicz, dyrektor ds. realizacji w QAD Polska. Na potrzeby innych rynków konsultanci polskiego oddziału QAD realizują m.in. projekty wdrożeniowe i programistyczne. "Systematycznie budujemy podwaliny pod lepsze postrzeganie lokalnego rynku i roli polskiego oddziału w korporacji QAD" - twierdzi Jarosław Jaśkiewicz, dyrektor ds. rozwoju produktu w polskim oddziale firmy.

Na dwóch nogach

Działalność QAD Polska koncentruje się na potrzebach firm lokalnych oraz projektach realizowanych na rzecz klientów międzynarodowych. "W przypadku lokalnych kontraktów w minionym roku dominowała praca z dotychczasowymi klientami. Wielu z nich wykorzystało okres spowolnienia do aktualizacji oprogramowania, optymalizacji tego, co funkcjonowało wcześniej lub wdrożenia dodatkowych modułów" - mówi Paweł Daszkiewicz. Realizowane projekty miały na celu m.in. uruchomienie modułu Business Intelligence, wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie relacjami z klientami czy obsługę magazynów. Jednocześnie, większość projektów nakierowanych na rozbudowę funkcjonalności oprogramowania dotyczyła obszarów szeroko rozumianej logistyki. W ciągu minionego roku do grona użytkowników systemu QAD Enterprise Applications dołączyły m.in.: Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT oraz firma Zetkama. Projekty związane z modernizacją systemu prowadzono m.in. w firmach: Drumet, Prema, Nutricia i ZWC Millano. Dodatkowo, realizowane były wdrożenia na rzecz polskich oddziałów koncernów: Imperial Tobacco Group, Oerlemans, Gemalto i Twinings. Do największych ubiegłorocznych sukcesów firmy na polskim rynku zaliczany jest też opisywany obok projekt dla firmy AB.

Strategia branżowa...

Firma QAD zamierza koncentrować własne działania na rozwoju oferty pod kątem specyficznych potrzeb dwóch szczególnych branż: produkcyjnej i dystrybucyjnej. "Doszliśmy do wniosku, że w dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim specjalizacja. Wydaje nam się, że dzięki takiemu podejściu udało nam się bardzo dobrze przetrwać kryzys" - mówi Artur Sawicki, dyrektor ds. sprzedaży w firmie QAD Polska. W nomenklaturze QAD branża wytwórcza podzielona została na kilka odrębnych segmentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200