SAP i Lenovo będą wspólnie pracować nad chmurowymi rozwiązaniami

SAP i Lenovo zapowiedziały plany budowy rozwiązań chmurowych, opracowywania innowacji z wykorzystaniem platformy SAP HANA oraz systemów Lenovo, a także wspólnej realizacji programów wprowadzania takich rozwiązań na rynek. Porozumienie ma połączyć rozwiązania SAP z ofertą Lenovo dla centrów danych.

Firmy będą przede wszystkim kontynuować realizację wspólnych projektów, w tym usług i rozwiązań chmurowych. Będą też opracowywać innowacje z wykorzystaniem platformy SAP HANA oraz systemów Lenovo w celu zbadania i wyznaczenia nowych technologii, które zaspokoją potrzeby gospodarki cyfrowej.

Chcą również wspólnie realizować programy wprowadzania rozwiązań na rynek oraz prezentować je w ramach nowej inicjatywy, w Centrach Innowacyjności Lenovo dla Dużych Przedsiębiorstw w Stuttgarcie, w Morrisville oraz w ośrodku w Pekinie, który zostanie wkrótce otwarty.

Zobacz również:

SAP wykorzystuje systemy Lenovo do obsługi szeregu aplikacji, w tym własnych środowisk deweloperskich, a także usługi SAP HANA Enterprise Cloud. SAP jest także preferowanym dostawcą systemów ERP w firmie Lenovo, która wdrożyła kilka rozwiązań dla przedsiębiorstw, takich jak oprogramowanie SAP Business Suite, aplikacja SAP Business Planning and Consolidation oraz SAP HANA.

„Partnerstwo SAP i Lenovo przynosi korzystne rezultaty i zamierzamy rozszerzyć współpracę, która pomoże firmom stać się prawdziwymi przedsiębiorstwami cyfrowymi” - powiedział Kevin Ichhpurani, wiceprezes i szef działu Business Development and Global Ecosystem firmy SAP. I dodał, „wspólnie rozwijamy innowacyjne rozwiązania w chmurze oraz badamy nowe technologie bazujące na platformie SAP HANA i systemach Lenovo, które pomogą w zaspokajaniu potrzeb gospodarki cyfrowej”.