Przetwarzanie poznawcze wkracza do centrów zarządzania bezpieczeństwem w sieci

IBM wprowadził Watson for Cyber Security, kognitywną platformę dla centrów zarządzających bezpieczeństwem w sieci (Security Operations Centers).

IBM ogłosił udostępnienie Watson for Cyber Security. Firma informuje, że rozwiązanie zostanie zintegrowane w ramach nowej platformy noszącej nazwę IBM Cognitive Security Operations Center, która pozwala reagować na zdarzenia zachodzące na urządzeniach końcowych, w sieci, na kontach użytkowników oraz w chmurze obliczeniowej.

Platforma IBM Cognitive Security Operations Center to narzędzie, które pozwoli ekspertom zajmującym się zabezpieczeniami, na uzupełnienie wiedzy oraz szybsze i bardziej precyzyjne reakcje. Aplikacja IBM QRadar Watson Advisor asystuje w badaniu zagrożeń, skanując blogi, strony internetowe i publikacje naukowe przy wykorzystaniu możliwości przetwarzania języka naturalnego oraz zestawia je z danymi QRadar, pokazującymi ujawnione incydenty bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Sercem platformy IBM Cognitive SOC jest IBM QRadar Watson Advisor - nowa aplikacja zapewniająca dostęp do wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni.Technologie kognitywne (czyli poznawcze) pojawią też w X-Force Command Center – wśród innowacji znajduje się między innymi chat bot dla klientów usługi zarządzania bezpieczeństwem. Bot potrafi komunikować się w języku naturalnym, reaguje też na komendy głosowe.

IBM wprowadza też do oferty BigFix Detect. To rozwiązanie pozwalające organizacjom na wgląd i reakcję w urządzeniu z poziomu platformy. IBM Cognitive SOC.