Park Technologiczny w Nowym Sączu ma 95 mln zł na infrastrukturę

Miasteczko Multimedialne z Nowego Sącza podpisało umowę z Polska Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach której dostało 95 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnej infrastruktury Parku Technologicznego.

Dzięki dofinansowaniu do września 2012 r. w Parku Technologicznym w Nowym Sączu zostaną oddane do użytku specjalistyczne laboratoria m.in. wirtualnej rzeczywistości, postprodukcji, motion capture oraz nowoczesna powierzchnia biurowa.

Jak zapewniają przedstawiciele Oferta Parku skierowana będzie nie tylko do firm z kraju ale również spoza granic Polski. "W naszej ofercie będziemy mieli m.in. usługę wirtualnego biura, która pozwoli mikro i małym przedsiębiorcom prowadzić swoją firmę oraz realizację projektów z każdej części świata" - mówi Krzysztof Wnęk, Prezes Parku.

Ponadto Park Technologiczny Miasteczko Multimedialne będzie również świadczył inne usługi, np. wsparcia kapitałowego i doradztwa. Obecnie w ramach Parku działa Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0, który w przeciągu dwóch latach zainwestuje ok 12 mln zł w rozwój innowacyjnych startup-ów z obszaru IT i multimediów.

Czytaj także:

136 innowacyjnych pomysłów walczy o 10 000 euro

Gorący sezon dla startupów

Prawie milion złotych na twój e-biznes