Pięć czołowych firm IT zawiązało konsorcjum wspierające technologię IoT

Pięć czołowych firm z sektora IT (AT&T, Cisco, General Electric, IBM i Intel) utworzyło Industrial Internet Consortium – organizację non profit, która będzie wspierać technologię IoT (Internet of Things ) i promować standardy stosowane w tym środowisku pracy.

Konsorcjum postanowiło, że nie będzie pracować – przynajmniej w najbliższej przyszłości - nad nowymi standardami IoT, ale będzie wspierać istniejące już organizację zajmujące się tą tematyką i proponować im rozwiązania, dzięki którym produkty obsługujące to środowisko sieciowe (a więc sprzęt i oprogramowanie) będą mogły ze sobą współpracować. Chodzi tu więc przede wszystkim o rozwiązanie problemu związanego z brakiem kompatybilności produktów IoT, oferowanych obecnie przez przemysł IT.

Industrial Internet Consortium zapowiada, że zamiast standardami, zajmie się tworzeniem dokumentów ułatwiających wdrażanie rozwiązań IoT. Będzie więc publikować dokumenty typu Best Practices (opracowania zawierające porady i najlepsze, sprawdzone już praktyki z tego obszaru), wskazywać problemy, które powinny być jak najszybciej rozwiązane oraz opracowywać referencyjne architektury czy udostępniać najciekawsze opracowania typu „case studies” (opisujące konkretne wdrożenia).

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?
  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać

Industrial Internet Consortium twierdzi przy tym, że jest otwarte na wszystkie inne grupy i nieformalne nawet organizacje i stowarzyszenie, którym leży na sercu rozwój środowiska IoT. Ma przy tym nadzieję, że z czasem do konsorcjum przystąpią kolejne firmy zainteresowana tą tematyką. Szczególnie ważne jest to, aby do konsorcjom zgłosiły swój akces następne firmy z sektora telekomunikacyjnego, gdyż obecnie jest on reprezentowany tylko przez jedną korporację (chodzi oczywiście o AT&T).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200