Polacy pierwsi w trzech kategoriach

W finałach konkursu Microsoft Imagine Cup 2007 wzięło udział 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski. Polacy zajęli pierwsze miejsca w 3 z 9 kategorii konkursowych.

Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego; Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej; Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej

Daje to Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich reprezentowanych krajów. Na podium kolejno stanęli: Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego - algorytmy, który w 2006 r. w Indiach zajął drugie miejsce w tej kategorii i był finalistą w kategorii projekt Hoshimi; Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej - fotografia, zeszłoroczna finalistka w kategorii projekt Hoshimi; Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej - film krótkometrażowy, w ub.r. zajęli drugie miejsce. W pozostałych kategoriach zwyciężyli studenci z Brazylii (projektowanie systemów wbudowanych), Argentyny (projekt Hoshimi), Chin (technologie informatyczne), Tajlandii (projektowanie oprogramowania), Austrii (projekt interfejsu), Francji (projektowanie aplikacji internetowych).

Dodatkowo drużyna Politechniki Poznańskiej, która reprezentowała Polskę w kategorii projektowanie oprogramowania, zakwalifikowała się do szóstki zespołów, które otrzymały wyróżnienie za biznesowy potencjał zaprezentowanego podczas konkursu rozwiązania. Michał Tartanus, Marek Wronowski, Szymon Wybrański i Michał Zygmunt zaprezentowali aplikację o nazwie onespace, która służy do łatwego i wygodnego współdzielenia aplikacji i plików, umożliwiając efektywną i sprawną współpracę zespołową. W nagrodę wezmą udział w programie Microsoft Imagine Cup Innovation Accelerator, sponsorowanym przez Microsoft i British Telecommunications. W jego ramach będą uczestniczyć w szkoleniach biznesowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]